Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: hcuj »

Qrzysio pisze:Napisałem prawdę, nie przekręcaj moich słów.
Nie jest to święta prawda, ani tys prawda, więc musi być to te trzecie
Dokładnie to Unia (czyli w sumie i tak my sami) da nam 6 tysięcy euro na jednego imigranta TYLKO jeśli będzie przebywał w Polsce 5 lat i sami będziemy musieli to udowodnić; ergo, przez 5 lat to gmina będzie obciążona utrzymaniem pozostającego na jej terenie ludu pustyni, a potem może wystąpić do Brukseli o zwrot geldu.
Kolejnym faktem jest to, że taki imigrant będzie zobligowany do pozostania w Polsce jedynie przez rok, a wątpię by potem nie wykorzystał okazji, jak 70-letni stróż z grupą inwalidzką pójdzie siku, by nie uciec za Odrę.
Co potem? Wójt Olszewa-Borek wybuduje obóz koncentracyjny by wyjść cało z finansowej opresji?

A tak na sam koniec, temat wyłożony od początku :) bardzo obiektywnie http://www.zelaznalogika.net/pogadajmy- ... -poczatku/
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie islamskich imigrantów?

Post autor: Tapatik »

Co to za zdjęcie i co z niego wynika?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: Qrzysio »

Andrzeju,

trudno rozmawiać o dokładnych szczegółach dofinansowania. Ważnych będzie zapewne bardzo wiele czynników, których dziś nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Być może część imigrantów wyjedzie z Polski, część być może znajdzie pracę i zostanie dłużej. Inni być może będą liczyć tylko na zasiłki i prosić o darmowe mieszkania. Użytkownik hcuj podał kwotę 6 tys. euro, choć media podają dwie kwoty: 6 i 10 tys. euro. Mimo wszystko fakt jest taki, że Unia Europejska zadeklarowała pomoc finansową dla uchodźców/imigrantów. W jaki sposób z niej skorzystamy, czy będą to pieniądze wydane rozsądnie, zależy od naszych polityków.
Awatar użytkownika
14mila
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2015, 10:00

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: 14mila »

Do zobaczenia na manifestacji.

W drodze dodatku: tu jest także Nasz nieopublikowany na stronie głównej temat:

http://www.forum.moja-ostroleka.pl/view ... =5&t=11394

Pozdrawiamy.
Bóg, Honor, Ojczyzna!
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: hcuj »

zachęcony opublikowaną wiadomością n/t prywatnych obozów koncentracyjnych dla imigrantów, zamieszczam 2 mapki - rozmieszczenie miejsc lokowania imigrantów /czerwony - prywatne nowe, zielony - państwowe + istniejące prywatne/ i wyniki 2 tury ostatnich wyborów prezydenckich

wnioski pozostawiam wam
Załączniki
ciapaki.jpg
89487247-5187-4d11-9576-6739173ab21d.png.jpg
swieczkos
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:37

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: swieczkos »

No i? Nie ma żadnego związku między wyborami a lokalizacją placówek dla uchodźców.
Bo mi się należy!
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: hcuj »

swieczkos pisze:No i? Nie ma żadnego związku między wyborami a lokalizacją placówek dla uchodźców.
czyli faktycznie trzeba bronić demokracji
Julia K
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2016, 18:02

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: Julia K »

Jestem przerażona ludzie!! Mieszkam w tej chwili w Anglii mam sąsiadów muzułmanów , mam przyjaciół muzułmanów, pracuje z muzułmanami i jeszcze mnie nie wysadzili w powietrze. Błagam. Terroryści triumfują że się zamykacie na pomoc rodzinom z dziećmi potrzebującym naprawdę, bo jeśli im nie pomożecie , to jutro zostaną zgwałceni i zginą. Gdybym była matką bym na pewno uciekła z dziećmi bo inaczej skazałabym je na śmierć.
krcfuks
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:40

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: krcfuks »

Nie każdy terrorysta to muzułmanin, natomiast każdy muzułmanin to potencjalny terrorysta.
I nie chodzi tu o biedne dzieci, tylko zdrowych młodych mężczyzn którzy jadą po socjal.

Tak właściwie to ty też jesteś emigrantem ekonomicznym i wyjeżdżając z kraju nie pomagasz nam tutaj.
Warunki życia w GB są inne niż w polsce więc nie ma tu to przełożenia.

Dodatkowo gmina OB jest tak tragicznie zadłużona że nie stać nas na dodatkowe atrakcje, z dofinansowaniem czy bez.
swieczkos
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:37

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: swieczkos »

krcfuks pisze:Nie każdy terrorysta to muzułmanin, natomiast każdy muzułmanin to potencjalny terrorysta.
To tak samo jak każdy Polak to potencjalny złodziej.
Bo mi się należy!
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Gmina Olszewo-Borki przyjmie imigrantów?

Post autor: Tapatik »

http://www.rmf24.pl/raporty/raport-fala ... Id,2078129
Trwają przygotowania do przyjęcia przez nasz kraj pierwszych cudzoziemców z greckich i włoskich obozów. Na razie potwierdzana jest tożsamość uchodźców wytypowanych przez Greków i Włochów do przyjazdu do Polski. Potem dopiero rozpocznie się sprawdzanie tych osób pod kątem bezpieczeństwa.

Jak się dowiedział nasz dziennikarz, z wyjazdu do Polski zrezygnowała rodzina syryjskich uchodźców. Na jej miejsce wyznaczono kolejne osoby.

Ten przykład pokazuje jednak, że miejscowe służby, typując cudzoziemców do relokacji nie informują ich w pełni, dokąd mają trafić. W pierwszej grupie do naszego kraju ma przyjechać 65 uchodźców, którzy znaleźli schronienie w greckich obozach i 4 osoby z Włoch.
Czyli to nie byli uchodźcy, a emigranci zarobkowi.
Jeszcze się okaże, że i tak nikt nie będzie chciał do nas przyjechać.
ODPOWIEDZ