Kiedy OSM włączy ogrzewanie?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
piterpan
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2016, 15:10

Kiedy OSM włączy ogrzewanie?

Post autor: piterpan »

Pytanie powraca jak bumerang, w mieszkaniu zimno, wszyscy chorzy a spoldzielnia na co czeka? Jak co roku trzeba dzwonic i przypominac ze zimno? Podobno spoldzielnia przy parku grzeje od poniedzialku a tu cisszzza!
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: OSM kiedy bedzie grzac??????

Post autor: Markus »

jaka spółdzielnia takie i grzanie
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: OSM kiedy bedzie grzac??????

Post autor: Infom »

to jest paranoja co się dzieje, zawsze mnie śmieszy dogrzewanie mieszkań w OSM, zawsze z rana mam zimne grzejniki, dopiero w południe są ciepłe i tak na przemian raz zimne raz ciepłe nie wiem co za system stosują ale mnie to śmieszy i wkur...
tak samo woda w kranie nigdy nie mialem GORĄCEJ wody tak jak jest to u wszystkich innych mieszkańców nie należących do OSM. NIGDY!
w tym roku nie popuszczę - bo i tak podobno płacimy najwyższą kwote za podgrzenie cieplej wody za m3
inni płacą mniej a mają w kranach ukrop!
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: OSM kiedy bedzie grzac??????

Post autor: formatcedwukropek »

Spółdzielnia Roma - grzejniki ciepłe. Każdego roku zaczynają grzać, gdy tylko zrobi się chłodniej na zewnątrz. W OSM pewnie poczekacie do połowy października...
piterpan
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2016, 15:10

Re: Kiedy OSM włączy ogrzewanie?

Post autor: piterpan »

Znając życie pewnie od października puszcza. Wydawać by się mogło ze pracownicy spółdzielni są dla nas u przez nas opłacani ale jak widać mają swoich lokatorów w 4 literach!!!
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Kiedy OSM włączy ogrzewanie?

Post autor: Infom »

chyba wysłuchali naszych próśb i od 22 września postanawiają włączyć ogrzewanie, ale niech jeszcze temperatorę wody w kranach zwiększą!
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kiedy OSM włączy ogrzewanie?

Post autor: Qrzysio »

Dzisiaj o tym piszemy na głównej:
http://www.moja-ostroleka.pl/art/147453 ... n-grzewczy

O co chodzi z wodą? Napisz o który blok chodzi, jaka jest obecnie temperatura, a jaka według ciebie być powinna. Zapytamy u źródła.
jagus1402
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 25 mar 2011, 14:45

Re: Kiedy OSM włączy ogrzewanie?

Post autor: jagus1402 »

Qrzyś, woda w starych blokach powinna mieć tem. między 45 a 55 stopni. W blokach nowszych tem. między 55 a 65 stopni. Chodzi o to, że i jedni i drudzy płacą tyle samo za podgrzanie. A temperatura wody najczęściej oscyluje w granicach tych 45 stopni. Zdarza się też, że woda ma niższą temperaturę, a my mieszkańcy płacimy jak za wodę gorącą. Jeśli mieszkańcy sami na bieżąco nie będą zgłaszać tego faktu, spółdzielnia nic z tym nie zrobi.
hd3
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:28

Re: Kiedy OSM włączy ogrzewanie?

Post autor: hd3 »

U mnie wlączone dzisiaj po poludniu.Grzejnikow nie trzeba odkręcac wystarczy ze rurki doporowadzajace grzeją.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Kiedy OSM włączy ogrzewanie?

Post autor: Infom »

Krzysiu tu nie trzeba podawać bloków, bo oni dobrze wiedzą co robią!
Jak chcesz zainterweniuj i jak będą " palić głupa" że nic im nie wiadomo, to napisz tu publicznie czy prywatnie w którym pokoju byłeś to ja im przedstawię jak sytuacja wygląda!
Delta
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:15

Re: Kiedy OSM włączy ogrzewanie?

Post autor: Delta »

Nie rozumiem systemu włączania centralnego ogrzewania - mieszkam na ulicy Modrzejewskiej i część bloków ma już włączone ogrzewanie - część(w tym mój) jeszcze nie. Nie ukrywam, że niestety muszę dogrzewać piecykiem elektrycznym bo dla dorosłego być może ta temperatura nie jest aż tak dokuczliwa ale dla malucha już tak.Liczyłam na to, że w weekend będzie już włączone(dlatego nie dzwoniłam do spółdzielni)a tu niestety, nadal muszę dogrzewać piecykiem.jakimi kryteriami kieruje się OSM włączając tak cientralne?
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Kiedy OSM włączy ogrzewanie?

Post autor: marbac »

jagus1402 pisze:Qrzyś, woda w starych blokach powinna mieć tem. między 45 a 55 stopni. W blokach nowszych tem. między 55 a 65 stopni.
Cóż to za rewelacje? Niby dlaczego w "starych" budynkach miałaby być niższa temperatura niż "nowszych"?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kiedy OSM włączy ogrzewanie?

Post autor: Qrzysio »

ODPOWIEDZ