Drenaż

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
dziadkoza
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 11 lut 2009, 13:50

Drenaż

Post autor: dziadkoza »

witam
szukam firmy, która wykona system odprowadzenia wody z rynien, tzw. drenaż

pozdrawiam
Balzak
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 06 sty 2009, 15:19

Re: Drenaż

Post autor: Balzak »

Też jestem zainteresowany taką firmą,
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Drenaż

Post autor: Tyson »

a nie myśleliście, żeby zrobić to samemu??
dziadkoza
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 11 lut 2009, 13:50

Re: Drenaż

Post autor: dziadkoza »

myslalem, ale pracy dużo a do zimy coraz bliżej...
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Drenaż

Post autor: Tyson »

Jak wynajmiesz mini koparke to pracy nie jest wcale tak dużo. Ile masz metrów do ułożenia?
Marinero100
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Drenaż

Post autor: Marinero100 »

Witam
Z roboty jest sporo. U mnie czterech panów którzy układali kostkę wykonali odprowadzenie wody z 6 rynien za 600zł za robotę.Robili od rana do wieczora, kopanie długich dołów od każdej rynny,zasypywanie kamieniami podłączenie i rozłożenie rur drenażowych,zasypanie kamieniami,zasypanie piachem.Jeżeli miałbym sam to robić po pracy to zeszło by mi to ze 2 tygodnie. :roll:
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Drenaż

Post autor: Tyson »

600zł to nie dużo, a wręcz mało. Pewnie dlatego, że drenaź to była dodatkowa robota. Jakby przyszli tylko i wyłącznie to robić to na pewno skasowaliby sporo więcej. Ja to robiłem sam i po godzinach i na pewno 2 tygodnie mnie się nie zeszło. Wziąłem tylko człowieka z minikoparką. Drenażu mam ponad 70m.
dziadkoza
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 11 lut 2009, 13:50

Re: Drenaż

Post autor: dziadkoza »

Ile licza za wynajem mini koparki? Masz jakis namiar?
A teraz z technicznych spraw:
-Jak gleboko trzeba kopac?
- jakie warstwy pod i nad rura i ile cm?
- na koncu calego systemu montowaliscie jeszcze studnie? Czy same rury?
PozdrawiAm
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Drenaż

Post autor: Tyson »

Namiar na koparke mam, myślę że aktualny bo ja robilem to dwa lata temu. U mnie na końcu jest studnia a od studni do deszczówki. Głębokość ułożenia drenu zależy Np od jego długości, bo spadek lekki musi być. U mnie najdłuższy dren zaczyna się na głębokości ok. 50-55cm a kończy na 90cm.
Najpierw były wykopki, później poziomowanie - ja zastosowałem do tego żwir 0,2 (wychodzilo ok. 5cm), następnie układanie geowłókniny, wsypanie kruszywa - ok. 10cm, ułożenie rury drenarskiej, sprawdzenie poziomów, spadków, następnie obsypywanie rury kruszywem tak żeby na rurze było przynajmniej 5cm, zawinięcie wszystkiego geowłókniną, żwir 0,2 a na koniec grunt właściwy.
Erykdarade
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:51

Re: Drenaż

Post autor: Erykdarade »

Nie zawsze się opłaca wynajmowania firmy do zrobienia drenażu. Tzn to wszystko zależy od tego ile metrów takiego drenażu musimy wykonać. U mnie jest to dokładnie po około 2-3 m z każdej strony. Tylko że ja doprowadzam odwodnienie z rynien do zbiornika znajdującego się w ziemi, a później za pomocą pompy mogę podlewać rośliny. Nie kosztowało mnie to dużo pracy oraz materiału. Do drenażu wykorzystałem geowłókninę geograu 120g do tego kupiłem studzienki podrynnowe i kanały odwodnia z kratką.
RAFolis
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 lut 2019, 11:20

Re: Drenaż

Post autor: RAFolis »

a takich rzeczy nie zrobi firma od kostki? Ja myślałem, że to oni powinni zaplanować spadki itd.
Chyba, że chodzi o jakieś ogromne powierzchnie i zaawansowane systemy melioracji ?
ODPOWIEDZ