Z Niemiec do do Ostrołęki. Powrót po latach

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
danusia
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2016, 0:50

Z Niemiec do do Ostrołęki. Powrót po latach

Post autor: danusia »

witam wszystkich,

po kilkuletnim (9) pobycie w Niemczech zamierzamy wracac do Ostroleki. Ja, mąż i dwójka dzieci ( 7 i 11 lat)
Proszę o obiektywne wypowiedzi odnośnie kosztów życia w Ostrołece, bo zdaję sobie sprawe ze od moment naszego wyjazdu wiele sie zmienilo.
ile potrzeba w Ostrołece na jedzenie dla 4 osob
ile na oplaty typu prad , woda , telefon, telewizja, internet
nie bedziemy miec zadnych kredytow na mieszkanie

ile kosztuja lekce angielskiego dla 2 dzieci,?

czy jest w ogole szansa na znalezienie jakiejs pracy biurowej/ ew, w szkole bez znajomości, dodam ze swietnie znamy niemiecki, angielski i rosyjski
z gory dziekuje za konstruktywne wypowiedzi
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Z Niemiec do do Ostrołęki. Powrót po latach

Post autor: Mawashi »

Gratuluję powrotu, mam nadzieję, że nie będziecie żałować. Nie wiem jak kształtują się koszty życia dla rodziny, bo mieszkam sama w mieszkaniu własnościowym. Długo szukałam pracy biurowej, ale z językiem myślę, że masz duże szanse na znalezienie pracy szybciej - ja znam tylko angielski. Spróbuj już teraz zorientować się czy nie szukają ludzi do firm ze środowiskiem międzynarodowym typu Stora Enso, Agrana... Koszty utrzymania mieszkania to w moim przypadku (czynsz+woda+prąd+TV/internet+telefon) zamykam się w 550 zł. Jedzenie nie należy do tanich w porównaniu z zarobkami, ale coś Ci powiem - mam przyjaciela, który pieniędzy liczyć nie musi - mieszkał wszędzie od Miami, Berlin, Barcelonę czy Ateny, a ciągle mi gada że w Polsce jest najlepiej :) To pół żartem, pół serio ;)

Forumowicze z rodzinami - wypowiedzieć się!

A dla Waszej rodzinki życzę dobrego powrotu na stare śmieci.
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Z Niemiec do do Ostrołęki. Powrót po latach

Post autor: Infom »

Naprawdę takie pytanie ? ile kosztuje wyżywienie dla 4 osób? litości, ale z takim podejściem lepiej zostań tam gdzie jesteś, bo pracy tu nie ogarniesz!
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Z Niemiec do do Ostrołęki. Powrót po latach

Post autor: Mawashi »

Co ma pytanie o wyżywienie do znalezienia pracy?
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Z Niemiec do do Ostrołęki. Powrót po latach

Post autor: typek »

Mam dwójkę dzieci, 8 i 15 lat, za angielski płacę 260 zł. Nie mieszkam w bloku, tv sat polsat 70 zł, net 50 zł radiowy 10 mega. Prąd ok. 150 zł, telefony ok. 30 zł sztuka.
ODPOWIEDZ