Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: Infom »

Witam,

Na kiedy planowane jest oddanie w.w ulicy?
Czy naprawdę taki kawałek ulicy robi się rok czasu? Wiem, wiem tylko potrafimy narzekać itp itd, ale litości ulica w centrum miasta zamknięta na rok czasu!
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: formatcedwukropek »

Wszystkie terminy są precyzyjnie powiązane z kalendarzem wyborczym. Zacząć trzeba odpowiednio wcześnie, aby w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń na pewno zdążyć przez wyborami. Skończyć nie można zbyt wcześnie, bo do wyborów lokalsi zapomną. Także czekamy do jesieni.
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: AZB666 »

Dowcip z internetu:

- To ile Wam Panowie zajmie czasu ta elewacja na kościele?
- 3, może 4 miesiące, proszę księdza.
- 3,4 miesiące? Panowie, minimum 2,3 lata, żebym miał czas zebrać na to pieniądze.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: Qrzysio »

Przed wyborami będzie przecięcie wstęgi i szeroki artykuł w "Ostrołęce Samorządowej" opisujący wielki sukces.

Zabraknie w nim zapewne informacji, że w przeszłości na terenie dawnej zajezdni PKS miał powstać nowy dworzec autobusowy (https://archiwum.moja-ostroleka.pl/jest ... 753,2.html). Obecne miejsce dzierżawione jest od parafii poklasztornej. Prezydent Kotowski chwalił się, że kursy Mobilisu przejęła spółka Polonus. Jak pisaliśmy (https://www.moja-ostroleka.pl/art/15321 ... klad-jazdy), nowe kursy to jakaś kpina, ale parafia za dzierżawę dworca wciąż będzie otrzymywać duże pieniądze. Więc proboszcz się cieszy, a kursów jak nie było, tak nie ma.

Remont ul. Witosa był obietnicą wyborczą sprzed czterech lat, ale prezydent postanowił wyremontować drogę w kolejnym roku wyborczym, przez co mieszkańcy czekali cztery lata (projekt był gotowy).
brexit

Re: Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: brexit »

Qrzysiu

Czy jest jakiś temat na forum , w którym nie manipulujesz ?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: Infom »

to jest wszystko tak chore, że aż żałuje, że zadałem te pytanie, bo ciągle mi się to przypomina!
To samo z ulic dobrzańskiego, był termin oddania, termin został przedłużony i co ? żadnych konsekwencji z nie wywiązania się z umowy? ja jak się nie wywiążę z umowy płacę kary! ( ale do ul. Dobrzańskiego za bardzo się nie czepiał, bo i tak ta ulica praktycznie nie istniała, ale ul. WItosa ? jedna z głównym ulic Ostrołęki i remontowana prawie rok czasu!!!!!!! ( nie wspominając, że na tej ulicy praktycznie, żadnych pracowników nie widać! )
... ale to jest wszystko *****...
brexit

Re: Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: brexit »

Byłem niedawno w Ostrołęce.Dojechałem to remontowanego odcinka od strony Targowej, zaparkowałem sobie przy basenie i wybrałem się pieszo na rekonesans ulicą Witosa.
Doszedłem do połowy części remontowanej-żywego ducha nie było.Środek tygodnia , około godziny jedenastej rano. Dzień roboczy.
Może ekipa pod światłym przewodnictwem miłościwie nam panującego prezydenta Kotowskiego poszła do kościoła się pomodlić w intencji zakończenia remontu w terminie.Nie wiem.
Przez następnych kilka dni , jakoś też budowlańcy specjalnie się w oczy nie rzucali.
Dobrze ,że w końcu ta sama opcja rządzi w Ostrołęce i w Polsce , bo od razu kasa się znalazła na inwestycje.
Ale czy naprawdę nie było innego rozwiązania,tylko rozkopanie w tym samym czasie głównych arterii komunikacyjnych?

Jakby za komuny była taka organizacja, to pewnie w połowie XXI wieku kończono by elektryfikację Warszawy.
Oczywiście nie byłaby jeszcze odgruzowana.

Oj może być trzęsienie ziemi w tych wyborach w Ostrołęce.Jak się dwaj radni na K dogadają, to będzie pozamiatane.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: Infom »

strach pomyśleć o kolejnych remontach dróg w Ostrołęce ( jak oczywiście będą )
Awatar użytkownika
zWiatrem
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:26

Re: Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: zWiatrem »

Gdy jedna firma w jednym momencie wykonuje kilka budów w mieście i w regionie. Daje się zauważyć częste przerzucanie sprzętu i ludzi po całym powiecie i prawdopodobnie dalej.
Widocznie opłaca się takie chaotyczne marnotrawienie środków na paliwo i zawalanie harmonogramu, by być wszędzie?

Wadą "systemu" jest, ze nie działają tak jak trzeba motywacje na wykonawców w postaci kar umownych.
Jest powszechne w branży pozwolenie na niedotrzymywanie jakości materiałów, robót, chaos organizacyjny i wiele innych "niemiłych czynników".
--
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: Infom »

Przede wszystkim w przetargu powinien być ściśle określony termin wykonania prac, ale nie tak jak jest teraz, że czas na wykonanie odcinka 100 metrowego rok czasu, ale kto wtedy by przystąpił do przetargu pewnie nikt i stąd te błędne koło ahh
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: Qrzysio »

Kolejne duże remonty dopiero za pięć lat.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: Infom »

może to i plus :)
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Ile jeszcze ma trwać remont Witosa?

Post autor: hcuj »

Czy jest jakaś inwestycja, której nie spieprzyła ta firma? Pytam się zupełnie serio.
ODPOWIEDZ