Plany ratusza - oddziały przedszkolne dla 6-latków w szkołach

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 333
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Plany ratusza - oddziały przedszkolne dla 6-latków w szkołach

Post autor: mIcHaLos »

"Ratusz planuje utworzenie w szkołach oddziałów przedszkolnych dla 6-latków

Na samorządzie miasta spoczął obowiązek dostosowania organizacyjnego i technicznego placówek oświatowych, co z kolei spowodowało w 2014 roku zwiększone wydatki budżetowe. Na skutek sytuacji sprzed dwóch lat ostrołęckie szkoły są obecnie przygotowane do przyjęcia uczniów 6-letnich, jak i 7-letnich - wyjaśnia w odpowiedzi na interpelację Paweł Stańczyk, wiceprezydent miasta.

Oddziały przedszkolne w szkołach
Wiceprezydent poinformował radnego, że w ostrołęckich szkołach podstawowych jest grupa 597 dzieci z rocznika 2010, które są przygotowane, aby rozpocząć naukę w szkole oraz grupa 195 dzieci "odroczonych", to znaczy 7-latków i starszych, które nie poszły do szkoły 1 września 2015 roku.

- Trudno w tym momencie przewidzieć jaka część tej grupy dzieci urodzonych w 2010 roku zdecyduje się pójść do szkoły. Ponadto rodzice dzieci, które poszły do szkoły w wieku 6 lat, a są teraz w klasach I i II, mogą zdecydować o pozostawieniu pociech w tej samej klasie, bez promocji do klas następnych. Miasto, aby zapewnić w przedszkolach jak największą liczbę miejsc dla dzieci najmłodszych, planuje w roku szkolnym 2016/2017 dla dzieci sześcioletnich (ur. 2010 r.) utworzyć oddziały przedszkolne wyłącznie w szkołach podstawowych. Nie trzeba byłoby zwalniać ze szkół nauczycieli nauczania początkowego oraz zapewniłoby to miejsca w przedszkolach dla dzieci 3-letnich - dodaje Paweł Stańczyk.

Obecnie dyrektorzy ostrołęckich placówek prowadzą rozmowy z rodzicami. Szacunkowe dane dotyczące pozostawienia dzieci w przedszkolach czy też posłania ich do szkół podstawowych będą znane po zakończeniu ferii zimowych. "

----------

Czytając artykuł nie ukrywam że wbiło mnie nieźle w fotel - Temat ten dotyczy wielu Rodziców jak również ich pociech...

Czemu w Naszym mieście "Nasza Cudowna" władza wpada na takie pomysły żeby Tworzyć specjalne oddziały przedszkolne dla 6-latków w SZKOŁACH?? Czemu to właśnie osoby z Ratusza mają decydować za NAS i za NASZE Dzieci ??? To nie jest normalne i nie pozwólmy aby tak było !!

Sprawa była postawiona jasno - 7 latki mają iść obowiązek do 1 klasy - Z tym jestem jak najbardziej OK!
6 latki - pozostają dalej w przedszkolu ? I co??? - nie wyobrażam sobie innej sytuacji

Szkoły nie są przygotowane do końca na dzieci które ruszyły do pierwszych klas - jak 6letnie Smyki (sale, przerwy itp, itd).
Teraz planuje się jeszcze do tego otworzyć oddziały przedszkolne ??? Co takie Dziecko po 5godzinach programowych ma ze sobą zrobić ? Pójść do przepełnionych świetlic ?? Które i tak pękają w szwach? - nie mówiąc już o tzw Stołówkach i obiadach - Dzieci pozostaną same sobie, o ile w ogóle starczy dla Nich miejsca. Obecnie i tak korytarze są przepełnione, gwar... tłok... - Ludzie "ogarnijcie się" !!

Czemu nie ma żadnych konsultacji i rozmów w przedszkolach na ten temat ? Tylko rozmowy w kuluarach - stało się to ewidentnie tematem TABU. Rodzice tą sytuacją są bardzo zaniepokojeni..... !! - a odpowiedź z UM jest taka że rozmowy są prowadzone z Rodzicami.... ciekawe gdzie i z którymi... ??????

Nie dajmy decydować Urzędnikom za los Naszych pociech - kto to w ogóle wymyślił i na jakiej podstawie?
Rozumiem że prezydenci i urzędnicy w UM mają już ten etap za sobą i wolną ręką chcą decydować za Rodziców i ich pociechy.

