Plan lekcji w SP nr 10

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
rodzic
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2018, 21:08

Plan lekcji w SP nr 10

Post autor: rodzic »

Witam
Proszę o pomoc wszystkich zainteresowanych sytuacją jaka dzieje się w Szkole Podstawowej Nr 10 w Ostrołęce. Moje dziecko uczęszcza do drugiej klasy (8 lat) i dziś podczas rozpoczęcia roku szkolnego dowiedzieliśmy się, że dzieci przez cały rok szkolny będą chodziły na popołudnie. Lekcje mają się zaczynać od godz. 12,45 lub od 13,30 i trwają do godz.17,55. Nowa Pani dyrektor nie widzi w tym nic dziwnego, że dzieci od godzin rannych do późnych godzin wieczornych przebywają w szkole ( z mężem pracujemy do 16). , dzieci w tym czasie są na świetlicy.
Czy Pani dyrektor uważa, że dziecko kończąc lekcje o godz. 17,55 będzie w stanie normalnie odrobić lekcje, nauczyć się na następny dzień i jeszcze iść na dodatkowe zajęcia?????????!!!!!!!!!!
Czemu nasze dzieci mają być pozbawione jakichkolwiek dodatkowych zajęć np. j. angielski, piłka nożna, karate itp. itd. , które rozwijają ich pasje i zainteresowania????!!!!!!!!!!!

Proszę też o pomoc redaktorów Mojej Ostrołęki o zainteresowanie się tym tematem i czy szkoła nie łamie przepisów dotyczących praw dziecka.
Andrzej1
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 24 lis 2013, 22:25

Re: Szkoła Podstawowa Nr 10 w Ostrołęce

Post autor: Andrzej1 »

Człowieku ogarniaj się !!
Zmień szkołę, weź kredyt... żartowałem.
Jest wiele innych szkół, możesz tam się przenieść. Posłałeś tam, więc licz się z tym, że jest dużo dzieci i lekko nie będzie. Zawsze mogłeś nie mieć dzieci. Ostatecznie pamiętaj, że dzieci są Twoje. Przynajmniej jest nadzieja, że miałeś udział w ich powstawaniu (żart taki). Jak nie pasuje, przenosisz gdzieś, gdzie będą miały (Ty będziesz miał) lepiej. I nie płacz, nie drzyj szat, zawsze mogłeś mieć trojaczki. Trzeba być facetem z jajami aby to wszystko ogarniać, mi nie sprawia to kłopotu, ale Tobie widać, że też już nie będzie.... :D
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Plan lekcji w SP nr 10

Post autor: Qrzysio »

Otrzymaliśmy wczoraj kilka skarg na ten temat, przygotowujemy publikację.

Czy to prawda, że nie wszystkie klasy w jednym roczniku mają zajęcia na popołudnie, a część klas I i II będzie uczęszczać na rano?
rodzic
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2018, 21:08

Re: Plan lekcji w SP nr 10

Post autor: rodzic »

Witam
Plan był już gotowy i nagle z dnia na dzień został zmieniony - taka niespodzianka na rozpoczęcie roku szkolnego.
Rozumiem, że nie ma w szkole wystarczającej liczby sal dla wszystkich uczniów, i dlatego lekcje są do późnych godzin wieczornych. Ale dlaczego dzieje się to kosztem najmłodszych klas????
Wczoraj była rada nauczycieli, gdzie też wybrali się rodzice z petycją. Czekali pod salą do końca lecz nie zostali wpuszczeni i wysłuchani.
Co się dzieje w tej szkole??!!
Czyżby nowa Pani dyrektor nie dawała sobie rady na stanowisku???
kambal
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 08 cze 2007, 14:48

Re: Plan lekcji w SP nr 10

Post autor: kambal »

Jak wszyscy chcą dy dzieci były w SP10 to tak jest.

Bloki na Jana Pawła mają rejon Stacja i SP3 ale z tego co wiem to większość dzieci zapisano do SP10.

A w SP3 brakuje dzieci do otwarcia 3 klas i na razie będą 2 po 25 osób. A mogło być bardziej "kameralnie" i komfortowo dla dzieci i nauczycieli.

Dalej drodzy rodzice nie przestrzegajcie rejonizacji. Przyjdzie komunia i Wasze dzieci jak kołki będą stały bo ksiądz przygotowuje "przemówienia" z dziećmi w szkole przynależnej do Parafii. Ale to tylko jeden z przykładów.

Pozdrawiam
niewiemco
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2012, 13:07

Re: Plan lekcji w SP nr 10

Post autor: niewiemco »

nie tylko rodzice powinni przestrzegać rejonizacji ale też dyrekcja. Kilka lat temu w klasie mojego syna połowa dzieci mieszkała na Dzbeninie, a reszta w Białobieli . Tak też teraz dzieje się np. w SP5, przyjmują wszystkich jak leci a za chwilę będzie płacz, że ciasno.
Miasto też powinno się zastanowić, nad np. zmianą budynku przy Jaracza na SP6. W tej chwili poła sal stoi tam pusta, obecna tam szkoła zawodowa nie potrzebuje tyle miejsca a w SP6 ścisk straszny.
leon8107
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 25 paź 2005, 9:27

Re: Plan lekcji w SP nr 10

Post autor: leon8107 »

Witam

Miło już ponad tydzień a odpowiedzi nie ma, dzieci cierpią. Władza miasta, kuratorium i szkoła milczy.
redaktorzy chyba nie zapomnieli?
problem się sam nie rozwiąże.

Rodzice proszą o pomoc.
ODPOWIEDZ