Co ma elektrownia do smogu?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: Qrzysio »

W roku jest 365 dni, a Ty jako przykład pokazujesz jeden dzień i starasz się twierdzić w zawiłej wypowiedzi, obrażając innych, że to reprezentatywny przykład.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: hcuj »

W takim razie prosimy o rzetelne dane n/t poziomu zanieczyszczeń w całym roku i ponawiam tytułowe pytanie.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: Qrzysio »

Przytoczę ciekawy artykuł, który opublikowaliśmy w ubiegłym roku: Mamy twarde dane na temat jakości powietrza w Ostrołęce

Szczególnie ten fragment:
Według danych WIOŚ za 2014 rok, poziom pyłów PM10 w Ostrołęce kształtował się na średnim poziomie 27,42 μg na m sześc. (mikrogram na metr sześcienny), podczas gdy norma to 40 μg/m sześc. Normy zostały wówczas przekroczone w przypadku pyłów PM2,5, który wyniósł wówczas 31,40 ng/m sześc. (nanogram na metr sześcienny) przy dopuszczalnych 25 oraz benzo(a)pirenu - 2,24, podczas gdy poziom dopuszczalny to 1 ng/m sześc. Okazuje się zatem, że znaczne przekroczenia dotyczą tych zanieczyszczeń, które obecnie nie są w Ostrołęce mierzone.
Warto jeszcze zapoznać się z dokumentem "Założenia do planu zaopatrzenia w energię elektryczną, cieplną i gazową miasta Ostrołęki" (http://bip.um.ostroleka.pl/attachments/download/682), ale WIOŚ twierdzi, że dane w nim zawarte nie są prawdziwe. Firma, która to opracowywała nie zrobiła tego rzetelnie i nie wszystko się tam zgadza. Obecnie nie pamiętam dokładnie, które fragmenty były niezgodne z danymi WIOŚ.

Czujnik smogu w Ostrołęce w naszej redakcji uruchomiony został w grudniu ub. roku. Zebrane pomiary dotyczą więc tylko tych "gorszych" miesięcy. Dopiero na jesieni będzie sens pokazania wyników z każdego miesiąca i przyjrzenie się temu, co działo się podczas okresu letniego. Postaram się, aby powstało narzędzie, które takie dane z Airly pobierze, o ile dostęp do nich nie będzie ograniczony przez firmę.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: hcuj »

Nieźle musiał się pan nagimnastykować, by tylko nie wspomnieć że to jeden z najlepszych wyników w województwie.
To jak to jest - od kiedy pojawili się tu ci z bożej łaski ekolodzy smarujecie serię artykułów że elektrownia <<produkuje>> smog; że mamy takie gówniane powietrze, że 10latki będą zaraz chodzić z pylicą, a w końcu się okazuje, że powietrze mamy prawie jak w Kampinosie?

Dużo da się na tym zarobić?
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

Qrzysio pisze: 14 cze 2018, 11:37 W roku jest 365 dni, a Ty jako przykład pokazujesz jeden dzień i starasz się twierdzić w zawiłej wypowiedzi, obrażając innych, że to reprezentatywny przykład.

W jednym z poprzednich postów napisałeś :
Qrzysio pisze: 13 cze 2018, 20:26
Ad. 2. Przez cały rok, poza sezonem grzewczym, poziom zanieczyszczeń jest nieco poniżej norm.
W zdaniu przeze mnie przytoczonym powyżej użyłeś niejawnie tak zwanego kwantyfikatora ogólnego ( taką nazwę nosi w logice matematycznej, natomiast osoby zajmujące się erystyką używają często terminu duży kwantyfikator.Ten kwantyfikator to "przez cały rok poza sezonem grzewczym".
Ten kwantyfikator oznacza : dla każdej wartości,zawsze.Więc Twoje zdanie da się zapisać w równoważnej semantycznie i logicznie w postaci :

