Mechanik oszust

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
stellina1976
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2014, 13:19

Mechanik oszust

Post autor: stellina1976 »

Witam serdecznie.

Chciałabym przestrzec przed mechanikiem. Adam K. ze Stacji, mający swój zakład wcześniej w Czarnowcu oszukał mnie na kwotę 8 tysięcy złotych, które zostały mu przelane na zakup silnika do samochodu. Podaje on że pracuje w salonie Volkswagena w Markach co jest jednym wielkim kłamstwem. Ten człowiek zwodził mnie od czerwca wymyślając coraz to nowe kłamstwa a w rezultacie ani nie zakupił silnika ani nie naprawił samochodu jak i również nie chce zwrócić pieniędzy. Ten człowiek od początku nie zamierzał nic zrobić. Kiedy po długich oczekiwaniach bez rezultatu, została najęta firma do naprawy samochodu, okazało się przy robieniu inwentaryzacji części przed odbiorem samochodu że brakuje także katalizatora który również został przez niego przywłaszczony. Człowiek ten nie potrafił wyjaśnić co się z nim stało. Twierdził najpierw że jest w innym miejscu a potem stwierdził ot tak po prostu, że go nie ma. Jest to człowiek nieodpowiedzialny i nic co mówi nie jest prawdą. Sprawą zajął się już odpowiedni organ. Chciałabym przestrzec aby nie oddawać do tego człowieka samochodu. Wiem że nie jestem pierwszą osobą którą oszukał. Nadmienię tu również, że sprawę próbowałam najpierw załatwić polubownie ale niestety się nie dało.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: MECHANIK OSZUST !!!!!

Post autor: Qrzysio »

Ten człowiek ma na głowie komornika. Ma powszechnie złą opinię i wiele osób miało podobne problemy, które opisywane były już na naszym forum.

http://www.forum.moja-ostroleka.pl/view ... =12&t=8546

http://www.archiwum.moja-ostroleka.pl/d ... 538,2.html
krcfuks
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:40

Re: Mechanik oszust

Post autor: krcfuks »

Zielone audi? Heh.

Zróbcie pozew zbiorowy i już.
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Mechanik oszust

Post autor: alf 78 »

policji zgłoś kradzież części jak i przytulenie $$$ ,mechanik z niego żaden a raczej wymieniacz części
stellina1976
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2014, 13:19

Re: Mechanik oszust

Post autor: stellina1976 »

Wszystko zostało już zgłoszone na policji.
RprDK
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2015, 18:49

Re: Mechanik oszust

Post autor: RprDK »

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji na temat mojego mocodawcy wzywam do usunięcia wszystkich wpisów godzących w dobre imię wskazanej osoby. Wskazany wątek stanowi podstawę roszczenia o naruszenie dóbr osobistych. Autora wątku proszę o kontakt w godzinach 9-17 pod numerem 785 226 741 w terminie 5 dni. W przypadku braku kontaktu - zostaną podjęte stosowne kroki prawne.
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Mechanik oszust

Post autor: alf 78 »

jak jest super mechanikiem to o opinie na MO nie musi sie martwić ,klienci i tak do takiego mechaniora pojadą :lol: :lol: :lol:
stellina1976
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2014, 13:19

Re: Mechanik oszust

Post autor: stellina1976 »

Nic co zostało opisane na tutejszym forum nie jest kłamstwem. Na wszystko posiadam dowody, które zostały już przekazane odpowiedniemu organowi. Nie ma tutaj mowy o zniesławieniu, do którego dochodzi jeżeli wiadomości zamieszczane na forum są nieprawdziwe a w tym przypadku opisana sytuacja miała miejsce.
RprDK
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2015, 18:49

Re: Mechanik oszust

Post autor: RprDK »

Nie ma znaczenia czy dowody są w posiadaniu bądź nie - posługiwanie się zwrotami typu "od początku działał z zamiarem oszustwa" lub "został przywłaszczony i sprzedany" bez prawomocnego wyroku sądu jest działaniem na szkodę. Zniesławienie a naruszenie dóbr to dwie zupełnie inne instytucje prawne.
stellina1976
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2014, 13:19

Re: Mechanik oszust

Post autor: stellina1976 »

