Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: obcy w mieście »

Witam. Jak w tytule, potrzebuję dorobić dystans do alufelgi który gdzieś spadł podczas zimowania i się zawieruszył. Ma ktoś namiary na dobrego tokarza? Chciałbym jakiegoś fachowca bo wymiary to istotna sprawa. Z góry dzięki za pomoc.
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: AZB666 »

Niestety nie polecę nikogo, ale sam miałem ten sam problem i po zmierzeniu wymiarów
wpisałem na popularnym portalu aukcyjnym "pierścienie centrujące". Wybrałem te odpowiadające wymiarom
i muszę przyznać, że pasowały idealnie.
kambal
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 08 cze 2007, 14:48

Re: Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: kambal »

NATMAX Artur Kaczmarczyk
Lipianka 41A, 07-440 Lipianka
517 867 152

Artur zajmuje się handlem takiemi rzeczami, pierścienie, dystanse. Najróżniejsze rozmiary.

Szczerze polecam.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: obcy w mieście »

Dzięki za pomoc. Chyba skorzystam z tej Lipianki.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: mondeo »

a później prokurator ustala dlaczego " samochód z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu ". OC możesz sobie darować ....
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: obcy w mieście »

A co ma do tego tematu prokurator? Do czego pijesz?
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: mondeo »

takie dystanse mogą ci ściąć szpilkiśruby z piasty to jest nieoryginalna części samochodu, stwarzasz ryzyko na drogach publicznych. przy jakiejkolwiek stłuczce ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania , Pewnie zamiast żarówki halogenowej jest hid led z chin.
Po drogach publicznych nie poruszasz się sam, jak dla mnie przy kontroli dowód do urzędu i laweta.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: Infom »

dokładnie, Artur z Lipianki ma wszystkie dystanse :)
Zadzwoń to nawet do Ostrołęki Ci podrzuci :)
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: obcy w mieście »

Kolego Mondeo widzę z twojej gadki że w dooopie byłeś i gooowno widziałeś. Przestań robić popłoch i już oszczędź tych bzdur, weź się lepiej za skrobanie kartofli może chociaż na tym się znasz. Ale do rzeczy. Różne rozmiary piast wynikają przede wszystkim z braku standaryzacji i nie rzadko zdarza się że jeden producent robi różne rozmiary piast w różnych swoich modelach. Jeśli stosujemy felgi dedykowane do naszego modelu to nie ma problemu, ale jeśli chcemy założyć nawet markowe uniwersalne felgi to producent dostarcza je z zazwyczaj jednym otworem centralnym i na pewno nieco większym żeby pasował do wielu modeli aut. Myślisz że tacy producenci felg jak AEZ, BORBET albo DEZENT robią je w czterdziestu rozmiarach piast? A już nie wspomnę że np. taki AMG przy tuningowaniu nowych Merców nie założy ci dystansu na felgę bo to wg twojej poronionej wiedzy powyrywa szpilki czy co tam jeszcze ubajdurzysz. A co do świateł to nie mam żadnych ledów, martw się lepiej o swoje "mondeło" żeby ci drewnianych tłoków nie zwęgliło.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: mondeo »

chińskie felgi z allegro owszem pewno i mają tzw dystanse. Jak się dorobisz idz do salonu kup auto na alufelgach i poproś dealera o dystense do ALU. Mam nadzieje że krzywdy nikomu nie zrobisz. a tylko finansowo dostaniesz po du...... i kupując kolejne auto odechce ci się dokładania jakich destynsów .
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: obcy w mieście »

Wytłumaczyłem ci wyżej że dystanse stosuje się w felgach najlepszych producentów tej branży. Nie mam na myśli ciężarówek oczywiście, bo tam otwór felgi nie skonfigurowany z piastą dałby znać już po paru czy kilkunastu kilometrach odpadnięciem koła, zniszczeniem felgi i piasty. Zaczynam się zastanawiać skąd u ciebie te Chiny z którymi ciągle wyjeżdżasz. Masz jakiś sentyment do tego kraju a może raczej twój stary używał jakiejś chińskiej gumy, która pękła i właśnie teraz wylewają się pna tym forum twoje durnoty. Mówię ci jeszcze raz, że dystans służy tylko do prawidłowego centrowania koła względem osi pojazdu i nie powoduje żadnego ryzyka dla jazdy. Dystans w osobówce nie przenosì praktycznie żadnych obciązeń. Na upartego można wycentrować koło samymi szpilkami które mają stożki na końcu gwintu. Jest to jednak bardzo ryzykowne gdyż nawet przesunięcie o 0.1 mm koła względem osi powoduje już odczuwalne tzw. "bicie" koła, szczególnie przy większych prędkościach. Im większa "szpara" na piaście tym większa destrukcja szpilek i felgi, a nawet odpadnięcie koła. Idź się dokształć człeku, bo bredzisz jakbyś dopiero wczoraj zlazł z drzewa. Myślę że wystarczy ci nawet jakaś zawodówka żebyś przestał siać te brednie rodem z dżungli. Uważam temat za zakończony , przynajmniej do czasu aż ktoś ci w bije trochę wiedzy do pustaka.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: obcy w mieście »

Sprawa załatwiona , temat do zamknięcia.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Dorobienie pierścienia dystansowego do alufelgi

Post autor: cichy117 »

Obcy w mieście, nie dyskutuj z tym idiotą bo sprowadzi cię do twojego poziomu i pokona doświadczeniem. On zawsze wie najlepiej chociaż o niczym nie ma pojęcia. Tak to jest jak się jeździ rowerem a wypowiada się na temat samochodów
ODPOWIEDZ