Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
maniago1974
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2016, 0:11

Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: maniago1974 »

Jak myślicie jaki musiałby być kiebab żeby ostrołeczanie byli zadowoleni .....
maniago1974
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2016, 0:11

Re: Jaki KEBAB .....by miał powodzenie ...prosze o opinie

Post autor: maniago1974 »

Na pewno cena to...zrozumiałe tak...
maniago1974
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2016, 0:11

Re: Jaki KEBAB .....by miał powodzenie ...prosze o opinie

Post autor: maniago1974 »

Jakieś fajne sugestie.....
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: baja bongo »

Na patyku.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: steward »

Wg mnie lepsza apteka, tak jest ich mało u nas, a kebabów mamy sporo.
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: Markus »

wegetariański
kornfan
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 29 lip 2007, 20:46

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: kornfan »

darmowy.
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: Szmeru »

Podstawą jest mięso. Mięso nie "pulpa" mięsopodobna, trociny.
Kawałki baraniny, kawałki wołowiny, kawałki wieprzowiny (karkówka).

Świerze warzywa, pieczywo i dobre sosy.
kolejak
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2010, 19:44

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: kolejak »

Przede wszystkim wieprzowe mięso.
Nie badziewie które serwują egipty, czy sahary (pies zmielony z budą).
Kiedyś w Gyrosie był mega dobry kebab (pyszna wołowinka i przede wszystkim chrupiąca bułka), można powiedzieć że kiedyś tam mieszkałem ;) teraz nawet nie patrzę w ich kierunku, u Gutka jak na tą cenę co liczy, porcje powinny być zdecydowanie większe.
Może wiecie gdzie jeszcze serwują kebsy z mięsem wieprzowym???
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: Infom »

pomimo, że jest dużo kebabów w Ostrołęce, to otwarcie kolejnego kebaba ma duże szanse na utrzymanie się.
Tylko musi być dobry! nie jakiś mielonki co niby zwą się baraniną bleee
Dobre mięso, do wyboru wieprzowina i kurczak - kurczak taki jak kiedyś był w Mega Kurczaku ścinany nożem, a nie jakaś maszynką elektryczną gdzie później się z tego tworzy jedna papka!
Wieprzowina taka jaka kiedyś była w pierwszym kebabie w Kupcu na dole ( to były dobre czasy dla dobrego kebaba :) )
I surówka! musi być ŚWIEŻA - nie to,że zostało dużo to wykorzystamy ją na kolejne dni - nie tędy droga, każdy czuje, że wtedy surówka jest nieświeża. Tak samo jak w domu zrobimy na obiad surówkę i nawet jak zostanie to przeważnie na drugi dzień się nie nadaję do spożycia i wyrzucamy, a w naszych ostrołęckich kebabowniach jest pchana do końca gdzie czuć smród i kiszonkę!
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: PIq5 »

Przychylam się do zdania poprzednika.
Musi to być lokal będący miksem dwóch kebabów jakie moim zdaniem były najlepsze w Ostrołęce. Mega Kurczak z ich super mięsem był nie do pobicia, problem powstał gdy do spółki doszedł ten drugi gość. Mięso straciło smak, a sosy stały się jakimś zabarwionym majonezem.
Drugą ofertę powinno tworzyć mięso wieprzowe takie jak było w kebabie na dole Kupca. Do tego ich sosy były naprawdę dobre.

Zwróć też uwagę na cenę, bo to co się wyprawia w Oce to jakiś żart przy tych porcjach jakie serwują. Nie szukaj udziwnień w surówkach. Na co komu kukurydza w surówce?

Co do mnie od czasu do czasu jadam kebab w Gyrosie, ale te ich ceny to przesada za to co dają, poza tym ich kebab w bułce jest fatalny. Nie można tej bułki wrzucić na ten grill?
kkc
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:42

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: kkc »

Moim zdaniem, przede wszystkim powinien mieć dobrej jakości mięso, czyli takie, o którym pisali poprzednicy. Kebab, np. w picie (która powinna być ładnie przypieczona, a nie typowy placek tortilla, który można równie dobrze kupić w biedronce, czy innym markecie), powinien być całkiem dobrej wielkości, a nie jakiś mały którym nie da się najeść. Przede wszystkim ważna jest kwestia sosów- nie powinny być typowo majonezowe, moim zdaniem np powinna zaistnieć możliwość zamówienie sobie sosu na jogurcie, oraz, jeśli chodzi o sos ostry- żeby był własnej roboty i oczywiście- żeby spełniał wymagania co do ostrości :) . Do surówek nie mam wymagań, oby nie było kiszonych warzyw i żeby oczywiście warzywa były świeże. Jeżeli te wszystkie wymagania zostaną kiedyś spełnione przez jakikolwiek nowo otwarty kebab w Ostrołęce, to będę tam często zaglądać. Pozdrawiam gorąco
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: satek15 »