"przez cały rok poza sezonem grzewczym" = w każdym momencie poza sezonem grzewczym.
Co należy zrobić , aby udowodnić ,że to zdanie jest fałszywe.Wystarczy znaleźć jeden przykład, dla którego to zdanie to fałsz.
I ja to właśnie zrobiłem.Ponieważ twierdziłeś ,że "przez cały rok poza sezonem grzewczym" to wystarczyło znaleźć jeden odczyt , w którym tak nie jest.
Zanlazłem taki dzień i dla tego dnia wkleiłem dane z czujników.Jednym słowem obaliłem Twoje twierdzenie.
Taki przykład jest równoważny: wszystkie osoby przyjeżdżające do Ostrołęki poza okresem roku szkolnego to blondynki.Żeby udowodnić ,że to fałsz wystarczy znaleźć jedną osobę , która nie jest blondynką i ,któa przyjechała do Ostrołeki poza okresem roku szkolnego.

To dlatego,że użyłeś kwantyfikatora ogólnego dla poprawnego logicznie dowodu wystarczy znaleźć jeden kontrprzykład.Co zrobiłem.
Skoro udowodniłem ,że Twoje twierdzenie jest nieprawdziwe to mogą zachodzić następujące trzy możliwości.

Albo robiłeś to świadomie - to wtedy jest to manipulacja bo zwyczajnie kłamiesz.
Albo robiłeś to nieświadomie.W tym przypadku, albo jesteś pożytecznym idiotą bo propagujesz nieprawdziwe tezy dając im wiarę bazując na uczuciach , albo nie rozumiesz tego co piszesz.
W każdym razie innych możliwości nie ma.Dlatego w jednym z poprzednich postów napisałem :
brexit pisze: 14 cze 2018, 6:06 lepiej jest dla czytelników nie traktować tego co piszesz na poważnie, a raczej jak próbę manipulacji, albo przykład nieuctwa.Czy jesteż pożytecznym idiotą , czy kłamiesz za jakieś korzyści, czy nie rozumiesz tego co piszesz to już jest bez znaczenia.
Nie mogłem Cię więc obrazić bo :
któryś z tych przypadków z powyższego cytatu zachodzi , czyli jest zgodny z prawdą.Ja nie przesądzam ,który bo używam spójnika CZY który jest równoważny alternatywie.Zdanie złożone , w którym występuje alternatywa kilku wyrażeń jest fałszywe wtedy i tylko wtedy gdy każde z wyrażeń jest fałszywe.W wypadku mojego zdania wiadomo ,że co najmniej jedno z wyrażeń jest prawdziwe bo udowodniłem Ci podanie nieprawdziwych informacji.Skoro udowodniłęm Ci pisanie nieprawdy to nie mogłem Cię obrazić bo po prostu stwierdziłem tylko fakt.

Reasumując.Złapany na nieuctwie albo manipulacji , pisząc kolejne posty jeszcze bardziej się pogrążasz.

A tak a ' propos tematu tego wątku.Tym razem wkleję dane tylko z jednego czujnika.


"Aktualne pomiary smogu na terenie Ostrołęki. Osiem czujników firmy Airly przekazuje dane na żywo.
os. Łazek
ul. Padlewskiego 51b
Jakość powietrza (CAQI)
5
Bardzo dobra
Pyły
PM1 2 µg/m³
PM2.5 3 µg/m³ 12% normy
PM10 4 µg/m³ 8% normy"

Reszta czujników pokazuje zbliżone wartości.W każdym przypadku ocena opisowa brzmi : jakość powietrza bardzo dobra.
I co Qrzysiu-misiu ?
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

Qrzysiu

Nie mam teraz czasu , ale zajmę się tym, co głosisz w tym wątku Qrzysiu za kilka dni.
Bo inaczej tego nazwać nie można niż hucpą.Jestem daleki ,żeby te działania nazywać dziennikarstwem , bo to koło dziennikarstwa nawet kilometr nie leżało.Powoływanie się na fregmenty wybiórczo , pomijając fragmenty niewygodne ....
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

To odczyt dzisiejszy.Tym razem z innego czujnika niż wczoraj.
"os. Leśne
ul. Sosnowa
Jakość powietrza (CAQI)
7
Bardzo dobra
Pyły
PM1 3 µg/m³
PM2.5 4 µg/m³ 16% normy
PM10 6 µg/m³ 12% normy"

Reszta czujników pokzuje rezultaty zbliżone.Wszędzie ocena opisowa brzmi : Jakość powietrza bardzo dobra.

