Wykonanie daszku nad balkonem

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
thrashka
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2012, 13:52

Wykonanie daszku nad balkonem

Post autor: thrashka »

Idzie wiosna, a po ocieplaniu bloku zostałam bez daszku. Sąsiedzi pety mi rzucają, gołębie brudzą. Ani prania wywiesić, ani posiedzieć w spokoju na balkonie się nie da. Poszukuję wykonawcy daszku na balkonie i osiatkowania balkonu (dla zabezpieczenia zwierzątka przed wypadnięciem). Ktoś coś może wie, zna namiary? Poproszę.
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Wykonanie daszku nad balkonem

Post autor: Tyson »

Takie daszki wykonuje firma met plast kolor ul. Warszawska
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Re: Wykonanie daszku nad balkonem

Post autor: Kartofelek »

Thrashka jeśli uda Ci się zrobić ten daszek daj znać proszę, bo mam podobną sytuację. Pozdrawiam. Kartofelek
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Wykonanie daszku nad balkonem

Post autor: Szmeru »

Najważniejsze to przejść się do spółdzielni i zapytać o warunki montażu daszku. Może okazać się że tylko 2 wzory są dostępne, lub tylko jeden wykonawca. Chociaż patrząc po blokach w naszym mieście to chyba jest samowola. Każde mieszkanie ma inny kolor ram okien, kolor wnęki balkonu, balustradę czy właśnie ten "daszek". Pstrokate te nasze gołębniki ;) Wygląda to na maxa kiczowato.
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Wykonanie daszku nad balkonem

Post autor: justusz »

Zgodnie z prawem wykonanie takiego daszku wymaga uzyskania pozwolenia na budowę a nie tylko zgody Spółdzielni. Co prawda Nadzór Budowlany ma zbyt wiele zajęcia, żeby skutecznie ścigać i karać takie pstrokate samowole ale kto wie....może okazać się ze łatanie dziury w budżecie skieruje ich także na te tory. A kary za samowole są naprawdę drastyczne..
thrashka
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2012, 13:52

Re: Wykonanie daszku nad balkonem

Post autor: thrashka »

justusz pisze:Zgodnie z prawem wykonanie takiego daszku wymaga uzyskania pozwolenia na budowę a nie tylko zgody Spółdzielni. Co prawda Nadzór Budowlany ma zbyt wiele zajęcia, żeby skutecznie ścigać i karać takie pstrokate samowole ale kto wie....może okazać się ze łatanie dziury w budżecie skieruje ich także na te tory. A kary za samowole są naprawdę drastyczne..
Gdyby tak było to 90% mieszkańców byłoby ukaranych, szkoda że spóldzielnie nie myślą o komforcie lokatorów i takich daszków same nie zamontują, byłoby jednolicie, estetycznie i ładnie. Ja tam nie chcę mieć balkonu w petach sasiadów (plują czasami też, bo jak się pali to i ślina się zbiera)i ptasich kupach.
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Wykonanie daszku nad balkonem

Post autor: justusz »

thrashka pisze:
Gdyby tak było to 90% mieszkańców byłoby ukaranych, .
Proszę przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem...A pisze tam przecież ,ze niedługo władza może dać sygnał do karania bo budżet pusty.
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Re: Wykonanie daszku nad balkonem

Post autor: satek15 »

thrashka
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2012, 13:52

Re: Wykonanie daszku nad balkonem

Post autor: thrashka »

satek15 pisze:Może coś takiego?
http://rolety-ostroleka.pl/markizy/
Markiza mogłaby być, tylko czy wytrzyma kontakt z popiołem z papierosowym? Dzięki za pomysł:)
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Wykonanie daszku nad balkonem

Post autor: mIcHaLos »

Daszek robiłem sam u Siebie - załatw kilka kątowników które będą trzymały + pleksi w dymionym brązie z Met Plast Kolor :) Trzyma się i ma się dobrze :)
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Re: Wykonanie daszku nad balkonem

Post autor: Kartofelek »

MIcHaLos, jeśli możesz to proszę zrób u mnie. Trzeba tylko położyć to plastikowe pokrycie. Nie umiem się z Tobą skontaktować. ewentualnie napisz mi e-maila: enlem@wp.pl
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Re: Wykonanie daszku nad balkonem

Post autor: satek15 »

Tu masz fajny pomysł, nie wydaje się też być skomplikowany: http://img.property-krakow.com/photos/1 ... 414e9c.jpg

Niedługo też mnie to czeka :)
ODPOWIEDZ