Kebab? Ludzie, ile to można... Zróbcie coś innego, ludzie chcą teraz jeść Fit.
Nie lepiej otworzyć np. Green Way'a?
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: Bolek21 »

Kebabów w Ostrołęce jest bardzo dużo, ale jeśli mam zjeść coś u nas na mieście to na pewno nie tutaj. Z racji, że często bywam w Ostrowi to jem tam. Polecam Pokusę i na 3 maja. ;)
Co do pytania. Strasznie denerwuje mnie wszędobylski kurczak. Wszędzie kurczak i śmierdząca skarpetami baranina. Nie ma dobrego wieprza... nie rozumiem tego.
Co według mnie powinien zawierać dobry kebab:
- dwa mięsa do wyboru - kurczak lub wieprzowy;
- mięso musi być dobrze podsmażone, nie może być gotowane jak z rosołu, ale nie może być też jak skwarka;
- musi być zachowana odpowiednia proporcja, nie może być tak, że jest za dużo mięsa, a za mało surówki czy odwrotnie;
- kebab to nie jest zupa, nie może pływać w sosie, sos nie może być wodnisty i niech nie będzie z dostępnych wszędzie kupnych sosów, sosy tylko z własnej produkcji;
- surówki nie mogą zawierać kiszonych warzyw, przez to zalatują jakby były zepsute, no chyba, że chcesz ukryć w nich starą surówkę to dawaj kiszońce, nie urozmaicaj na siłę- kukurydza, groszek, jakieś zbędne cudaki, nie wszystko tutaj pasuje;
Ogólnie trudne zadanie przed Tobą. Ludzie mają różne gusta. Jeśli jakość kebaba będzie naprawdę dobra, to mimo wysokich cen i mnogiej konkurencji będziemy tam chodzić. Ja osobiście wolę zapłacić więcej i wiedzieć, że dobrze zjem, jak zaoszczędzić 5zł i najeść się świństwa.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: Sarcev »

Nie napisaliście o wystroju. Musi być klimat to raz, musi być czytelne i proste menu. Np w KING-u nawet chusteczki mają z własnym logiem, a zamówienie możemy skladać przez internet. Bardzo ciekawa opcja, 1 min klikania i za 15 min facet dzwoni do drzwi z jedzeniem :)
Może warto pomyśleć na pieczywem, np do wybory graham etc. Sosy nie powinny być kupne tylko własnej roboty, ostry sos powinien być naprawde ostry robiony z papryczek etc.
I najważniejsze musi być powtarzalność, lokal i kuchnia musi być czysta, bo wbrew pozorom to wszystko klienci wyczuwają, musi być jedzenie świeże, i dzisiejszych czasach jakość to podstawa!
opiekun
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:46

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: opiekun »

Obecnie jedyny sensowny kebab w Ostrołęce to Mamrot. Nazwa jest dyskusyjna, ale jedzenie naprawdę smaczne i surówki bardzo świeże.

Jeśli ktoś chce założyć kebaba, to dla mnie to jest wyznacznik - zrobisz lepiej - zakładaj, inaczej się nie pchaj.
Wykorzystywanie całości lub fragmentów powyższej wypowiedzi bez zgody autora zabronione.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: palipies »

Wszystko już zostało powiedziane: smaczny, czysto, itd. to prawda. Pozwolę sobie wobec tego na małą dygresję, wszedłem z ciekawości na fp kebaba, o którym mowa przed chwilą i zobaczyłem, że są dania kebab po 30 zł!! Przeciętnie kebab kosztuje 14-16 zł, czasami ceny w Ostrołęce dochodzą do 20. Powiedzcie mi, jak to jest możliwe? Dlaczego w większości kebabów w dużych miastach, jak w sieciówkach, typu wspomniany Kebab King czy Adana czy innych cieszących się uznaniem kebabach kebsy kosztują po 12 w porywach do 14 zł. Czy podobnie, jak z cenami paliw w Ostrołęce jest też jakaś mafia kebabowa?

Nie wolałabyś otworzyć restauracji, w której można byłoby zjeść w cenie kebaba? Jeżeli są takie jadłodajnie w większych miastach, gdzie czynsz lokalu jest znacznie wyższy, to wydaje mi się, że możliwe byłoby to też w mniejszym mieście, gdzie kwota zaoszczędzona na czynszu mogłaby niwelować różnice wynikającą z mniejszego popytu. Może jakieś jedzenie na wagę?