Co nam dziś za kit wciśniesz Qrzysiu-misiu ?Jak rzeczywistość zaklniesz?
Trzy dni pod rząd , a jak na złość powietrze w Ostrołęce pozostaje głuche na Twoje propagandowe tezy i znów jest bardzo dobrej jakości.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: Qrzysio »

Mało tego, były takie dni, że wartości na niektórych czujnikach wynosiły 1.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: hcuj »

T R U C I C I E L
P R Z E D W C Z E S N E Z G O N Y
A S T M A U D Z I E C I
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

Dzisiejszy odczyt

"os. Sienkiewicza
ul. Sienkiewicza 46
Jakość powietrza (CAQI)
16
Bardzo dobra
Pyły
PM1 7 µg/m³
PM2.5 9 µg/m³ 36% normy
PM10 12 µg/m³ 24% normy"

"Redaktorze" Qrzysiu.
Tak się zastanawiam , czy tej kiepskiej jakości powietrze to przypadkiem nie pojawia się w Ostrołęce , jak w redakcji portalu MO- lepiej pasuje chyba nazwa Zawsze Obiektywna Moja Ostrołęka , czyli ZOMO-otwierają okna.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: Qrzysio »

Wczorajszy odczyt: 22 (47 proc. normy).
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

Dzisiejsze odczyty :
os. Łazek
ul. Padlewskiego 51b
Jakość powietrza (CAQI)
5
Bardzo dobra
Pyły
PM1 2 µg/m³
PM2.5 3 µg/m³ 12% normy
PM10 4 µg/m³ 8% normy

os. Sienkiewicza
ul. Sienkiewicza 46
Jakość powietrza (CAQI)
5
Bardzo dobra
Pyły
PM1 2 µg/m³
PM2.5 3 µg/m³ 12% normy
PM10 4 µg/m³ 8% normy


os. Leśne
ul. Sosnowa
Jakość powietrza (CAQI)
5
Bardzo dobra
Pyły
PM1 2 µg/m³
PM2.5 3 µg/m³ 12% normy
PM10 4 µg/m³ 8% normy


os. Stacja
pl. Dworcowy 4
Jakość powietrza (CAQI)
4
Bardzo dobra
Pyły
PM1 2 µg/m³
PM2.5 3 µg/m³ 12% normy
PM10 3 µg/m³ 6% normy


Moja Ostrołęka
ul. Insurekcyjna 6b
Jakość powietrza (CAQI)
5
Bardzo dobra
Pyły
PM1 2 µg/m³
PM2.5 3 µg/m³ 12% normy
PM10 4 µg/m³ 8% normy


Stare miasto
pl. Bema 1
Jakość powietrza (CAQI)
6
Bardzo dobra
Pyły
PM1 3 µg/m³
PM2.5 3 µg/m³ 12% normy
PM10 4 µg/m³ 8% normy


os. Wojciechowice
al. Wojska Polskiego 40
Jakość powietrza (CAQI)
7
Bardzo dobra
Pyły
PM1 3 µg/m³
PM2.5 4 µg/m³ 16% normy
PM10 6 µg/m³ 12% normy"

A teraz zacytujmy "redaktora" MO Qrzysia :

autor: Qrzysio » 13 cze 2018, 18:26

"Ad. 2. Przez cały rok, poza sezonem grzewczym, poziom zanieczyszczeń jest nieco poniżej norm."

