Czy jesteś patriotą?

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
Fad.Er
kapral
Posty: 120
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:12

Czy jesteś patriotą?

Post autor: Fad.Er »

CZY JESTEŚ PATRIOTĄ ? Zastanów się nad tym dobrze i w odpowiedz - jeśli jesteś - podaj jak to według ciebie wyglada ??
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2006, 20:22 przez Fad.Er, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Trudno powiedzieć. Cięzko samego siebie ocenić obiektywnie.
Awatar użytkownika
karloss
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 31 maja 2005, 19:08
Lokalizacja: Stamtond

Post autor: karloss »

Wcale nie ciężko
Nie jestem
Ale chciałbym być
zawsze w środku peletonu
Awatar użytkownika
hazi
plutonowy
Posty: 244
Rejestracja: 30 cze 2005, 12:09
Lokalizacja: Ostro(L)ęka

Post autor: hazi »

Mi się wydaje,że jestem...
Nie chciałbym bym żadnym innym szwabem, ani żółtkiem :wink: Jestem przywiazany do barw biało-czerwonych, tyle tylko że nie przyznaję się do reprezentujących mnie (jako Polaka) w Europie polityków :roll:
Awatar użytkownika
Coexistence
kapral
Posty: 140
Rejestracja: 27 lut 2006, 22:17

Post autor: Coexistence »

Kocham Polskę mimo, że mamy Leppera i Kaczki :D
Awatar użytkownika
Maciek
szeregowy
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2006, 14:20

Post autor: Maciek »

Patriotą? A kim nazywasz patriotę...tego, ktory wywiesza flage na 3 maja? Tego co kibicuje Polsce jak graja mecz? Wg mnie pojecie patriotyzmu znacznie sie zmienilo, kiedys patriotow kojarzyli z ludzmi, ktorzy za kraj gineli. Ja moge powiedziec tylko tyle, ze kocham Polske, mimo wszystko co sie o nas mowi i co sami o sobie mowimy, nie zamienilbym jej na zaden inny kraj. Nie chce stad wyjezdzac.
Awatar użytkownika
karloss
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 31 maja 2005, 19:08
Lokalizacja: Stamtond

Post autor: karloss »

A byles kiedys gdzie indziej niz w Polsce ?
zawsze w środku peletonu
Awatar użytkownika
Maciek
szeregowy
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2006, 14:20

Post autor: Maciek »

karloss pisze:A byles kiedys gdzie indziej niz w Polsce ?
Tak
Arrab
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:45

Post autor: Arrab »

Nie wiesz jak sprawdzić ?? Łatwo:
Masz na międzynarodowych forach PL w nicku, albo coś co świadczyłoby, że jesteś z Polski. W grach MMORPG twój nick kończy się na PL ?? Przynajmniej teraz w dobie internetu można częściowo tak zdefiniować patriotyzm :) Ja zazwyczaj się tak podpisuję, choć czasami chcę być bardziej anonimowy i nie chce, żeby ktokolwiek wiedział z kąd jestem. :) Porąbany pomysł, ale zawsze jakiś pomysł :)
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

głupi znaczek PL w nicku czy w innym miejscu napewno nie stwierdza ze ktos jest patriota przestan bo to smieszne
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Ale wskazuje na to, że ktoś nie wstydzi sie przyznać z jakiego kraju pochodzi, promuje go i informuje innych, ze to jest to własnie jego Ojczyzna, a takie zachoanie to już jakis krok w kierunku wyrobienia w sobie patriotyzmu.
Awatar użytkownika
karloss
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 31 maja 2005, 19:08
Lokalizacja: Stamtond

Post autor: karloss »

Juz niedlugo kwadratowa twarz LPRu wprowadzi patriotyzm jako obowiazek i chcac czy niechcac drogie dzieci trzeba bedzie być
zawsze w środku peletonu
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Czuly/Narew88 »

No tak lepiej uczyc dzieci, ze flaga Polski sluzy do podcierania tyłka :?
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
Mag_Arden
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2005, 20:44
Lokalizacja: Ostrołęka/Centrum

Post autor: Mag_Arden »

Czuły- to z flagą nazywa się kosmopolityzm :P.
Ja uważam się za Patriotę. Dlaczego? A bo uważam się za Polaka i leży mi na sercu dobro tego kraju (wyjeżdząć będę jedynie na wakacje). Poza tym po prostu kocham mój kofany kraj i wiem w czym jest mocnieszjy od innych krajów. Zdziwieni? otóż mimo, że wszyscy narzekamy na nasza edukacje to jest lepsza niż w USA! tam dzieci w podstawówce uczą się angielskiego- u nas w tym czasie dzieci umieją ( pod koniec szóstej klasy) oprócz Polskiego: rachować, śpiewać, malować, znają podstawy biologi, fizyki i geografi. Poza tym w Stanach te słynne uniwersytety są prywatne. Na razie nie słyszałem o jakimś publicznych dobrych studiach. owszem są ale uczą np przysłowiowego wbijania gwoździ i człowiek później przez całe życie gwoździe wbija :D. A w polsce wszyscy sie pchaja na Państwowe szkoły bo są dobre. Można jeszcze wiele dobrych cech wymieniać. Na końec mały cytacik z książki Pamięć i Tożsamość Jana Pawła II:
"Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tewgo umiłowania staje się każde zagrożenie teg odobra, jakim jest ojczyzna."
Krącząc pośród mroku
Słyszę ludzki głos
zatrzymuję się w pół korku
czyżby ktoś Polsce zadawał cios?
Muszę wracać i walczyć!
ODPOWIEDZ