Piszczący grzejnik w mieszkaniu - co mogę zrobić?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Piszczący grzejnik w mieszkaniu - co mogę zrobić?

Post autor: Bolek21 »

Podam cytat z innej strony który opisuje mój problem:
Mam problem z kaloryferami ... Mieszkam w malym wynajetym mieszkanku. Zaczął się sezon grzewczy i co się dzieje ... Moje kaloryfery piszczą wydają dzwięk , bardzo wysoki drażniący dzwięk! Nie mogę spać to wycie porafi nawet zagłuszyć telewizor ... Tak sie po prostu nie da żyć. Chodzę podrażniony , nie wyspany ... Raz jak pożądnie przywaliłem przestało na chwilke , czasami w rurach słychać przelatujące bąble powietrza , jak się zakręci kaloryfery co powoduje zimno w mieszkaniu dzwięk jest troche inny... Ale w zasadzie jest to wysoki pisk... Zdarza sie ze czasami go nie ma , ale generalnie towarzyszy mi od paru tygodni i juz tego nie wytrzymuje ... Isc z tym do administracji ?
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Piszczący grzejnik w mieszkaniu - co mogę zrobić?

Post autor: Markus »

trzeba odpowietrzyć grzejnik
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Piszczący grzejnik w mieszkaniu - co mogę zrobić?

Post autor: Infom »

jak kolega wyżej napisał, spróbuj odpowietrzyć kaloryfer jest to banalnie proste - przykładowe filmu znajdziesz na YT.
Jeżeli to nie pomoże, przejdź się do administracji niech kombinują.
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Piszczący grzejnik w mieszkaniu - co mogę zrobić?

Post autor: kormoran »

Moim zdaniem - tylko zgłoszenie do ADM-u. Jak zaczniesz kombinować to możesz zalać chatę i wtedy dopiero zacznie się problem.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Piszczący grzejnik w mieszkaniu - co mogę zrobić?

Post autor: Infom »

zalać chatę przy odpowietrzaniu :)?
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Piszczący grzejnik w mieszkaniu - co mogę zrobić?

Post autor: Markus »

napisz co udało ci się zrobić
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Piszczący grzejnik w mieszkaniu - co mogę zrobić?

Post autor: agacomplete »

w starych budynkach gdzie montowane były stare grzejniki żeliwne nie było odpowietrzników i jedyny sposób na odpowietrzenie to poluzowanie śrubunku przy zaworze więc jak najbardziej zalanie chałupy możliwe napisz czy są zawory termostatyczne przy grzejnikach dobrz e jest też osłuchać instalację stetoskopem żeby zlokalizować bliżej co tak piszczy. naprędzej zawory. może być tak ż e po prostu jest ciepło w mieszkaniu i termostaty przymykają przepływ na grzejniku to zaczyna się piszczenie.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Piszczący grzejnik w mieszkaniu - co mogę zrobić?

Post autor: Bolek21 »

Oglądałem na YT jak odpowietrzać taki grzejnik. W weekend postaram się tym zająć. Dam znać co i jak.
ODPOWIEDZ