Nieco poniżej norm to może być 95 %, może 90 % , no powiedzmy 80 %.
Ale jest albo kilkanaście procent , albo dwadzieścia kilka.Podobno raz zdaniem " redaktora" Qrzysia było około 40 %.
Ale nawet 40 % normy , to nie jest nieco ponizej norm.Ale "redaktor" Qrzysio twierdził kategorycznie, że cały rok

Czy ma Pan jakąś przyjemność w robieniu z siebie idioty publicznie ?
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

[url]http://niewygodne.info.pl/artykul9/04451--Niemcy-pozostana-krajem-wegla-brunatnego.htm[/url]

"Minister środowiska RFN właśnie poinformowała, że jej kraj nie zdoła dotrzymać celów klimatycznych na 2020 rok. Niemcy pozostaną także "krajem węgla brunatnego", bowiem kluczowe znaczenie przy produkcji energii elektrycznej za Odrą nadal będą odgrywały elektrownie opalane tym surowcem. Warto podkreślić, że wśród 10 największych siłowni węglowych UE, aż 7 leży na terytorium Niemiec. To tyle jeśli chodzi o niemiecką propagandę w zakresie ochrony klimatu i "Energiewende".

Niemiecka minister środowiska Svenja Schulze podczas konferencji w Berlinie w ramach tzw. Petersberskiego Dialogu Klimatycznego (coroczna konferencja na szczeblu ministerialnym, której celem jest przygotowanie agendy szczytu klimatycznego ONZ) oficjalnie potwierdziła, że jej kraj pozostanie uzależniony od węgla brunatnego, a tym samym nie dotrzyma celów klimatycznych na 2020 rok, które wcześniej sam sobie wyznaczył.

W kontekście wspomnianych celów polityki klimatycznej warto zauważyć, że jak do tej pory osiągnięcia Niemiec były w tym zakresie porównywalne z osiągnięciami Polski. Zgodnie z danymi Komisji Europejskiej w 1990 roku niemiecka gospodarka wyemitowała do atmosfery 1003,1 mln ton CO2. W ciągu kolejnych 26 lat naszym zachodnim sąsiadom udało się ograniczyć roczne emisje CO2 do poziomu 775,7 mln ton (2016 rok). Procentowo wychodzi zatem na to, że Niemcy ograniczyli emisje o 22,67 proc.

W 1990 roku polska gospodarka wyemitowała do atmosfery 358,7 mln ton CO2. W ciągu następnych 26 lat udało się nam ograniczyć roczne emisje CO2 do poziomu 296,66 mln ton (2016 rok). To oznacza spadek emisji o 17,31 proc., czyli niewiele gorszy do wyniku osiągniętego przez Niemców.

Dlaczego emisje CO2 naszych zachodnich sąsiadów są na tak wysokim poziomie? Otóż Niemcy to wciąż światowy lider wydobycia węgla brunatnego. Produkują go więcej niż USA z Chinami razem wzięte, a używają przede wszystkim do opalania własnych elektrowni, z których aż siedem wchodzi w skład listy dziesięciu najbardziej trujących elektrowni w Europie.

Aby przykryć wszystkie te niewygodne fakty (największe na świecie wydobycie węgla brunatnego, najwięcej silnie trujących elektrowni węglowych, największe suma emisji CO2) oraz odwrócić uwagę od mało realnych założeń "Energiewende" (ograniczenie emisji tylko nieznacznie lepsze od Polski) wymyślono i rozpropagowano narracje, zgodnie z którą to polska gospodarka jest największym trucicielem i ma największy negatywny wpływ na klimat w Europie. Wielu w tę narrację uwierzyło. Efekt był taki, że uwaga międzynarodowych ekologów zamiast na Niemcy, została przekierowana na nasz kraj."
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

Qrzysio pisze: 13 cze 2018, 23:13 Dziś jest około 20 proc. normy, ale dwa dni temu było 86 proc. normy w środku dnia. Zbieraj dane każdego dnia i zobaczysz, że o dziwo nawet w gorące czerwcowe dni wskaźniki zbliżają się do granicy normy.
No to jak mam czas to zbieram.Dane z dziś z około godziny 21.


