Smarzowski

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
brexit

Smarzowski

Post autor: brexit »

http://pink-panther.szkolanawigatorow.pl/smarzowski-ranigast-max-bank-zachodni-wbk-kevin-spacey-i-kaloryfery

Można sobie przeczytać o reżyserze Smarzowskim to i owo. Warto.Tylko fakty, które w innym świetle stawiają tfurczość tego człowieka.

Poniżej mały fragment.

"I reżyser Smarzowski wszedł na ścieżkę „komercji” i zaczął jako jedyny chyba rozpoznawalny reżyser filmów fabularnych – robić reklamy produktów.

Między filmami fabularnymi a reklamami jest taka różnica, że w przypadku filmów można wyczyniać różne brewerie formalne i obyczajowe i tłumaczyć to „wolnością wypowiedzi artystycznej”. Na przykład można bez ograniczeń opluwać jakiś naród (konkretnie wyłącznie polski) i jakąś religię (konkretnie wyłącznie rzymski katolicyzm”.


Z reklamą takich rzeczy się z założenia nie robi. Chce się sprzedać jak najwięcej proszków na zgagę lub pożyczek bankowych, to należy się potencjalnemu klientowi – podlizywać.

I spokojnie Smarzowski to robił: podlizywał się przyszłym klientom swoich klientów."
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Smarzowski

Post autor: mondeo »

Bardzo dobrze to jest racja, dobrze że u nas tego filmu nie puszczają, OCK bardzo dobrze zarabia na siebie i nie musi dbać aby sale kinowe były wypełnione po brzegi.
Czy się stoi czy się leży kasa po dziesiątym i tak się należy
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Smarzowski

Post autor: Markqus »

"tfurczość" a co to takiego?
brexit

Re: Smarzowski

Post autor: brexit »

Markqus pisze: 06 paź 2018, 15:54 "tfurczość" a co to takiego?

Środek stylistyczny. Poprawnie powinno być oczywiście twórczość. Celowo napisałem ten wyraz z błędem zamiast liter twó użyłem liter tfu.
Litery tfu składają się na samodzielny wyraz : tfu.Za słownikiem języka polskiego :

https://sjp.pwn.pl/slowniki/tfu.html
Przytoczę fragment :
"tfu «wykrzyknik imitujący dźwięk podczas plucia, wyrażający wstręt lub odrazę"
Więc wstawiając do wyrazu twórczość słowo tfu zamiast twó podkreśliłem mój stosunek do tego co robi Smarzowski- moim zdaniem jest to wstrętne.


Analogiczny środek można na przykład zastosować w wyrazie establishment.Zamiast poprawnej pisowni można napisać tak : establishmęt.
I tu znowu użyty jest wyraz , fonetycznie brzmiący podobnie do końcówki ment , ale pisze się męt.Oznacza człowieka z marginesu społecznego.
Zamiast pisać na przykład : zdegenerowana elita( chodzi o osoby dysponujące władzą) można napisać establishmęt.
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Smarzowski

Post autor: sylwor »

To straszne !!!
Myślę że powinno się go zamknąć w więzieniu do końca życia.
Jak on mógł robić reklamy !!!
Pewnie jak nikt nie widzi to beka i puszcza bąki.
Degenerat !!!


Ale co to ma wspólnego z jego filmami ???
Facet porusza w filmach trudne tematy i zmusza do myślenia.
Nikt nikogo nie zmusza do oglądania.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Smarzowski

Post autor: mondeo »

Bardzo dobra rada, trzeba kontrolować i nakazywać ludziom co mogą oglądać a co nie
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: Smarzowski

Post autor: formatcedwukropek »

Niech zgadnę, panie Brexit. Jak Smarzowski nakręcił "Wołyń", to zapewne onanizowałeś się na sam dźwięk jego nazwiska. Prawda?
kolejak
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2010, 19:44

Re: Smarzowski

Post autor: kolejak »

brexit no rzeczywiście, otworzyłeś wszystkim oczy.
brexit przecież to jest mega afera chłopie, powinieneś z tym na prokuraturę lecieć :devil: :devil: :devil:
przy okazji donieś też na bz wbk że mieli reklamę ze Spaceyem :crazy: :crazy: :crazy:
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Smarzowski

Post autor: jermak »

Poczytałem,
pocieszyłem się co nieco,
są jednak normalni ludzie w mieście, nawet z poczuciem humoru.
ODPOWIEDZ