Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
jocker102
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 25 sty 2011, 17:32

Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: jocker102 »

Witam mam pytanie co do tych swiatelek montowal je ktoś i jak to jest w razie kontroli dowodził zabierają?


Tutaj link do nich
http://allegro.pl/swiatla-dzienne-2w1-d ... 34044.html


Z góry dzięki za odpowiedz
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: AZB666 »

Nie mam doświadczenia z tym cudeńkiem, lecz jest to coś ciekawego.
Myślę, że jest to w pełni legalne, ponieważ w nowych autach widać, że zaczynają też robić kierunkowskaz w miejsce światła mijania, które gaśnie gdy właśnie włączysz kierunkowskaz.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: Qrzysio »

Na aukcji masz dokładny opis:
Uwaga! Tego typu oświetlenie jest niezgodne z ECE. Do użytku jedynie poza drogami publicznymi. Wykorzystywanie w ruchu na drogach publicznych może być powodem przyznania mandatu, zatrzymania dowodu rejestracyjnego.
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: AZB666 »

No to jednak nielegalne :-)
jocker102
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 25 sty 2011, 17:32

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: jocker102 »

Aha i wszystko jasne :-)
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: mondeo »

dokładnie 500 zeta i zabrany dowód rejestracyjny oraz w przypadku kolizji zawsze twoja wina bo oślepiłeś, jeżeli ktoś szuka jelenia na stłuczkę to tylko takiego z zamontowanym LED, HID, COB. Zestaw z linku bije rekordy popularności na wsiach pod remizą w highlinach, bonvoji rolingstones
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: cichy117 »

Widziałeś że ktoś dostał 500zł? Widziałeś żeby kogoś uznano winnym zdarzenia z powodu niehomologowanego źródła światła?
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: obcy w mieście »

Kupiłem takie coś z allegro jakieś pół roku temu, niestety mam problem z montażem tego do vectra c. Problemem jest nietypowy sposób montażu żarówek w przedlifcie. Ci co piszą o tych mandatach pewnie nawet nie widzieli tego na oczy w praktyce. Większość dokładanych do zderzaków tak zwanych dziennych światełek jest bez homologacji, świecą jak knoty w świeczkach i nie słyszałem żeby komuś skasowano dowód. To raczej martwy przepis. Kolego Cichy 117 ty zdaje się ogarniałeś coś takiego w swoim aucie. Możesz podać jakieś bliższe namiary na siebie? Chętnie skorzystał bym z twojej porady jak to podpiąć. Może masz gdzieś dostęp do kompa oplowskiego?
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: cichy117 »

Ja u siebie nie montowałem. Zakładałem to u szwagra w vb. Jeździł rok i jest ok. Teraz pewnie będziemy przekładać do saaba. U siebie mam hidy i jakoś ponad 2 lata nikt się nie przyczepił, z tym że sam pilnuję i wiem jak ma to świecić. Uprzedzam następne posty, wiem że jest to nie legalne i wiem z czym teoretycznie to się wiąże.
Pytasz o kompa? Opcom może być?
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: obcy w mieście »

Opcom noże być, chociaż boję się tych chińskich. Mam ustawione mijanie jako dzienne, chciałbym to dezaktywować bo jednak wolałbym jakieś konkretne ledy jeśli z tych wynalazków z allegro nic nie wyjdzie. Poza tym czytałem gdzieś że można ustawić chyba info na wyświetlaczu o poziomie napełnienia dpf-a. Co prawda nie miałem jeszcze z tym problemu bo chociaż robię rocznie mizerne przebiegi (w 4 lata jakieś 33 tys. za to firmowym 120-140 tysi/rok) to staram się pilnować żeby nie gasić motoru na wypalaniu dpf. Mimo to i tak już raz wrzuciło mi diesla do oleju i musiałem pośpiesznie wymieniać na nowy. Więc takie info na ekranie by się przydało mieć. Byłem raz na serwisie opla ale gość chyba się urwał z jakiejś choinki bo chciał mi policzyć nie za wpięcie kompa 100 netto tylko za każdą czynność wykonaną kompem osobne kwoty (aktywacja dziennych, tempomatu, kompa pokładowego i coś tam jeszcze). Jak masz jakiegoś kompa pod ręką chętnie bym skorzystał, (oczywiście odpłatnie).
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: obcy w mieście »

P.S. Co to za wynalazki te hidy? Wrzuć jakiś link o tym jak możesz. Pzdr.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: cichy117 »

Hid to chiński Xenon. Światła dzienne aktywowałem i dezaktywowałem chyba we wszystkie możliwe strony. Jeśli masz aktywny tył to potrzebny jest pin. O dpfie nie słyszałem. Masz jakiegoś linka w tym temacie?
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: obcy w mieście »

Jestem teraz w trasie. Nie mogę odnaleźć tematu ale było gdzieś w temacie " viki i do niej triki" . Wydaje mi się że mam to wydrukowane (zebrane do kupy porady) i tam chyba mam to opisane z tym dpf-em. Odezwę się jak wrócę.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Światła LED Dzienne + kierunkowskazy

Post autor: cichy117 »

Ok. Ja też jestem ciężko dostępny. Wyślę ci tel. na PW
ODPOWIEDZ