Panie Prezydencie - skąd taki pomysł ?? Oczekujemy jako RODZICE prawdziwych informacji i uszanowania naszego prawa, prawa rodziców do decydowania i wyboru miejsca edukacji naszych dzieci.

Czemu w innych miastach nikt nie planuje robić takich eksperymentów?


Czas ucieka i jest go coraz mniej - do marca są nabory do szkół - a my jako Rodzice nie wiemy co się wydarzy !!

Bardzo proszę aby ktoś wypowiedział się ten temat z UM - ale nie bijąc przysłowiową "pianę" ale konkretnie i rzetelnie co w tym temacie planujecie - albo nie daj "boże" podjęliście już DECYZJE bez jakiejkolwiek konsultacji społecznej.

Dzięki - Proszę również wszystkich o włączenie sie do dyskusji na ten temat - bo uważam jest on bardzo ważny.

Awatar użytkownika
Evril
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 18 sie 2010, 16:50

Re: Plany ratusza - oddziały przedszkolne dla 6-latków w szkołach

Post autor: Evril »

http://www.ratujmaluchy.pl/index.php?op ... 85&Itemid=

Proszę rodziców o zapoznanie się z treścią powyższego linka. Jest tam wszystko co dotyczy naboru do przedszkoli. Mamy prawo zgodnie z Art 20w ustawy o oświacie do kontynuacji nauki naszych przedszkolaków w placówkach w której już uczęszczają. Radni chyba zapomnieli o tym prawie.

Będziemy protestować, składać deklaracje. Jeśli dyrekcja nie będzie chciała ich przyjąć wysyłać pocztą. W tej chwili jest za późno na oddziały w szkołach. Przedszkolanki też przeniesienie? Wyżywienie dzieci zapewnicie? Może również dobudujecie toalety przystosowane dla takich maluchów?

UM powinien dofinansować istniejące prywatne przedszkola i punkty do 99 procent i wyegzekwować płatne dodatkowe godziny za 1 zł jak w publicznych placówkach i rodzice nie mieliby problemu ze znalezieniem miejsc dla swoich pociech.

ZACZNIJCIE MYŚLEĆ, A NIE POTAJEMNIE PRZEPROWADZAĆ JAKIEŚ KONSULTACJE, O KTÓRYCH RODZICE NIE MAJĄ POJĘCIA.

kanalia
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 kwie 2014, 16:19

Re: Plany ratusza - oddziały przedszkolne dla 6-latków w szkołach

Post autor: kanalia »

Evril pisze: UM powinien dofinansować istniejące prywatne przedszkola i punkty do 99 procent i wyegzekwować płatne dodatkowe godziny za 1 zł jak w publicznych placówkach i rodzice nie mieliby problemu ze znalezieniem miejsc dla swoich pociech.
Hmm, dziwne, ktoś mi mówił, że tak podobno już jest?

Peace (PiS).

Awatar użytkownika
Evril
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 18 sie 2010, 16:50

Re: Plany ratusza - oddziały przedszkolne dla 6-latków w szkołach

Post autor: Evril »

Dofinansowanie jest jedynie w 75 procentach. 100 procent otrzymują placówki publiczne.

robaleq
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2010, 22:53

Re: Plany ratusza - oddziały przedszkolne dla 6-latków w szkołach

Post autor: robaleq »

czy coś już wiadomo na temat protestu przed Urzędem Miasta?

Awatar użytkownika
Evril
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 18 sie 2010, 16:50

Re: Plany ratusza - oddziały przedszkolne dla 6-latków w szkołach

Post autor: Evril »

Podobno 23.02.2016 godz. 12.45 pod ratuszem

Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 333
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Plany ratusza - oddziały przedszkolne dla 6-latków w szkołach

Post autor: mIcHaLos »

No tak... zamiast zająć się tym co jest na prawdę ważne - czyli Dziećmi to UM:

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Poznaj program

Władze Ostrołęki przywiązują dużą wagę do kultywowaniu pamięci o powojennym niepodległościowym podziemiu zbrojnym. Stąd program tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) w naszym mieście jest bardzo bogaty. --- początek od 28.02 do 4.03....

Ja wszystko rozumiem... ale chyba są też jakieś priorytety ????

http://www.to.com.pl/wiadomosci/ostrole ... ,id,t.html

ODPOWIEDZ