Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: obcy w mieście »

Potrzebuję dobrego elektryka do Vectry C. Problem: bardzo duży pobór prądu w zamkniętym aucie (nie mniej niż 9A). Sprawdzałem miernikiem na odpiętej klemie wszystkie odbiorniki prądu wypinając po kolei bezpieczniki i odczytując pomiar. Na żadnym nie było spadku. To samo przekaźniki. Więc pozostaje chyba alternator lub rozrusznik ,chociaż ten kręci normalnie bez żadnych anomalii. Może ktoś ma namiary na elektryków z serwisu Opla którzy dorabiają po godzinach. będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi. Pzdr.
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: typek »

Alternator i rozrusznik czy nie bierze też można sprawdzić, odkręcić kabel + przy nich (lub przy aku) i zmierzyć ile wtedy bez alt. i roz. auto bierze prądu z aku. To są grube kable.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: obcy w mieście »

Już to przerobiłem wczoraj w południe. Odkręciłem gruby przewód od alternatora dokręcony z boku klemy "plus" i wpiąłem miernik pomędzy biegun "minus" na aku i klemę minusową. Wynik ten sam prąd na starcie 16 A szybko spadający ale tylko do około 9,15A. A może powinienem wpiąć miernik między biegun plusowy a ten odkrėcony przewód? Jestem raczej zielony w tych sprawach.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: cichy117 »

Źle podpinasz. Jeśli odkręciłeś przewód idący od alternatora to między niego a klemę + wpinasz miernik ustawiony na 10A z przepiętym czerwonym przewodem. Jeśli nie ogarniesz to mogę na to spojrzeć
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: typek »

Czyli odpięcie alt. nic nie zmienia. Został rozrusznik lub reszta podpięta do + AKU.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: cichy117 »

A co ma zmienić jak źle podpina miernik?
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: obcy w mieście »

Dzięki za podpowiedzi dopiero wróciłem z trasy zajrzę pod maskę w dzień. Właśnie o to mi chodziło czy dobrze się wziąłem ( teraz wiem że źle). Szukałem na to odpowiedzi wcześniej na forum vectry ale nie doczekałem się odpowiedzi. A może ktoś zna konkretnego elektryka...
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: typek »

Miernik można i w ten sposób podpiąć, wtedy się mierzy prąd bez alt., tak jest nawet bezpieczniej, bo zwarcia miernikiem do masy nie zrobi. Teraz odłącz kabel do rozrusznika (jeśli odpinasz od strony rozrusznika, wykonuj to przy zdjętej klemie i zaizoluj odłączony kabel) i zmierz w "swój" sposób, jaki masz prąd. Jeśli jest tak samo duży, to szukaj dalej.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: obcy w mieście »

Witam. dzięki za dotychczasowe podpowiedzi ale muszę jednak szukać fachowca. Miłego tyłek może i dobrze sądzisz ale dostać się do rozruchu czy alternatory można w warunkach warsztatowych a nie na parkingu. Pod silnikiem jest szczelna osłona na chyba18-stu śrubach a z góry nic nie widać. Na tę chwilę czuję że najprawdopodobniej będzie to coś z alternatorem chociaż ładowanie jest prawidłowe. Może jakieś diody puszczają prąd może regulator napięcia? W aucie nie ma nic dokładanego wyposażenie oryginalne zresztą testowałem kolejno wypinając bezpieczniki i nic nie wskazuje że to jakiś odbiornik. W każdym razie ponawiam pytanie i dobrego elektryka najlepiej prywatnie po godzinach bo warsztaty jakoś im nie ufam.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: obcy w mieście »

Sorry z tym tyłkiem ale piszę z telefonu a ten słownik jest naprawdę popier...... nie zauważyłem tych głupot. Czy tu nie można edytować postów do poprawki?
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: cichy117 »

Jaki masz silnik? Warsztatu jako takiego nie mam, ale trochę rzeczy ogarniam. Jestem też na forum vectry
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: obcy w mieście »

Z19DTH, sprawdzałem po południu obciążenie między klemą plażową i między kablem plus z alternatora. Wynosiło ok 0,5 A ale to było chwilą po zamknięciu auta a podobno moduł komfortu może być aktywny co najmniej 15 minut po zgaszeniu. Pomiędzy klemą minusa a biegunem minus płynął prąd i wartości ok.8.5 A ok.1 minuty po zamknięciu auta.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: obcy w mieście »

Na piątek umówiłem się wstępnie na diagnostykę i elektryka w Rzekuniu. Nazywają gi "diabełek" czy jakoś tak.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: cichy117 »

