PiS - wróg u bram

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

PiS - wróg u bram

Post autor: sylwor »

Sąd Najwyższy skierował dziś do TSUE pięć pytań i jednocześnie zawiesił niektóre przepisy nowelizacji ustawy PiS. Dotyczą one niezależności sądów i niezawisłości sędziów jako zasady prawa unijnego, unijnego zakazu dyskryminacji ze względu na wiek, a także sposobu wyboru nowych sędziów SN. Według Kancelarii Prezydenta, dzisiejsze działanie SN nastąpiło bez podstawy prawnej i nie wywiera skutków.


Wataha Piiiiii Siusiuuuuu jest w szoku..... Andrzej D. zaniemówił i dostał zatwardzenia....
Nowogrodzka podejmując nieczystą walkę z użyciem miecza zapomniała że "miecz" to broń obusieczna....
SN zagrał tak jak gra Nowogrodzka i nagle Piiiiii Siusiuuuuu skomle że "murzynów biją"

Część Piiiiii Siusiuuuuu tylko czeka na zezwolenie od Jarka na siłowe wejście do SN..... (już oni naprostują sędziom światopogląd w koloniach karnych) tylko po(mi)licja coś się burzy o wykorzystywanie do celów politycznych....

Reasumując.... skoro ustawy są zgodne z wszelkimi przepisami to dlaczego Piiiiii Siusiuuuuu podnosi krzyk ?????
TSUE wyda wyrok i spokojnie będą mogli kontynuować swoją "ścieżkę (dobrej zmiany)".
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Jak to możliwe ??? PiS------ wróg u bram

Post autor: grs »

cały PiS, wcześniej wnioskowali o opinię komisję wenecką, opinia nie po Ich myśli .... nikt nie będzie nam dyktował co mamy robić .... :shock: :crazy: :lol:
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: PiS - wróg u bram

Post autor: typek »

Nie jestem prawnikiem, ale:
- sędziowie w tej konkretnej sprawie są sędziami we własnej sprawie
- sędziowie nie stanowią prawa, a parlament.
- o niezgodności jakiegoś prawa, zawieszać ustawy może zdecydować tylko TK

Po co nam Konstytucja, Prezydent, Sejm, Senat i rząd skoro mamy SN, europejski TS oraz KE, które są bardziej kompetentne od polskiego suwerena (jego przedstawicieli w Sejmie których wybrali i którym dali im prawo rządzenia na cztery lata)? Jakie w Polsce ma być stosowane prawo, jakie mają być uchwalane ustawy i co jest dla nas dobre, a co złe, wiedzą lepiej w SN, europejskim TS oraz KE?
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: PiS - wróg u bram

Post autor: hcuj »

Nie mów tego głośno, bo przyjdzie Kaczyński i wpieprzy cię do Berezy
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: PiS - wróg u bram

Post autor: sylwor »

Może w końcu zrobiłby coś pod czym by się podpisał......
Póki co on decyduje ale na wszelki wypadek decyzje puszczają w świat jego osobiste "marionetki"
Polski rząd to fenomen na skalę światową.... Rządzi malutki (prawie karłowaty) facet który tak naprawdę nie ma żadnej funkcji w rządzie....
Jakby coś się posypało to marionetki pójdą siedzieć a zleceniodawca będzie spokojnie karmił kota.


Najciekawszym jest to że ojciec kaczorka z nowogrodzkiej zdał sobie sprawę ze zła które siedzi w tworze jego nasienia.
W rozmowie z koleżanką z powstania nadmienił że jego synowie nie mogą otrzymać jakiejkolwiek władzy bo ich charakter spowoduje wiele złego...
Z wypowiedzi ojca kaczyńskiego można wnioskować że ten zniszczy wszystko co mogłoby ukazać jego maluczkość
brexit

Re: PiS - wróg u bram

Post autor: brexit »

sylwor pisze: 05 sie 2018, 1:36 Jakby coś się posypało to marionetki pójdą siedzieć a zleceniodawca będzie spokojnie karmił kota.
A masz coś przeciwko karmieniu kotów ?
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: PiS - wróg u bram

Post autor: sylwor »

brexit pisze: 05 sie 2018, 2:41
A masz coś przeciwko karmieniu kotów ?

A ty masz coś do powiedzenia w temacie czy tylko musisz zaznaczyć swoją obecność.
brexit

Re: PiS - wróg u bram

Post autor: brexit »

Może Ty i masz częściowo rację.O ile rządy PO & PSL to okres wyjątkowo niekorzystny , o tyle rządy PiS po niepełnej kadencji to okres znacznie gorszy.To co Tuskowi zajęło 8 lat , rządom PiS tylko niecałe 3.Natomiast trzeba jakoś przynajmniej starać się udowodnić taką tezę.Sprawa tych sądów o której piszesz w pierwszym poście to walka kompradorskich "elit" z walką prawdziwych mocodawców i ich służb w tle.I to nie jest sprawa najważniejsza.Polska już dawno istnieje tylko teoretycznie.
Mylisz się (albo manipulujesz) , twierdząc ,że z tylnego fotela rządzi Kaczyński.On ma coś do powiedzenia najwyżej w sprawach trzeciorzędnych( może czasami drugorzędnych).Tak samo jak niewiele do powiedzenia miał Tusk.
Nie mam czasu zająć się tematem w sposób uporządkowany-opisanie szkodliwości PiS miałoby objętość książki.I po drugie, ze względu na tematy ,które poruszam musiałbym każdy tekst konsultować z prawnikiem.A na to i na ciąganie się po sądach czasu obecnie nie mam. Ale ludzie mają prawo do informacji.Więc jedyne co mi pozostaje to wklejać artykuły , w których działania PiS opisują inni.
Robię to głównie z powodu ostrożności procesowej.
Po wygranych przez PiS wyborach zmuszałem się do nadziei-chyba tylko to pozostało- że to początek drogi , którą poszedł Orban.Niestety żadna partia , w której prym wiodą osobnicy okrągłostołowych "elit", nie będzie dla Polski dobrym rozwiązaniem.
Teraz już jest za późno na cokolwiek i zostało tylko ochronić tkankę biologiczną narodu.
Z kraju neokolonialnego staliśmy się przez ostatnie trzy lata krajem okupowanym.Póki co jest to okupacja miękka, ale tylko do czasu -moim zdaniem ten czas prędko nie nadejdzie- aż ludzie się obudzą i będą na tyle zdeterminowani , aby ten stan zmienić.

Natomiast nie mam zamiaru wpisywać się w narrację tego portalu.Ja rozumiem ,że redakcja ma swoje preferencje polityczne i nawet nie stara się już tego ukrywać za parawanem obiektywnego dziennikarstwa.
Tylko ,że czasami nadgorliwość prowadzi do śmieszności , gdy o wszystko w imię propagandowych celów usiłuje się ratusz oskarżać.Dlatego dyskusja tu z osobnikami pokroju Qrzysia ma o tyle sens , o ile uda się zdemaskować prawdziwe ich intencje.Dlatego tę dyskusję prowadziłem w temacie o smogu.Udowodnione pisanie nieprawdy przez Qrzysia.
brexit

Re: PiS - wróg u bram

Post autor: brexit »

A poza tym to tytuł tematu jest nieadekwatny.Wróg nie jest u bram.Zinfiltrował zupełnie środowisko polityczne, i nie tylko polityczne w Polsce.
ODPOWIEDZ