Wymiana elektryki w mieszkaniu

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
miki_on
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:51

Wymiana elektryki w mieszkaniu

Post autor: miki_on »

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał całą instalację elektryczną w mieszkaniu w bloku (ok. 42m2). Ile was to kosztowało? Bo był u mnie elektryk i wycenił samą robotę na astronomiczną sumę. Więc chcę się zorientować czy faktycznie jest to tak drogi interes czy tylko on tak sobie wyliczył.
PIq5
kapral
Posty: 131
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

Post autor: PIq5 »

A jak ty chcesz ocenić czy ktoś robił tanio? Przecież kwota ta zależna jest od stopnia skomplikowania instalacji.
hcuj
sierżant
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

Post autor: hcuj »

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale najprawdopodobniej w zakresie masz zmianę układu sieciowego, a same pomiary to robota, za którą każdy sobie liczy.
No chyba, że ktoś żąda dużych pieniędzy za samą wymianę kabli to wtedy co innego.
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

Post autor: baja bongo »

Z Twojej wiadomości nic nie wynika. Co to znaczy "astronomiczna kwota"?Podaj konkretnie ile i za co wyceniono pracę, to powiemy czy to naszym zdaniem drogo czy nie, a być może odezwą się na forum elektrycy i zaproponują taniej lub nieco inaczej.

Nie wiadomo też jaką masz sytuację w mieszkaniu. Czyściany trzeba kuć czy tynki są zerwane i chodzi tylko o położenie kabli bez kucia? Możliwoci jest wiele i aby móc Ci pomóc, powinieneś podać więcej informacji.
miki_on
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:51

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

Post autor: miki_on »

A więc sprawa ma się tak. Chodzi mi o wymianę okablowania z aluminium na miedź, więc w grę wchodzi kucie w ścianach działowych (gipsowe) jak i nośnych żelbeton. Są dwa pokoje, kuchnia, łazienka z wc i przedpokój. Do wymiany jest również zasilanie mieszkania od licznika ( żeby już za jednym kuciem wymienić wszystko. Nie trzeba nic potem szpachlować bo będę miał od tego inną ekipę. Nie trzeba też montować gniazdek i wyłączników. Do zamontowania skrzynka z bezpiecznikami i jedno gniazdko w przedpokoju aby można było coś podłączyć. Elektryk który był i to wyceniał powiedział że za samą robotę chce około 7000 zł + materiał, który on może kupić w hurtowni aby było taniej albo sam sobie pokupuje tylko on powie co potrzebne. Z tego co rozmawialiśmy najwięcej kucia jest w przedpokoju (ściany gipsowe) na ścianach nośnych ogólnie dużo kuca nie będzie no tylko sufity trzeba będzie bruzdy wykuć.
kormoran
sierżant
Posty: 263
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

Post autor: kormoran »

Zadzwoń pod nr 503 780 732 p. Henryk. Prawdziwy fachura - moim zdaniem. Umówisz się z gościem i wszystko powie ci po obejrzeniu. Chyba ma przyrządy do takiego kucia więc nie jest to wielka filozofia.
pppp
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 28 wrz 2011, 21:21

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

Post autor: pppp »

Co do ceny to chyba lekko przesadzona, jednak nie znamy szczegółów. Kolejna sprawa to że elektryk musi zakładać osprzęt. On później dokonuje pomiarów i przekazuje protokoły po zakończeniu. Kucie w ścianach nośnych, jeżeli to blok z wielkiej płyty może wywołać sporo problemów łącznie z naruszeniem konstrukcji, także trzeba brać to pod uwagę.
mirek550
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2017, 1:27

Re: Wymiana elektryki w mieszkaniu

Post autor: mirek550 »

ten by zrobił za 3000 pewnie ma maszyny i jest szybki - 572424681
ODPOWIEDZ