Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
soul_oka
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2015, 10:15

Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: soul_oka »

Witam.

Czy jest sens podpisywania z tą firmą umowy, aktualnie korzystam z Internetu mobilnego (Plus i Play), wiadomo wieczorami i weekendami internet zwalnia.
Czy ktoś korzysta i ma jakieś opinie w okolicach tego osiedla, czy faktycznie jak płacimy za 20 lub 40 Mbit, to operator zadbał by taką prędkość się utrzymywała, czy to loteria jak u innych.
Stacja - Net nie mało sobie życzy miesięcznie za te prędkości, dlatego pytam, czy faktycznie zadbała o porządny nadajnik, który sprosta w sytuacji obciążeń?

PS. Były stare tematy, niekoniecznie pozytywne, ale może coś się zmieniło na przestrzeni lat.
Pozdrawiam
kedlaw-iz
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 03 lip 2011, 7:32

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: kedlaw-iz »

Mieszkam przy Stacha Konwy /ok kilometr od ronda/ , z braku zasięgu Stacja - Net nie mogła nic zaoferować - zresztą inni też . Na kablu Orange miałem stabilne 1 megabit , koszt łącznie z utrzymaniem linii orange ok 63 zł, więcej linia nie pozwalała - a oferty do .... to bajki na... Tyle w temacie "kabla" . Teraz mam lte od nju , jest w miarę ok ,ale jest limit / 100 GB/ ...i " wiadomo wieczorami i weekendami internet zwalnia " . Podstawa to dokładna lokalizacja , realne pomiary oraz możliwości łącza . A cena to ...
soul_oka
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2015, 10:15

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: soul_oka »

Czyli 2017 r. i nic się nie zmieniło. Zostaje Mobilny z ograniczeniem 100 GB i spadkiem prędkości od przeciążenia. Szkoda, miałem nadzieję nad naszymi lokalnymi dostawcami, ale jak widać rozwój internetu stanął na dobre. Neostrada to już w ogóle żart, ceny z najwyższej półki, infrastruktura zatrzymała się 20 lat temu. Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Stacja-NET
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2007, 20:23

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: Stacja-NET »

Witam,
Proponuję sprawdzić naszą usługę mamy zapis w umowie:
§5
Od momentu podpisania umowy, w ciągu 30 dni abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania umowy bez ponoszenia dodatkowych opłat wynikających z faktu rozwiązania umowy. Wpłaco­na kwota tytułem instalacji ulega zwrotowi. Brak pisemnego zgłoszenia rezygnacji w ciągu 30 dni od podpisania umowy jest równoznaczny z akceptacją dostarczanej usługi.
INTERNET światłowodowy, TELEWIZJA -> Stacja-NET.pl
soul_oka
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2015, 10:15

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: soul_oka »

Widziałem u was zasięg WiFi na Łazek, chyba nawet w pobliżu mnie jest wasz nadajnik, dlatego mnie zainteresowała usługa. Aczkolwiek nie ma opinii. Przemyślę możliwość przetestowania w ciągu 30 dni.
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: Markus »

koniecznie musisz zasięgnąć opinii. Nie możesz sobie wyrobić własnego zdania . Mieszkam w Łazach mam internet w Stacja-NET i nie narzekam
soul_oka
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2015, 10:15

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: soul_oka »

Przerobiłem już wiele operatorów i wiązałem się z nimi umowami na długi czas. Często coś co działało bardzo dobrze, zaczynało mieć problemy, które były bez końca. Np. Szybki Plus LTE zaczął być nieużywalny. Zjadło go przeciążenie użytkowników. Opinia użytkowników jest w tym momencie bezcenna, ktoś kto testował 12-24 miesiące, da dużo więcej niż testowanie na własną rękę. Choć, mając te 30 dni na test, myślę, że skorzystam i przetestuje.
kedlaw-iz
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 03 lip 2011, 7:32

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: kedlaw-iz »