A jak nazwać osobę, która sama dzwoni i proponuje dokonanie naprawy wiedząc dokładnie o jakim samochodzie mowa i gdzie on się znajduje i nie oddaje przywłaszczonych pieniędzy, które zostały jej przelane na zakup silnika? Przywłaszczenia katalizatora, ani nie naprawia samochodu. Z pewnością nie jest to działanie zgodne z prawem. Sprawy nie byłoby gdyby pieniądze i katalizator zostały zwrócone. I tak moja cierpliwość była duża. Czekałam aż 4 miesiące. Jak wobec tego to wyjaśnić ? Cz nie jest to działanie z zamiarem oszustwa? Więc co? No cóż mój błąd i łatwowierność w człowieka, który od początku nie mówił prawdy. Nikt uczciwy nie przywłaszcza sobie cudzego mienia.
RprDK
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2015, 18:49

Re: Mechanik oszust

Post autor: RprDK »

Niezależnie od tego jak sytuacja się potoczyła, działaniem, które w tej chwili Pani prezentuje sama naraża się Pani na nieprzyjemności.
krcfuks
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:40

Re: Mechanik oszust

Post autor: krcfuks »

Efekt Streisand za 3..2..1...


Panie D., usuwanie wątków czy cenzura nie wymaże z pamięci oraz z informacji publicznej złej opinii.
Raczej uczciwa i solidna praca może tylko wam pomóc. Straszenie sądami, odpowiedzialnością karną to wielki błąd.

Nawet jak ktoś napisze głupoty w internecie, a będziecie solidną marką to nikt wam nie zaszkodzi.
RprDK
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2015, 18:49

Re: Mechanik oszust

Post autor: RprDK »

krcfuks pisze: Straszenie sądami, odpowiedzialnością karną to wielki błąd.
Zgadza się, tym bardziej ten wątek nie powinien się tutaj pojawić.
maczeta
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:24

Re: Mechanik oszust

Post autor: maczeta »

Zacznijmy od tego, że ten ktoś podający się za prawnika może być spoconym grubym wentylatorem nie zmieniającym gaci od tygodnia to po pierwsze, po drugie może to rzekomy fachowiec bo nie wiemy czy usług prawniczych też nie ma w portfolio, a po trzeci to jeśli jesteś prawnikiem to się cymbałku nie nauczyłeś, że w internecie to rządzą internauci - a takich jak wy wszyscy mają głęboko obok jelita ? hahaha

Napisz chociaż reprezentancie klienta jaką kancelarię reprezentujesz.
krcfuks
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:40

Re: Mechanik oszust

Post autor: krcfuks »

Prawnikiem na pewno nie jest, bo każdy szanujący się mecenas już by drukował pismo (CaD) i wysyłał poleconym z potwierdzeniem odbioru, a nie wdawał sie w dyskusje z internetami.

No i nie mocodawca a pełnomocnik.
maczeta
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:24

Re: Mechanik oszust

Post autor: maczeta »

Czyżbyśmy odkryli, że fachowiec jest taki, że Nam się wszystkim nie śniło ? Per majster czy per mecenasie mamy się zwracać, gdy będziemy pisać całą prawdę całą dobę na temat twoich usług ? Byś się wziął za uczciwe zarabianie. Że ci nie szkoda życia na partaczenie i jeszcze próbę ucięcia dyskusji podając się za prawnika. Żeby cie zlicytowali jak najtaniej.
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Mechanik oszust

Post autor: alf 78 »

oprócz sądów jeszcze mafią pszenno-buraczaną z koziej wólki zacznij straszyć :crazy: i zapewne uzyskasz zamierzony efekt :jupi: :jupi:
Bo jak się zagalopujesz to mogą się jeszcze inni klienci odezwać i z kilkoma niezadowolonymi w sądzie to może już nie być tak wesoło :wink:
maczeta
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:24

Re: Mechanik oszust

Post autor: maczeta »

Jak możecie to podbijajcie temat. Myślał,że na debili trafił...
robek88
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2015, 19:24

Re: Mechanik oszust

Post autor: robek88 »

Podziwiam, że ktoś przelał takie pieniądze obcej osobie :)

Z tego co pamiętam w tamtym roku były licytacje komornicze tego audi a8, więc ktoś się domagał kasy od tego mechanika, więc pewnie nie było jak spłacić wierzyciela ;p

Teraz tak naprawdę po uzyskaniu powiedzmy nakazu zapłaty itp. pokrzywdzony pewnie będzie mógł pomarzyć o ponownym zobaczeniu tej kwoty...
krcfuks
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:40

Re: Mechanik oszust

Post autor: krcfuks »

Czy ktoś czytający to forum podjął się kroków prawnych, tj. kontakt z kancelarią i próbą szukania poszkodowanych osób?
ODPOWIEDZ