Nowy, zagubiony w Ostrołęce

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
kacper
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2018, 3:19

Nowy, zagubiony w Ostrołęce

Post autor: kacper »

Witam serdecznie,
Na początku zaznaczę, że jestem zupełnie z drugiego końca Polski i do Ostrołęki mam kilkanaście godzin drogi, natomiast sytuacja jak i chęć poznania wschodnich rejonów kraju zmusiła mnie do podróży do Ostrołęki.
Przekopałem troszkę Internetu, ale chciałbym się zapytać miejscowych o kilka rzeczy :)
1. Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś dogodne miejsce do przenocowania dosłownie jednej nocki? Przeglądałem sporo ofert, lecz są to głównie hotele, a ceny za jedną noc zaczynają się od 150 zł...
2. Jak wygląda sprawa z komunikacją miejską? Doczytałem, że za darmo :) Chodzi mi raczej o podpowiedzenie drogi między dworcem PKP, a ewentualną bazą noclegową jeśli takowa zostanie zaproponowana :)
3. Miejsca które warto szczególnie zobaczyć w waszym mieście?
4. Jak dojechać z dworca PKP do galerii handlowej?
Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi :) Postaram się nie zgubić odwiedzając wasze miasto.
luk_maniu
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwie 2018, 16:59

Re: Nowy, zagubiony w Ostrołęce

Post autor: luk_maniu »

Witam, zobacz ogłoszenia wynajem pokoi na pewno coś znajdziesz. Co do autobusów to tak są za darmo z dworca PKP dojedziesz pod samą galerie handlową autobusem nr. 24. Odwiedzić Polecam Forty Bema , plaże miejską albo po prostu przespacerować/objechać autobusem całe miasto co nie jest chyba dużym wysiłkiem. :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowy, zagubiony w Ostrołęce

Post autor: Qrzysio »

Nocleg w samym centrum miasta: http://www.hotelikostroleka.pl/cennik.html
Jeżeli dojedziesz do miasta autobusem i wysiądziesz na dworcu PKS, to spokojnie wszędzie dotrzesz pieszo.
kacper
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2018, 3:19

Re: Nowy, zagubiony w Ostrołęce

Post autor: kacper »

Dziękuję bardzo za podpowiedzi :)
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Nowy, zagubiony w Ostrołęce

Post autor: hcuj »

Już na wstępie, zaraz po wyjściu z pociągu możesz zwrócić uwagę na znajdujące się nieopodal pl. Dworcowego domy niemieckich kolejarzy i pomnik - lokomotywę.
Jeśli interesuje cię poznawanie wschodniej Polski, to przypuszczam że zainteresuje cię architektura carskiego pokoszarowego kompleksu budynków na Wojciechowicach wraz z zaadaptowaną po odzyskaniu niepodległości cerkwią.
Zaraz obok leży cmentarz żołnierzy Armii Czerwonej i 2 największe zakłady przemysłowe. Fajny na nie widok masz z kładki na końcu ul. Wiaduktowej. Jeśli podróżujesz budżetowo to nieopodal masz restaurację Luna z tanimi domowymi obiadami (tylko po godz. 13).
Przy powrocie do centrum możesz zwrócić uwagę na doskonale zachowany pomnik architektury carskiej - dawne więzienie, obecnie Muzeum Żołnierzy Wyklętych w budowie. Tu póki co nie wejdziesz, ale jak wybierasz się na wschód to analogiczny obiekt jest w Suwałkach, tyle że przerobiony na centrum handlowe :)
Już bliżej centrum koniecznie odwiedź dwa kościoły: farny i poklasztorny. Obok Fary znajduje się zabytkowa plebania i dawny szpital - obecnie budynek Starostwa.
Nieco dalej na pl. Bema z położonym centralnie pomnikiem takowego, kamieniem upamiętniającym wymarsz brygady Madalińskiego, klasycystyczny ratusz i muzeum. Na Starym Mieście zwróć uwagę na brak bram w kamienicach. Jest to zawdzięczane dojazdowi na podwórza od innych ulic - z tyłu.
Zaraz po drugiej stronie Narwi masz okazałe mauzoleum bitwy pod Ostrołęką. Dojdziesz do niego mostem Madalińskiego, w momencie budowy arcydziełem sztuki inżynierskiej.
Samo mauzoleum posiada ciekawą formę architektoniczną, której budowa trwała ok. 80 lat, a zaraz za nim stoi pomnik szarży artylerii konnej Bema.
A jak wybierasz się na szoping do galerii to może cię zainteresować znajdujący się na przeciwko monumentalny gmach niegdyś KW PZPR. Po odebraniu statusu miasta wojewódzkiego nieco zapuszczony, ale architektonicznie dalej ciekawy i wybijający się.
Ze zwiedzaniem w jeden dzień powinieneś się wyrobić.
Jeśli szukasz taniego noclegu to chyba taniej jak w hotelu pielęgniarek nie znajdziesz. No i jak zajedziesz do nas o jakiejś dziwnej porze to dojdziesz z pociągu piechotą. A tak to jeszcze - z tych tańszych - hotel Relax i dawny Mosiru - Fortis. Podczas wakacji możesz też spytać się w bursie albo internatach.
Wycieczkę zaczynasz od Ostrołęki? Gdzie potem?
kacper
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2018, 3:19

