Badanie gruntu

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Badanie gruntu

Post autor: baja bongo »

Kto w Ostrołęce wykonuje badania geotechniczne gruntu i ile może to kosztować?
Z reguły wykonuje się trzy badania po przekątnej planowanego rzutu budynku do głębokości 4 m. Opinia geotechniczna powinna zawierać część opisową, przekroje otworów geotechnicznych wraz z rzędnymi oraz karty otworów geotechnicznych w formie tabelarycznej. Niezbędną częścią opisu powinny być wnioski.
tomkurpl
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 17 sty 2006, 15:21
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Badanie gruntu

Post autor: tomkurpl »

Rozumiem,że to ma być opinia potrzebna pod pozwolenie na budowę domu.

Wiem że kiedyś był taki pan on mieszkał na oś Centrum.Może zapytaj w urzędzie miasta w wydziale inwestycji lub w jakiejś firmie projektowej.
Sie ma
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: Badanie gruntu

Post autor: formatcedwukropek »

Kilka lat temu robiłem badania pod gruntową pompę ciepła. W Ostrołęce są bodajże dwie lub trzy takie firmy, ale bardzo się cenią. Najtańszą ofertę dostałem na 1200zł za dwa odwierty. W końcu znalazłem firmę z Łomży, która wzięła 700zł z dojazdem za trzy odwierty wraz ze szczegółową dokumentacją. Niestety nie pamiętam nazwy tej firmy, więc proponuję szukać w necie i wysłać zapytania do wszystkich znalezionych. Rozbieżność cen za taką samą usługę może być olbrzymia.
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Re: Badanie gruntu

Post autor: baja bongo »

Udało mi się znaleźć człowieka w Ostrołęce, o którym pisał tomkurpl. Cena na moim gliniastym terenie wyniesie około 1000 zł, nie jest to więc cena wysoka.

Jeżeli ktoś w przyszłości będzie szukał, to podaję kontakt.

Zakład Usług Geologicznych Janusz Konarzewski
tel. (29) 766-70-07, 502-516-336
ODPOWIEDZ