Jakie opony do Mastera II ?

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Jakie opony do Mastera II ?

Post autor: Bolek21 »

Witam serdecznie.
Mam pytanie do właścicieli Mastera 2.
Mam takie autko i nie wiem jakie mu założyć opony na lato. Jakie macie u siebie rozmiary?
Mój Master:
Rok 2005, l3h2
Zimówki są 225/65 R16
W necie jest napisane, że wychodziły na 195/65 R16. Różnica cen to około 100zł za sztukę.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Jakie opony do Mastera II ?

Post autor: obcy w mieście »

Miałem takiego busa do kurierki. Konkretnie to był Opel Movano 2.5cdti 120 koni z 2007 roku (oplowska wersja mastera) bardzo dobre auto. Służyło mi do kurierki. Opony najlepiej taki rozmiar jak podałeś przy zimówkach. 195/16 to chyba były do starego mastera/movano w krótkiej budzie a nie do tego nadwozia. Zresztą na słupku była naklejka z dozwolonym rozmiarami a jak nie to w książce serwisowej masz podane rozmiary. Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Jak przegapisz to możesz mieć zatrzymany dowód lub nie przejdziesz przeglądu. Opona musi mieć odpowiedni index nośności dla twojego to chyba było; 112/110. I nie może to być zwykła 16-stka tylko wzmocniona z literą "c" na końcu. Czyli 225/65R16C.
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Jakie opony do Mastera II ?

Post autor: kormoran »

Wpisz to samo pytanie w google i wyskoczy ci prawidłowa odpowiedź. Trzeba pamiętać, że w razie kolizji lub wypadku możesz nie dostać odszkodowania za nieprawidłowe opony.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Jakie opony do Mastera II ?

Post autor: Bolek21 »

Oczywiście te co mam posiadają literkę "C". Zapomniałem napisać. Tak samo jakbym brał te 195/65 R16 to oczywiście też z "C". W końcu to dostawczak.
Rzeczywiście powinno być napisane na busie o tych rozmiarach. Zapomniałem o tej nalepce.
Dziekuję za podpowiedzi.
Mario21
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, 12:23

Re: Jakie opony do Mastera II ?

Post autor: Mario21 »

Matadory mps 125 to dobry wybór jezeli mowa o oponach letnich. Mam je w 3 autach i dają radę. W tej cenie nie wiem czy dostaniesz coś lepszego. Też zanim sie na nie zdecydowałem przeglądałem różne testy opon.
Fredee
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2017, 10:40

Re: Jakie opony do Mastera II ?

Post autor: Fredee »

Moim osobistym zdaniem wybór opon opon powinien wynikać z oparciu o własny rozsądek, opinie innych kierowców, testy opon w tym przypadku letnich (najlepiej ADAC albo AutoBilda) oraz oceny efektywności hamowania na mokrej nawierzchni na etykiecie. Tu ciekawostka o której nie każdy wie, ze kupując opony przez neta sprzedawca ma obowiązek sprzedać opony na których naklejone muszą być etykiety. Wtedy mamy pewność że zamówiony towar otrzymujemy taki jaki zamawialiśmy.
ODPOWIEDZ