Spróbuj innym miernikiem bo trochę mało prawdopodobne aby trochę szło na altek a reszta na instalacje. Alternator nie powinien brać nawet 0.5A. Odpinałeś pompę wspomagania?
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: obcy w mieście »

Raczej trudno pod blokiem demontować całe auto. Robiłem to co możliwe bez demontażu całej komory silnika. Jak masz VC to wiesz że bez podnośnika czy chociaż kanału nic praktycznie nie zdziałasz. A tu wszędzie wszyscy zajęci , umawiać się trzeba co najmniej tydzień naprzód. Jak pisałem w piątek pojadę do elektryka może znajdzie przyczynę.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: cichy117 »

Miałem vb v6 i po tamtym już umiem zrobić prawie wszystko bez podnośnika. U ciebie można powiedzieć że jest dużo miejsca. Wykręć jeszcze bezpiecznik pompy wspomagania. Obok akumulatora masz taką blaszkę na 2 nakrętki m6
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: obcy w mieście »

Witam. Auto już zrobione. Diagnoza trwała jakieś trzy minuty. Cudotwórcą okazał się elektryk samochodowy w Rzekuniu. 500 metrów po prawej od przejazdu za jakimś takim małym kioskiem. Winowajca ; moduł świec żarowych latem jest praktycznie bezużyteczny, ale zamówiłem już oryginał BERU za 230 zeta ,będzie jutro rano wystarczy go sobie wpiąć i po sprawie. Powiem wam jedno ; odwiedziłem paru różnych majstrów i to co mi proponowali to jest jakiś kosmos, ci ludzie nawet do pięt nie dorastają temu gościowi z Rzekunia. Na końcu Rzekunia po lewej jest jeszcze jeden majster od alternatorów i rozruszników ktoś na O-ce nawet mi go polecał ale kolega z pracy szybko mi go odradził, bo jak mówił był u niego z podobnym problemem (lewy prąd) to gość powiedział mu że on naprawia rozruszniki i alternatory a nie zajmuje się szukaniem prądów. I to ma być elektryk? Właśnie dlatego lepiej szukać tydzień kogoś konkretnego niż postawić auto jakiemuś pierwszemu z brzegu pseudo znawcy żeby wywalił ci pół fury i wpędził w spiralę wydatków. Temat do zamknięcia. Dziękuję za pomoc forumowiczom. Pzdr.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: przeklinak »

"diabły" nie od dziś wiadomo że robią dobrze, rzetelnie - moim zdaniem, a do tego nie za wygórowane stawki
podobno teraz też jednego z nich syn pomaga jak trzeba pod clip auto podpiąć
MariuszWu
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2017, 16:21

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: MariuszWu »

obcy w mieście pisze: 17 mar 2017, 17:16 I to ma być elektryk? Właśnie dlatego lepiej szukać tydzień kogoś konkretnego niż postawić auto jakiemuś pierwszemu z brzegu pseudo znawcy żeby wywalił ci pół fury i wpędził w spiralę wydatków. Temat do zamknięcia. Dziękuję za pomoc forumowiczom. Pzdr.
Facet uczciwie powiedział, że się nie zajmuje naprawą gratów tylko naprawa alternatory i rozruszniki, a ty psiączysz jakby ci coś zepsuł. Takiego gościa trzeba doceniać. Pracuje on w tym fachu wiele lat i wie, że pewnych rzeczy nie warto robić bo nie ma tam pieniędzy.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: obcy w mieście »

Chłopcze, temat dawno zamknięty i zapomniany. Nabijać posty możesz w bardziej aktualnych tematach.
MariuszWu
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2017, 16:21

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: MariuszWu »

Chłopcze, gdyby był zamknięty to nie mógłbym w nim nic napisać. Wyraziłem swoją opinię na temat oceny, jaką wydałeś. To super, że Twoja Vectra jeździ, cieszę się z tego powodu. Jestem także pełen podziwu dla ciebie, że tak ambitnie podszedłeś do tematu, sam próbowałeś pod blokiem pogrzebać przy kabelkach. Jeżeli uraziłem cię stwierdzeniem "pewnych rzeczy nie warto robić bo nie ma tam pieniędzy" to bardzo przepraszam. Nie przypuszczałem, że możesz to odebrać negatywnie. Nie chciałem powiedzieć, że nie miałeś kasy i dlatego grzebałeś w samochodzie sam. Być może zasugerowałem się tym, że większość normalnych ludzi ma tzw. "swoich" mechaników i tam udają się po poradę i z problemami. Może to jest twój pierwszy samochód, może kupiłeś go niedawno, może niedawno zrobiłeś prawo jazdy - nie wiem, chociaż zwrot, jaki użyłeś wobec mojej osoby "chłopcze" sugerowałby pewną dojrzałość.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: obcy w mieście »