Jak jesteś w zasięgu , to warto potestować te 30 dni. Mnie zasięg nie obejmuje , więc wybór miałem bardzo ograniczony . Liczę jeszcze na agregacje LTE, ale tymczasem jest jak jest .
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: Markus »

kedlaw-iz pisze: 19 gru 2017, 19:10 Jak jesteś w zasięgu , to warto potestować te 30 dni. Mnie zasięg nie obejmuje , więc wybór miałem bardzo ograniczony . Liczę jeszcze na agregacje LTE, ale tymczasem jest jak jest .
Na agregacje LTE nie liczyłbym ale zgadzam się ,że jak jest w zasięgu , to warto przetestować przez te 30 dni
antony
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2015, 15:32

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: antony »

witam, nie radzę korzystać z tej firmy .Może być tak że internetu okresowo nie będzie w ogóle :(to większy problem a nie tylko będzie wolniejszy.A nadawca będzie twierdził że to wina pana komputera bo u nich wszystko w porządku.

przeszłem na play i przynajmniej mam internet stale ,a bywało trzeba zrobić przelew a tu :( nie ma dostępu
Awatar użytkownika
Stacja-NET
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2007, 20:23

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: Stacja-NET »

Witam Panie Antoni.
Czy już wymienił Pan kilkunastoletni komputer z Windowsem 98 na nowy?

Przykro mi, że Pan był niezadowolony w usługi pod koniec umowy. Nie zajmujemy się diagnozowaniem problemów tak starych komputerów.
INTERNET światłowodowy, TELEWIZJA -> Stacja-NET.pl
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: Qrzysio »

Skoro Play działa, to komputer na pewno nie jest tak stary.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: Modzel »

Ja korzystam ze Stacja Net - mieszkam w okolicy Czarnowca, mam najtańszy pakiet, ale wszystko śmiga jak należy, filmy również, ja jestem zadowolony.
antony
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2015, 15:32

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: antony »

witam to był windows xp dokładnie,poza tym było sprawdzane na laptopie z najnowszym systemem i też nic.
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: AZB666 »

Muszę przyznać, że masa jest opinii. Zarówno tych pozytywnych, jak też są negatywne.
Uznałem, że swoim wieloletnim doświadczeniem mogę komuś pomóc.
Otóż korzystam z usług Stacja-NET wiele lat. I jak dotąd mogę tylko podziwiać ich za rzetelność.

Racja, usterki się trafiają nawet najlepszym. Ja miałem ich kilka.
Dwa razy, ponieważ po burzy router prawdopodobnie padł - winą był przedłużacz bez bezpiecznika.
Raz komputer. Mimo wszystko, zawsze Panowie z firmy służą pomocą, często nawet pomocą techniczną tego samego dnia.
Kiedyś znajomi narzekali na fakt problemów właśnie z pomocą techniczną u operatorów komórkowych.
Pomoc może i mieli ale tylko telefoniczną, która skutków nie przynosiła, a fakt pracowników obsługi, którzy nie wiadomo w jakim mieście
mieszkają, powodował, że można było czekać dniami lub nawet tygodniami na pomoc.

Dlatego też nie mogę złego słowa powiedzieć.
Bardzo dobrze wywiązują się ze swojej umowy.
Polecam Stację-NET, jednak każdy z nas ma inne oczekiwania, dlatego też weź i przetestuj.
soul_oka
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2015, 10:15

Re: Stacja - NET Internet osiedle Łazek. Opinie o usłudze internetu.

Post autor: soul_oka »

Witam.

Dla zainteresowanych tematem, po 2 miesiącach użytkowania mogę przyznać, iż jestem zadowolony z usług Stacja-Net.
Oczywiście, wszystko jest uzależnione od lokalizacji, dlatego warto sobie najpierw przetestować.
W moim przypadku usługa działa prawidłowo i bez problemów, a kontakt z operatorem bardzo dobry.
ODPOWIEDZ