Tytuły książek

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
jasinski
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2014, 17:23

Tytuły książek

Post autor: jasinski »

Znacie się na książkach. Przeczytałem już niemalże wszystko co było na rynku. Każdy rodzaj książek połykam, choć najbardziej lubię kryminały. Znacie jakieś nowe nazwiska na rynku książek? Obecnie coraz więcej pojawia się osób, których książki podbijają serca czytelników. Wypatrzyłem już kilka nowości, które mnie zauroczyły, ale to wciąż mało. Kocham książki i każdą wolną chwilę poświęcam na czytanie. Poszukuję nowości. Mało znanych autorów, których książki są warte zauważenia. Kocham szczególnie kryminały, ale może być każdy rodzaj. Rozważę każdą propozycję, bo mi już brakuje pomysłów na dobre książki. Jak dla mnie te popularne książki są nieco przereklamowane. Ja wolę odkrywać nowych pisarzy. Możecie mi podsunąć jakieś tytuły lub nazwiska? Chodzi mi o naprawdę dobre książki, jeszcze nie odkrytych pisarzy. Teraz jest dosyć ciężko wyjść na rynek jeśli chodzi o książki, bo ludzie przestają czytać. Są jednak takie osoby jak ja, które połykają książki. Są może jakieś ciekawe propozycje nowości wydawniczych. Możecie mi podpowiedzieć.
mon
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:02

Re: Tytuły książek

Post autor: mon »

1. Baker Kline Christina - Sieroce pociągi
2. Spencer-Wendel Susan, Witter Bret - Dopóki nie powiem do widzenia
3. Nikulin Nikołaj - Sołdat
4. Severski Vincent V. - Nieśmiertelni; Nielegalni; Niewierni

Żadna z powyższych książek nie jest kryminałem, ale warte są przeczytania.
markpil

Re: Tytuły książek

Post autor: markpil »

Smith Wilbur Saga rodu Courteneyow
Smith Wilbur Saga rodu Ballanlyneow

Nesbo Jo
ASA Larsson
Ciszewski Marcin
markpil

Re: Tytuły książek

Post autor: markpil »

I jeszcze
Tess Gerritsen
dzinda90
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 03 maja 2011, 10:15

Re: Tytuły książek

Post autor: dzinda90 »

Kryminały?
Harlan Coben. jak dla mnie mistrz :) polecam czytać w kolejności jakiej pisał aczkolwiek nie jest to konieczne ;)
Delta
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:15

Re: Tytuły książek

Post autor: Delta »

Szczerze powiedziawszy to trudno komuś polecić książki nie znając jego gustu(piszesz że lubisz kryminały ale nie tylko a szukasz nowości różnych ale nieznanych autorów - mało danych;)). Ja też jestem molem książkowym ale chyba wykorzystałabym limit znaków gdybym zaczęła wymieniać książki, które mi się podobały :) - w wyborze książek kieruję się recenzjami czytelników czy opisami fabuły, często podczytuję portal lubimyczytać.pl, polecam.Ostatnio ograniczam się już tylko do e-booków i bibliotek bo półki się uginają i nie mam miejsca na nowe:( Nie wiem czy słyszałeś o inicjatywie 52 książki?
Larek
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2015, 11:20

Re: Tytuły książek

Post autor: Larek »

Jak lubisz zagadki i wciągającą akcję to ostatnio czytałem książki Twardocha - Drach i Morfinę. Może nie są to kryminały ale mają bardzo ciekawe i wciągające historie. A jak szukasz dobrego kryminału to ostatnio wiele się pojawia skandynawskich kryminałów (wspomniany Nesbo ale też Läckberg). Wciągają i chyba nie znam osoby, której by się nie podobały.
foto400a
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:55

Re: Tytuły książek

Post autor: foto400a »

właśnie każdy lubi coś innego mnie bardzo podobała się seria o Wedźmince :)
kubono
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2015, 18:28

Re: Tytuły książek

Post autor: kubono »

Seria o wiedźmince? A nie czasem o wiedźminie? :P
gregorro2
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2015, 13:32

Re: Tytuły książek

Post autor: gregorro2 »

Proszę bardzo:-)
David Lagerkrantz. Co nas nie zabije
Co nas nie zabije – kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza.

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania leci do Doliny Krzemowej zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który nie tylko może uratować jego karierę, ale też wpłynąć na losy całego świata.
waleriuszo
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2015, 21:59

Re: Tytuły książek

Post autor: waleriuszo »

Demon grzechu - Tsumitsuki, znacie? :-) Polecam!!!!!
Dawno, dawno temu żyły demony, które zamieszkiwały ciała grzeszników. Wszystko zaczęło się w pewnej wiosce, w której dochodziło do masowych opętań. Mieszkańcy pozostający przy zdrowych zmysłach poprosili o pomoc kapłankę, która oswoiła jedną ze zjaw i za jej pośrednictwem pozbyła się reszty potworów. Jednakże ludzie z wioski, bojąc się, że ktoś ponownie zostanie opętany, zaczęli wznosić modły do demonów grzechu, które nazwali "tsumitsuki". Oto legenda, która krąży po miasteczku.
Sylwia91
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2015, 18:45

Re: Tytuły książek

Post autor: Sylwia91 »