Gdybyś dogłębnie przeczytał temat a nie wybiórczo wyciągał sobie z kontekstu swoje wnioski to wiedziałbyś że grzebanie pod maską pod blokiem to była sugestia innych userów nie pisałem nigdzie że rozbierałem auto pod blokiem. Jedyne co to sprawdzałem przy pomocy miernika pobór prądu na wszystkich bezpiecznikach ( jeśli coś ci to mówi8). Jeśli według ciebie jest to równoznaczne z rozkładaniem samochodu na czynniki pierwsze pod blokiem to uważam że nie masz zielonego pojęcia o mechanice. Jesteś pewnie typowym kurpiowskim posiadaczem prawa jazdy (nie mylić z kierowcą bo takie porównanieto byłaby obraza dla kierowcy) który do kapcia wzywa lawetę z całym zastępem mechaników. Jeżdżę w ruchu międzynarodowym na zestawie 40 ton kręcąc co roku ok.140 150 tys. km ale co to jest dla takiego chwata jak ty. Na pewno masz większą wiedzę o tym wszystkim niż ja. Moje finanse są w porządku ale nie mam w zwyczaju przepłacać majstrowi za jego nie trafione diagnozy i powymieniane "zdrowe" części. Mam za to zwyczaj szukać przyczyn usterek na forach zanim dam komuś grzebać w aucie (nawet nie wiesz jaką wiedzę mają ludzie którzy tam służą radą). Dzięki tym radom można co nie co naprowadzić majstra na właściwy trop zanim rozbebeszy całe auto. Jak pracują warsztaty czy ASO w PL napisano już całe tomy więc nic nowego już tu nie wniosę bo generalnie to tragedia. Zdażają się jednak pozytywne wyjątki. Takim wyjątkiem wg mnie jest "diabeł" z Rzekunia. A co do twojego kolegi którego wziąłeś w obronę (a może szfagra czy tatusia) który mieni się samochodowym elektrykiem to myślę że jego wiedza nie powinna się zawężać do samych alternatorów. A na koniec skoro twierdzisz że twój kolega (szfagier, tatuś) nie widzi sensu grzbania w starych gratach (jak mój powiedzmy) bo nie ma z tego zysku to może polecisz jakiąś markę która to nie posiada nijakich wad czy usterek,, pewnie wielu chciałoby to wiedzieć. Wg mojej skromnej wiedzy to nowe auta w przypadku awarii gwarantują o wiele więcej "rozrywek" swoim właścicielom czy mechanikom niż te stare graty.
MariuszWu
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2017, 16:21

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: MariuszWu »

W kilku kwestiach nie pozostaje mi nic innego, jak tylko się z Tobą zgodzić. :)

Prawdziwe jest to, że jestem kurpiowskim posiadaczem prawa jazdy.

Prawdziwe jest również to, że do kapcia wzywam pomoc specjalisty, nie wymieniam sam koła. Wyobraź sobie, że są takie mobilne serwisy, które świadczą takie usługi. Dzwonisz, przyjeżdża serwis, naprawia na miejscu oponę i możesz jechać dalej. To jest na prawdę wygodne.
W 2016 roku miałem taką przygodę właśnie. Ze względu na rozmiar koła, nie jest możliwe, abym miał pełnowartościowy "zapas". Zadzwoniłem i sprawa została załatwiona.

Można także skorzystać z opcji w ubezpieczeniu samochodu.

Nie wiele robię przy samochodzie. Tankuje, czasami dolewam płyn do spryskiwacza. Od poziomu innych płynów mam kontrolki i wskaźniki, a poza tym staram się jednak co 15 tys km być w serwisie. Tam wtedy wymieniają mi zapach w samochodzie, robią klimatyzacje, wymieniają olej, filtry i temu podobne.

Opel Vectra C to bardzo udany model. Szkoda, że teraz takich nie produkują. Miałem taki, 150 KM w automacie. Bardzo ładnie tym się jeździło. Przeszkadzał mi jedynie nadmierny poziom hałasu i trzeszczenie plastików w kabinie. Miałem też kilka różnych fajnych samochodów, wszystkie (oprócz jednego, japońskiego) bardzo miło wspominam.
ODPOWIEDZ