"os. Łazek
ul. Padlewskiego 51b
Jakość powietrza (CAQI)
5
Bardzo dobra
Pyły
PM1 2 µg/m³
PM2.5 3 µg/m³ 12% normy
PM10 4 µg/m³ 8% normy


os. Sienkiewicza
ul. Sienkiewicza 46
Jakość powietrza (CAQI)
6
Bardzo dobra
Pyły
PM1 3 µg/m³
PM2.5 4 µg/m³ 16% normy
PM10 5 µg/m³ 10% normy


os. Leśne
ul. Sosnowa
Jakość powietrza (CAQI)
2
Bardzo dobra
Pyły
PM1 1 µg/m³
PM2.5 1 µg/m³ 4% normy
PM10 2 µg/m³ 4% normy

Warunki pogodowe
Temperatura 19 ℃"

Reszta czujników mierzy zbliżone wartości.Kilka godzin temu , były wyższe i dochodziły do- o ile pamiętam 30% -40 %.Ale nawet 40 % ciężko uznać za granicę normy.

Zdaniem "redaktora" Qrzysia " w gorące czerwcowe dni wskaźniki zbliżają się do granicy normy".Mamy gorący czerwcowy dzień "redaktorze" Qrzysiu.
Ponawiam pytanie :
Czy robienie z siebie publicznie idioty sprawia Panu , panie "redaktorze" Qrzysiu przyjemność ?
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: hcuj »

Tak na marginesie. W suche dni, jak teraz, spory udział w zapyleniu ma pylenie wtórne. Można je łatwo zniwelować przez właściwe czyszczenie ulic tj. chociażby jak dawniej - przy pomocy polewaczki. Dodatkową korzyścią jest też to, że schłodzony asfalt mniej się deformuje.
Radny - redaktorze! Warto byłoby przeanalizować ten pomysł i wystąpić z konkretnym wnioskiem.
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

Qrzysio pisze: 14 cze 2018, 13:13

Warto jeszcze zapoznać się z dokumentem "Założenia do planu zaopatrzenia w energię elektryczną, cieplną i gazową miasta Ostrołęki" (http://bip.um.ostroleka.pl/attachments/download/682)
No to przejrzałem sobie ten dokument.Wątpię by to ktokolwiek czytał.Dokument powstał , bo wymagają tego jakieś idiotyczne przepisy.Poza biciem piany , z którego praktycznie nic nie wynika i przytaczaniem jakichś danych , z których część nie ma zbyt wiele wspólnego z tym o czym miał być ten dokument ,to zdarzają się tam ciekawe kwiatki.Jednostki samorządu terytorialnego muszą takie pie...kotka przy pomocy młotka odfajkować.Pewnie jakieś bzdurne przepisy Eurohcujni, zamotane dodatkowo przez lokalnych wyznawców i fanatyków euromatolizmu.
Zlecają to jakiejś firmie , która ma wiele zleceń z innych jednostek samorządu terytorialnego i oto co wychodzi.Na stronie 33 bądź 34 jest fragment :

"Przez obszar Miasta Ostrołęka przebiegają dwie drogi krajowe, nr 53 oraz 61, a także dwie drogi o znaczeniu wojewódzkim, nr 544 i 627. Przez teren miasta przebiega łącznie niecałe 20 km dróg obciążonych ruchem tranzytowym co czyni je obszarem szczególnego narażenia na emisję spalin. Według danych GUS w 2014 roku udział powiatu opoczyńskiego w emisji zanieczyszczeń z zakładów szczególnie uciążliwych z terenu województwa łódzkiego był niewielki i wynosił:
 zanieczyszczenia pyłowe – w powiecie Miasta Ostrołęki ogółem 470 t/rok, w województwie 4 532 t/rok (zanieczyszczenia pyłowe powiatu opoczyńskiego stanowią 10,4% zanieczyszczeń emitowanych w województwie mazowieckim),"