Wracając do tematu, kebsów w Ostrołęce, jak psów, także na pewno coś wyjątkowego, specjalnego musiałoby wpłynąć, na to że ludzie przychodziliby akurat do Ciebie, wiele cennych wskazówek zostało już udzielone, ale według mnie najważniejsze to kwestia ceny i jakości i odpowiedniej między nimi relacji. Jeżeli będziesz chciała na czymś zaoszczędzić (słabsze mięso, stare produkty) to na pewno poniesiesz stratę, nie da się zarobić myśląc tylko o zysku, produkt musi być wart swojej ceny.
Ważne są też takie aspekty, jak lokalizacja i w miarę miła obsługa. Nie będę wskazywał jaki to był kebab, ale obsługa w nim kilka lat temu była tak tragiczna, że pomimo serwowania niezłych kebsów nie miałem ochoty tam wracać z powodu najzwyczajniej chamskiej obsługi. Nie oczekuję powitania w pół pasa, ale jeżeli ktoś nie był w stanie odpowiedzieć na przywitanie i pożegnanie, nie mówiąc o "proszę" to naprawdę ciężko zrozumieć. Kwestia wypracowania odpowiednich standardów często wpływa na to, że lokalna marka staje się firmą o zasięgu ogólnym, czego życzę Twojemu kebabowi ;)
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: Bolek21 »

Ja np. na wystrój nie patrzę aż tak bardzo. Oczywiście nie mylmy wystroju z porządkiem i czystością. Może być skromnie i bez szału, ale musi być czysto. Nie cierpię natomiast rozległego menu. Jeśli idę zamówić kebab to ma być to kebab, zwykły w bułce albo mix, a nie jakiś serowy, mały, ogromny, szefa, wujka, xxl, mega wypas z pieprzem z cukrem i jeszcze sto tysięcy różnych opisów. Menu ma być proste i czytelne. Nie przyszedłem czytać poezji tylko zamówić kebab. Polecam nazwać to standardowo: mix, kebab w bułce, ewentualnie pita. Szybko i bez problemu. Nie lubię też gdy stoję przed menu, a sprzedawca wzrokiem pogania mnie z wyborem. Jak się zdecyduję to sam podejdę i powiem co chcę zamówić.
Co do jedzenia na wagę to też tego jest sporo. W przeciwieństwie do kebabów są to dobre restauracje.
W naszym mieście naprawdę brakuje dobrego kebsa. Na temat mamrota słyszałem kilka pozytywów. Muszę spróbować. Może nie będę musiał zajeżdżać do Ostrowi. ;)
Tak przy okazji mówiąc. Nie mamy w Ostrołęce grillowanej karkówki. Takiej zwyczajnej. Prostej. Przyprawionej.
Pamiętam jak czasem mieliśmy wolne soboty to zawsze ze szwagrem jeździliśmy na giełdę do Ciechanowa głównie tylko po to, by za 9zł zjeść najlepszą na świecie grillowaną karkówkę w bułce. Z keczupem i musztardą. Niebo w gębie. To też jest bardzo dobry pomysł. Tanie jedzenie, proste, ale idealnie przyrządzone. Klientów mają zawsze. Minimum 5 osób w kolejce. Non stop.
Zawsze mam też następujący dylemat. Dlaczego nigdzie nie można dostać prawdziwych frytek? Takich ze świeżo obranych ziemniaków? Wszędzie tylko te mrożońce.
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: PIq5 »

Mamrot? Przecież tam ceny są jeszcze wyższe niż w Gyrosie czy Gutku. Ich chyba wszystkich pokopało po głowach żeby chcieć tyle kasy za to co serwują. Tak jak pisał już ktoś, niezrozumiałym jest to jakie ceny ustalają właściciele, Ostrołęka to nie Warszawa a jedzenie droższe niż tam.
MarianZjeziura
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 06 wrz 2006, 22:18

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: MarianZjeziura »

Może trochę nie na temat. Ostatnio zamówiłem kebaba mixa w pensjonat Wioletta. Kosztuje 14 zł i byłem zaskoczony smakiem tego kebaba na plus (troche podobny do kebaba u Gutka), dobrze przyprawiony, posypany koperkiem. Przystępna cena no i obsługa bardzo miła i sympatyczna.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: hcuj »

tani i smaczy
maniago1974
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2016, 0:11

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: maniago1974 »

Dziękuję bardzo wszystkim za tak szerokie sugestie ....które dały wiele do myślenia i z pewnością wezmę je wszystkie pod uwagę i podejmę wyzwanie , by sprostać waszym oczekiwaniom ...
Zależy mi na tym by klient był zadowolony ze fajnie i smacznie zjadł i z mojej strony mogę obiecać że smak mięsa i sosów będzie smakiem niezmiennym jak również wielkosc Kebsa...
Wkrótce otwarcie ...pierwszy ruszt w gratisie zapraszam i pozdrawiam
maniago1974
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2016, 0:11

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: maniago1974 »

Jestem na etapie poszukiwań lokalu może ktoś coś wie ????
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Jaki kebab miałby powodzenie w Ostrołęce?

Post autor: Sarcev »

Po dawnej Saharze bierz, lepszej lokalizacji nie znajdziesz..
ODPOWIEDZ