Re: Nowy, zagubiony w Ostrołęce

Post autor: kacper »

Dziękuję za taką ciekawą odpowiedź :)
Jestem z północnego zachodu Polski, zaczynam w Łodzi, dalej Łowicz, Warszawa, Ostrów Mazowiecka, Ostrołęka i dalej przez Mazury do Olsztyna i z powrotem do domu :)
Z całością planuję się zmieścić w 7-8 dniach, co z tego wyjdzie zobaczymy :)
luk_maniu
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwie 2018, 16:59

Re: Nowy, zagubiony w Ostrołęce

Post autor: luk_maniu »

kacper super pomysł chętnie zobaczę foto jak i relacje z takiej wyprawy. Powodzenia :)
brexit

Re: Nowy, zagubiony w Ostrołęce

Post autor: brexit »

Nową fontannę możesz sobie obejrzeć.

A pokoje w hotelu najtaniej to chyba tak jak powiedział hcuj :

https://www.eholiday.pl/noclegi-ff9600.html

Albo jeden z internatów w I LO w Ostrołęce :
ul. Traugutta 9a
07-410 Ostrołęka
Województwo: MAZOWIECKIE
Szerokość i długość geograficzna: 53.089508,21.577738
Telefon stacjonarny+48 297604471
Email internat1lo@wp.pl

Z tego internatu będziesz miał dosyć blisko do niektórych obiektów , które hcuj wymienił.Po kilka minut drogi piechotą-Muzeum Żołnierzy Wyklętych w budowie jakieś 4 minuty i teraz w drugą stronę :po drodze do Fortów Bema : pomnik Bema 6 minut , pomnik Czwartaków 5 minut , pomnik Psarskiego 4 minuty ,Kościół Farny i Klasztor o około 100 metrów od siebie, przy Klasztorze pomnik Czwartaków i to wszystko jak się przejdziesz spacerkiem na drugą stronę Narwi przez most Madalińskiego na Forty Bema właśnie , co powinno zająć w jedną stronę nie więcej niż 15-20 minut.
Jak chcesz zjeść po powrocie dobrą pizzę to na ulicy KIlińskiego , jakieś 50 metrów od Placu Bema, czyli włąściwie po drodze jest restauracja Pod Niedźwiedziem.
Dodatkowo na Placu Bema jest Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, więc wszystko jest po drodze na Forty Bema.
brexit

Re: Nowy, zagubiony w Ostrołęce

Post autor: brexit »

Na linku z powyższego postu masz trasę pieszą z internatu I LO do większości obiektów z mojego posta.
Pisałem z pamięci i jedną rzecz można poprawić.Zamiast zaczynać od pomnika Psarskiego , lepiej chyba zacząć od Kościoła Farnego, będzie z 150 metrów krócej.
brexit

Re: Nowy, zagubiony w Ostrołęce

Post autor: brexit »

A to link do strony Urzędu Miasta Ostrołęki:
http://www.ostroleka.pl/turystyka-1/warto_zobaczyc
ODPOWIEDZ