PFRON dofinansowania

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
bona23
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 cze 2015, 8:54

PFRON dofinansowania

Post autor: bona23 »

Witam ,
szukam osoby która zna się na wnioskach skladanych do PFRON o dofinansowania do zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego .
de_wos
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2018, 14:12

Re: PFRON dofinansowania

Post autor: de_wos »

W czym problem?
bona23
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 cze 2015, 8:54

Re: PFRON dofinansowania

Post autor: bona23 »

ogolenie mam dużo pytań, jeśli zatrudniamy pracownika już dłuższy czas a teraz dowiedzieliśmy się o dofinansowaniu na jaki dzień trzeba ustalić efekt zachęty, jeśli firma nie jest płatnikiem PFRON czy tez może się ubiegać ? nie rozumiem także tego sformułowania
Kwota miesięcznego dofinansowania nie może przekroczyć:75% poniesionych kosztów płacy- jeżeli jesteś pracodawcą prowadzącym działalność gospodarczą
czyli ta osoba musi zarabiać minimum najniższa krajową ale oczywiści może więcej
de_wos
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2018, 14:12

Re: PFRON dofinansowania

Post autor: de_wos »

Jeżeli będzie zarabiać najniższą to nie skorzystacie z max dofinansowania. Efekt zachęty na nowy dzień miesiąca. Firma musi spełniać próg 6% osób niepełnosprawnych zatrudnionych względem pozostałych pracowników.
Trzeba zarejestrować firmę w PFRON, czekać na swój numer, poźniej już droga elektroniczną wypełnia się formularze i na konto wpływa dofinansowanie. Nie zajmuję się tym od 3 lat, więc na pewno się coś zmieniło. ale nie ma problemu żeby to załatwić. Na ogół zajmuje to 1 miesiąc.
de_wos
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2018, 14:12

Re: PFRON dofinansowania

Post autor: de_wos »

Wysokość dofinansowania jest uzależniona od grupy inwalidzkiej.
W tej chwili jest to ok. - dla lekkiego 500 zł, średniego 1100 zł, znacznego ok. 2000 zł. Ale to do sprawdzenia.
de_wos
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2018, 14:12

Re: PFRON dofinansowania

Post autor: de_wos »

Dofinansowanie zwiększa sie chyba o 20-30 % jeżeli ta osoba jest niepełnosprawna umysłowo.
bona23
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 cze 2015, 8:54

Re: PFRON dofinansowania

Post autor: bona23 »

właśnie na infolinii najpierw dostałam informację żę efekt zachęty powinnam ustalić na moment zatrudnienia czyli cofnąć sie do miesiąca zatrudniania a za drugim razem ze na bieżąco do składanej deklaracji i sama zgłupiałam, a jak czytałam te warunki że jak żle złoże wniosek to karę mogę zapłacić i top mnie blokuje
de_wos
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2018, 14:12

Re: PFRON dofinansowania

Post autor: de_wos »

E tam. bez przesady. W pierwszej deklaracji efekt zachęty wstawia się na dzień zatrudnienia. W kolejnych, co miesięcznych na 1 dzień danego miesiąca. Za złe wypełnienie wniosku (WnD) nie ma żadnych kar tylko nie wypłacą pieniędzy, bez korekty.
de_wos
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2018, 14:12

Re: PFRON dofinansowania

Post autor: de_wos »

Karę się zapłaci jak pobierze się nienależne pieniądze.
de_wos
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2018, 14:12

Re: PFRON dofinansowania

Post autor: de_wos »

Poza tym system komputerowy obsługujący dofinansowanie (sod) weryfikuje na bieżąco poprawność wypełnienia wniosku. Wypełniałem na siebie takie dofinansowanie i nigdy nie było problemu.
bona23
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 cze 2015, 8:54

Re: PFRON dofinansowania

Post autor: bona23 »

Stan zatrudnienia w okresie sprawozdawczym . Bieżący stan zatrudnienia w okresie sprawozdawczym (WN-D poz 37,38,39,40) czym się różnią te pozycje ?
de_wos
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2018, 14:12

Re: PFRON dofinansowania

Post autor: de_wos »

Wnd wypełnia Pani za okres poprzedni (czyli np. za marzec), a bieżący stan zatrudnienia na dzień wypełnienia wniosku.
bona23
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 cze 2015, 8:54

Re: PFRON dofinansowania

Post autor: bona23 »

a firma która nie płaci PFRON-u bo zatrudnia mniej niz 20 pracowników może ubiegać się o to dofinansowani ?
ODPOWIEDZ