Założenie instalacji LPG

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Koloxxx
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2016, 16:44

Założenie instalacji LPG

Post autor: Koloxxx »

Witam!
Planuję założyć instalację LPG do swoje samochodu. Jakie serwisy z okolicy polecacie? Zależy mi, żeby zrobił to specjalista, który zna się na rzeczy :D
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: kormoran »

Moim zdanie możesz śmiało zlecić montaż instalacji LPG pod kopułą za mostem po prawej stronie u W. Goście, którzy tam pracują znają się na rzeczy.
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: satek15 »

http://www.nowotczynski.com.pl/
35kkm na lpg bez żadnych problemów. Może nie najtaniej, bo 2700 zapłacisz, ale nie oszczędza się na instalacji tylko na jeździe na gazie ;)
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: AZB666 »

- Podłącze się pod temat-

Też myślę o założeniu instalacji gazowej.
Prawdopodobnie mój wybór padnie na Panów przy ul. targowej.
Może ktoś coś o nich powiedzieć?

Trochę dobrych opinii już o nich słyszałem, ale im więcej informacji tym lepiej.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: Bolek21 »

Nawet nie wiem gdzie na targowej ktoś montuje instalacje.
Ja znowu mam dobre zdanie o chłopakach prze ulicy Traugutta https://www.google.pl/maps/@53.0926337, ... 56!6m1!1e1 Jeździłem do nich kilka razy i zawsze robili mi wszystko jak należy. Regulacja gazu, wymiana parownika, wymiana butli, na piątkę.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: skutekk »

Jeszcze nie slyszalem zeby ktos kogos z ostroleki polecal, duzo pozytywow slyszalem o piatnicy i o olsztynie. Ale to tylko opinie znajomych co maja gaz.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: cichy117 »

Ja też jeszcze nie widziałem dobrej instalacji z Ostrołęki, chociaż widziałem wszystkie z wymienionych zakładów. Aby tylko tanio i szybko
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: Qrzysio »

Czy ktoś jest w stanie opisać co to jest "dobra instalacja" czy wciąż będzie tylko chwalenie wszystkiego co jest poza miastem, a rodzimy gazownicy to samo zło?
el_loco
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2011, 13:19

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: el_loco »

Mam dwa auta z instalacjami Lovato, zakładanymi przez p. Marka Gołębiewskiego z Kaszewca k/Różana. Polecam, generalnie żadnych problemów, okresowe wymiany filtrów i regulacje. A oba auta eksploatuję dość intansywnie.
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: satek15 »

Qrzysio, dobra instalacja to taka, która jest dobrze zestrojona z danym samochodem.
Mianowicie, samochód powinien tak samo zachowywać się na gazie jak i na benzynie, nie szarpać, mieć takie same obroty, nie gasnąć na luzie.
Teraz każdy może sobie kupić kabel, ściągnąć program i ustawić gaz, ale czy ma pojęcie? Niekoniecznie.
Dlatego właśnie szuka się zakładów, które mają duże pojęcie. Nie mówię, że rodzimi gazownicy to samo zło, ale słyszałem lepsze opinie o innych gazownikach, dlatego tam założyłem gaz.
Gdybym nie miał wcześniej samochodu, w którym ktoś spartaczył instalację (pożałował sobie), i gdybym nie przemęczył się nim 80kkm, założyłbym gdzie taniej i bliżej.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: Qrzysio »

satek15 pisze:Qrzysio, dobra instalacja to taka, która jest dobrze zestrojona z danym samochodem.
Mianowicie, samochód powinien tak samo zachowywać się na gazie jak i na benzynie, nie szarpać, mieć takie same obroty, nie gasnąć na luzie.
No to ja mam taką. Zakładałem przy ul. Traugutta, pomiędzy Oscarem a Orlenem, ktoś o tym miejscu wspominał wyżej.
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: alf 78 »

polecam Nowotczyńskich z Mławy robili mi w Saabie 2,3 Turbo i tylko na regulacji byłem ,w ostrołęce jak imprezą wrx pytałem nikt nie chciał się przybrać , jak ma być dobrze to Mława albo Łomża u Roberta chyba ul Senatorska przy Rynku
Kier
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2015, 6:59

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: Kier »

Ja również polecam Mławę i Nowotczyńskiego. Instalacja ma już 3 lata i przejechane 40000 km. Jedynie czego wymaga to wymiana filtrów co 10000 km. Przy każdym przeglądzie podłączają komputer i jadą w jazdę próbną. Mój sterownik to Stag Q-BOX, który jest bezproblemowy. W 2013 płaciłem 2500zł. Jedyny kłopot, że są w Mławie ;)
Awatar użytkownika
tommi
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2006, 12:59
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: tommi »

Ze swojej strony polecam http://www.migaz-s.com.pl/
tank102
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:49

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: tank102 »

Tylko Ostrołęcki Autoryzowany przedstawiciel STAG Pan Leszek Wiktorski nad rzeką Narwią .
Po co bujać się po Polsce (Mława, Łomża, czy Warszawa) jak na miejscu mamy profesjonalny autoryzowany zakład (wystarczy tylko obejrzeć wyposażenie i ścianę pełną certyfikatów oraz popatrzeć na pracę tam zatrudnionych pracowników) z odpowiednim sprzętem i bardzo dobrymi fachowcami, nie mówiąc o właścicielu.
Serwis i regulacje na miejscu. Zakładałem w samochodzie instalację STAG w maju 2016 roku, cena odpowiednia i na miejscu.
I najważniejsze bądź "Patriotą Lokalnym" - wydawaj i dawaj pracę Kurpiom ostrołęckim.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: cichy117 »

I pewnie te certyfikaty pozwalają na zakładanie np. wężyków do wtrysków różnej długości, montaż reduktora w takim miejscu aby się jak najbardziej wychładzał, wrzucanie sterownika gdzie popadnie (wrzucanie, nie montaż).
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Założenie instalacji LPG

Post autor: przeklinak »

Wiktorski to nigdy w życiu po tym jak mi powiedział że po co ja chce filtry wymienić skoro nic się nie dzieje !!! mimo iż wspominałem ze z zapomienia ponad 20 tyś na nich zrobiłem
Qrzysio pisze:No to ja mam taką. Zakładałem przy ul. Traugutta, pomiędzy Oscarem a Orlenem, ktoś o tym miejscu wspominał wyżej.
tego zakładu już przecież od jakiegoś dłuższego czasu nie ma, jedynie pracownik z niego założył własny zakład obok tego sklepu ED na Traugutta
ODPOWIEDZ