Qrzysiu podał link do tego dokumentu.Jak się mają założenia do zaopatrzenia w energię , do aktualnych odczytów niektórych parametrów powietrza w Ostrołęce , ciężko zgadnąć, ale może " redaktor" Qrzysiu nam tu zaraz wyjaśni.
Obawiam się ,że to rozpaczliwa próba- z braku argumentów będąc złapanym na kłamstwach lub manipulacji ,żeby tylko zatrzeć wrażenie kompletnie przegranej dyskusji-nakierowania dyskusji na nowe , ślepe tory.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: Qrzysio »

Najpierw piszesz, że wiatr w Ostrołęce przegania zanieczyszczenia z elektrowni, potem powołuje się na czujniki, które smogu z elektrowni nie są w stanie odnotować, bo są na zachód i południowy-zachód od elektrowni, a następnie dochodzisz do wniosku, że jednak masz rację i dodatkowo "jakieś", "jakieś", "jakieś", "jakieś" jeszcze argumenty znajdujesz, które pasują akurat do Twojej tezy.
Pragnę zauważyć, że gdy przytoczyłem fragment dokumentu "Założenia do planu zaopatrzenia w energię elektryczną, cieplną i gazową miasta Ostrołęki" od razu zaznaczyłem, że jest to dokument zrobiony na odwal i zawiera błędy. Ale Tobie to nie przeszkadza, by dalej mnie opluwać.

Napisz nam wszystkim wprost, że elektrownia w twojej opinii oczyszcza powietrze, a nie zanieczyszcza je. Oszczędzisz w ten sposób innym internautom czytania wydumanych i zawiłych wypowiedzi.
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

Qrzysio pisze: 21 cze 2018, 23:24
Pragnę zauważyć, że gdy przytoczyłem fragment dokumentu "Założenia do planu zaopatrzenia w energię elektryczną, cieplną i gazową miasta Ostrołęki" od razu zaznaczyłem, że jest to dokument zrobiony na odwal i zawiera błędy.
Ale ja nic nie mam do tego dokumentu.Są pewnie jakieś przepisy , któe wymagają sporządzenia takich opracowań.Więc jednostka samorządu terytorialnego zleca to jakiejś firmie , zajmującej się analizami.Nie wiem czy ten dokument zrobiony jest na odwal.Wiem ,ze zawiera dane , które bezpośrednio nie wiążą się z tematem opracowania, co napisałem wcześniej, wiążą się za to pośrednio.Ale moim zdaniem jest to bicie piany.Bo jednostki samorządu terytorialnego rzadko mają cokolwiek do powiedzenia , przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji choćby elektrowni, co dobitnie pokazuje przypadek Ostrołęki.Zakładam dobrą wolę i profesjonalizm firmy wykjonującej te opracowanie.I mówiąc szczerze nie mam żadnych danych podważających pracę tej firmy i jej rzetelność.Zdarzył się jeden czy dwa czeskie błędy.I to tyle na temat raportu.
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

Odczyt z około godziny 23
"os. Łazek
ul. Padlewskiego 51b
Jakość powietrza (CAQI)
9
Bardzo dobra
Pyły
PM1 4 µg/m³
PM2.5 5 µg/m³ 20% normy
PM10 7 µg/m³ 14% normy"

Pozostałe czujniki wskazują wartości nie większe.
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

"Redaktor" Qrzysio
Ponieważ skarżysz się na zbyt skomplikowane posty , które piszę więc teraz zamiast pisać wszystko w jednym poście będę starał się poruszać każdy wątek w oddzielnym poście.Mam nadzieję ,że łatwiej będzie Ci w sumi eproste rzeczy pojąc , jak będziesz miał je tłumaczone po kolei ,każdy wątek osobno.Jeżeli czegoś nie zrozumiesz to daj znać postaram się wytłumaczyć w inny , prostszy sposób.Postaram się też pisac prostym językiem, żebyś barier za dużych nie miał.
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

Chojnowski

Tłumacz jak to możliwe.Oto odczyt dzisiejszy :