Andrew Roe. Cudowna dziewczynka
Do ośmioletniej Anabelle Vincent pogrążonej po wypadku w śpiączce przychodzą tłumnie ludzie ściągnięci przez plotki i desperackie pragnienie uzdrowienia. Przychodzą, bo jedna z osób doświadczyła czegoś, co uznała za cud, i nabrała przekonania, że sprawiła to mała Anabelle. Słowo poszło w świat. Pojawili się kolejni odwiedzający. Kolejne cuda.
tow
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:42

Re: Tytuły książek

Post autor: tow »

Ransom Riggs. Miasto cieni. Kontynuacja Osobliwego domu pani Peregrine, który zachwycił nie tylko nastoletnich czytelników.
Akcja powieści rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się poprzednia. Jest rok 1940. Jacob i jego nowi przyjaciele opuszczają wyspę, na której znajdował się dom pani Peregrine i udają się do Londynu. W czasie podróży czekają ich liczne niespodzianki i przygody. Miasto cieni to niepowtarzalna, magiczna powieść, która przenosi czytelników w świat wyobraźni, telepatii, pętli czasowych, zmiennokształtnych i niesamowitych zwierząt.
jozko4x
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:13

Re: Tytuły książek

Post autor: jozko4x »

Horrorek polski polecam :-) Katarzyna Uznańska. Ziemią wypełnisz jej usta.
Królewskie miasto nie zasypia nigdy, ale dopiero po zmroku budzą się jego upiory. Łowca, skryty w cieniu starych kamienic, poluje na samotne kobiety, by podzielić się ich ciałami z rzeką. Ta noc będzie dla niego wyzwaniem – z prześladowcy stanie się ofiarą. Utarty schemat życia Łowcy rozpadnie się w pył, gdy mężczyźnie przyjdzie zmagać się z podobną mu, choć o wiele potężniejszą istotą – estrią. Stare legendy czasem ożywają, by zawładnąć ludzką wyobraźnią. Na żydowskim Kazimierzu czają się one tuż pod powierzchnią życia, wystarczy tylko zeskrobać nieco tynku z zaniedbanych ścian, poruszyć luźną cegłę, wejść do małego antykwariatu pełnego rupieci, by znaleźć się w innej epoce i czasie minionym. Ina – polska szlachcianka – egzystuje od wieków pod postacią żydowskiego demona; czuje jednak, że jej czas dobiega końca. Wybrała Łowcę na powiernika swojej historii, a może kogoś znacznie więcej… Opowiada milczącemu mężczyźnie o czasie przemiany – dniach, gdy żądza ludzkiej krwi kierowała jej życiem. W powieści teraźniejszość splata się z historią i mitem, tworząc współczesną baśń o ludzkich pragnieniach i przekraczaniu granic w pogoni za ich zaspokojeniem.
Wespazjan
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2015, 22:26

Re: Tytuły książek

Post autor: Wespazjan »

Jasinda Wilder. Forever i potem.
Bestseller autorki Tylko TY – najpopularniejszej powieści o młodych ludziach wchodzących w dorosłe życie Tom 2 serii Ever Była moim światem. I nagle ją straciłem. A to, co zrobiłem, może sprawić, że stracę ją na zawsze… Ever i Caden: poznali się jeszcze w liceum i nie mogli o sobie zapomnieć. Przez lata pisali do siebie, marzyli o sobie, a w końcu zostali razem. Choć w życiu każdego z nich było wiele bólu i tragedii, uwierzyli, że będą szczęśliwi. Poślizg samochodu przekreślił ich marzenia. Ever musi walczyć o powrót do życia, a Caden może jedynie trwać przy niej i mieć nadzieję. Jest z nim Eden, siostra bliźniaczka Ever, równie wrażliwa i równie samotna…
benimed
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2015, 13:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Tytuły książek

Post autor: benimed »

Patryk Vega - Złe Psy. W imię zasad.
kamilex
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2015, 18:57

Re: Tytuły książek

Post autor: kamilex »

Orson Scott - "Mówca Umarłych" polecam szczerze :)
Kresz
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2016, 8:15

Re: Tytuły książek

Post autor: Kresz »

W mojej biblioteczce o kryminały raczej ciężko ale np fanym cyklem jest Cykl Oko Jelenia - autor czerpie z historii średniowiecznej europy - takiej, o której w szkolnych książkach historii wspominano prawie wcale
SaraMichel
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2017, 18:31

Re: Tytuły książek

Post autor: SaraMichel »

Bardzo lubię autora Dana Brauna. Ma kilka świetnych książek. Przede wszystkim podobała mi się książka „Cyfrowa Twierdza”. Bardzo jeszcze mi spodobała się książka Miriam Petrosyan „Dom, w którym”. To naprawdę jest wartościowa książka.
ademar
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2017, 23:20

Re: Tytuły książek

Post autor: ademar »

Ja lubię książka Johna Grishama, wszystkie kręcą się wokół tematyki prawniczej. Pierwszą moją książką tego autora był "Uliczny adwokat", mam do niej sentyment i polecam. Ostatnio czytałem Noc bez brzasku Alistaira MacLean'a i przypadła mi do gustu.
Kolmert
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2017, 20:02

Re: Tytuły książek

Post autor: Kolmert »

Oficer, genialna polska książka ;)
Klaudy87
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2017, 9:34

Re: Tytuły książek

Post autor: Klaudy87 »

Polecam wszystkie książki Kinga (tzn nie wszystkie, bo niektóre są słabe) :)
ODPOWIEDZ