"os. Łazek
ul. Padlewskiego 51b
Jakość powietrza (CAQI)
1
Bardzo dobra
Pyły
PM1 1 µg/m³
PM2.5 1 µg/m³ 4% normy
PM10 1 µg/m³ 2% normy


os. Wojciechowice
al. Wojska Polskiego 40
Jakość powietrza (CAQI)
5
Bardzo dobra
Pyły
PM1 2 µg/m³
PM2.5 3 µg/m³ 12% normy
PM10 4 µg/m³ 8% normy"

Wartości dla Wojciechowic są maksymalne.Godzina odczytu około 18 :15
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

Dzisiejsze odczyty.Maksymalny i minimalny.Około godziny 21


os. Łazek
ul. Padlewskiego 51b
Jakość powietrza (CAQI)
6
Bardzo dobra
Pyły
PM1 3 µg/m³
PM2.5 4 µg/m³ 16% normy
PM10 5 µg/m³ 10% normy


os. Sienkiewicza
ul. Sienkiewicza 46
Jakość powietrza (CAQI)
15
Bardzo dobra
Pyły
PM1 6 µg/m³
PM2.5 9 µg/m³ 36% normy
PM10 14 µg/m³ 28% normy"

Znowu jakoś rzeczywistość nie chce się do zachcianek "redaktora" Qrzysia nagiąć.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: Qrzysio »

Najpierw piszesz, że wiatr w Ostrołęce przegania zanieczyszczenia z elektrowni, potem powołuje się na czujniki, które smogu z elektrowni nie są w stanie odnotować, bo są na zachód i południowy-zachód od elektrowni, a następnie dochodzisz do wniosku, że jednak masz rację i dodatkowo "jakieś", "jakieś", "jakieś", "jakieś" jeszcze argumenty znajdujesz, które pasują akurat do Twojej tezy.
Pragnę zauważyć, że gdy przytoczyłem fragment dokumentu "Założenia do planu zaopatrzenia w energię elektryczną, cieplną i gazową miasta Ostrołęki" od razu zaznaczyłem, że jest to dokument zrobiony na odwal i zawiera błędy. Ale Tobie to nie przeszkadza, by dalej mnie opluwać.

Napisz nam wszystkim wprost, że elektrownia w twojej opinii oczyszcza powietrze, a nie zanieczyszcza je. Oszczędzisz w ten sposób innym internautom czytania wydumanych i zawiłych wypowiedzi.
brexit

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: brexit »

Tak zwanemu pieszczotliwie redaktorowi Qrzysiowi powietrze bardzo dobrej jakości jak widać szkodzi.

Posty :
autor: Qrzysio » 21 cze 2018, 21:24
oraz
autor: Qrzysio » 25 cze 2018, 20:44

wyglądają na jednobrzmiące.Nie chce mi się sprawdzac każdego przecinka, ale rożnią się chyba tylko wytłuszczniem fragmentu zdania w pierwszym z nich.

"Redaktorze" Qrzysiu !
Możesz ten post wklejać w dowolnym temacie , w którym się wypowiadasz.Nie ucierpi na tym jakość Twojej dyskusji tak za bardzo.


To pora na odczyty z czujników :

"os. Sienkiewicza
ul. Sienkiewicza 46
Jakość powietrza (CAQI)
16
Bardzo dobra
Pyły
PM1 7 µg/m³
PM2.5 10 µg/m³ 40% normy
PM10 14 µg/m³ 28% normy"

I ten odczyt to najgorszy wynik.Parametry powietrza mierzone przez czujniki w pozostałych lokalizacjach są nieznacznie , ale lepsze.
Jeżeli mogę coś zasugerować.Ja wiem ,że najgorsze są nieproszone rady.Ale....
Możecie częściej wietrzyć pomieszczenia w redakcji portalu.A zwalić winę będzie można na elektrownię.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Co ma elektrownia do smogu?

Post autor: hcuj »

Redaktorze Qrzysio. Udowodniliśmy panu manipulację i szmacenie etyki dziennikarskiej.
A po wszystkim, zamiast przyznać się do zarzutów (albo chociaż potulnie zamknąć japę), dalej bezczelnie robisz pan sobie jeszcze jaja z czytelników.
Masz ty rozum i godność człowieka?
ODPOWIEDZ