Internet radiowy/mobilny

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
brudnyharry
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 07 gru 2011, 19:32

Internet radiowy/mobilny

Post autor: brudnyharry »

Witam. Czy ktoś może polecić dobry, sprawdzony Internet radiowy lub mobilny w Ostrołęce? Nie mieszkam na obrzeżach ale nie mam możliwości Internetu "po kablu" w moim bloku . Do tej pory korzystam z Internetu z cyfrowego Polsatu ale jest on wolny a pod koniec okresu rozliczeniowego bardzo wolny. Dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Internet radiowy/mobilny

Post autor: Qrzysio »

Podaj lokalizację to sprawdzimy jakie są możliwości.
brudnyharry
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 07 gru 2011, 19:32

Re: Internet radiowy/mobilny

Post autor: brudnyharry »

Osiedle Sienkiewicza, okolice Starego Szpitala. Niestety wszelkie kable,światłowody (ynet,vectra,orange) odpadają.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Internet radiowy/mobilny

Post autor: Qrzysio »

Na budynku starego szpitala znajduje się nadajnik T-Mobile i Orange z najlepszą możliwą częstotliwością 2600 MHz. Jeżeli mieszkasz w promieniu kilometra od tej stacji bazowej, możesz liczyć na naprawdę szybki internet. Obecnie w T-Mobile prędkość ściągania zależy od ceny abonamentu, w Orange ograniczeń chyba nie ma. Z obu operatorów będziesz zadowolony. Niestety Plus/Cyfrowy Polsat w Ostrołęce ma o wiele gorszą infrastrukturę, stąd problemy z działaniem sieci i pewnie dodatkowymi limitami, skoro piszesz, że pod koniec miesiąca jest jeszcze wolniej.
Aby nie wiązać się abonamentem od razu z danym operatorem możesz zapytać o zestawy na testy lub po prostu kupić internet na kartę i doładować np. 10 GB (czasami taką kartę dostaniesz w salonie za darmo, wystarczy zapytać).
Ponadto na budynku przy ul. Korczaka 4 znajduje się nadajnik sieci Play. Ma wiele zakresów i być może też spełni Twoje oczekiwania, jednak wymaga to testów, gdyż ten operator nie zawsze ma wydajną sieć.

Jeśli będziesz testował różnych operatorów, staraj się robić to w godzinach szczytu, czyli w godz. 19.00-22.00. Wtedy ruch jest największy i pomiary pozwolą Ci zobaczyć jak pracuje dany operator. Nadajnik Orange/T-Mobile to wspólna inwestycja tych dwóch spółek, więc jakość powinna być teoretycznie taka sama o każdej porze.

Mapa nadajników znajduje się tutaj:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=lte&bands=&center=53.070744%2C21.573946&zoom=15

Na koniec dodam, że każdy inny operator niż Plus powinien spełnić Twoje oczekiwania. Zapoznaj się dokładnie z ofertami, a jeśli możesz, potestuj samodzielnie. Powodzenia.
brudnyharry
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 07 gru 2011, 19:32

Re: Internet radiowy/mobilny

Post autor: brudnyharry »

Dzięki wielkie za pomoc. T-Mobile jak wspominałeś ma jakieś dziwne warunki uzależnione od pakietu. W grze w takim razie pozostaje Orange i Play. Co do internetu na próbę to troszkę się obawiam, bo słyszałem historię że przez okres próbny internet hulał po kilkadziesiąt Mb/s a jak już umowa była "normalna" to było już tylko 1-2 mb/s. Choć to i tak lepiej niż z CP, przy którym obecnie w sytuacji gdy np. gram przez jakąś grę online inna osoba w domu samym korzystaniem np. z Facebooka czy Instagrama podnosi mi ostro ping.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Internet radiowy/mobilny

Post autor: Qrzysio »

Wahania prędkości i pingów są najbardziej odczuwalne w godzinach szczytu. Jeśli nie chcesz testować normalnie biorąc pakiet od operatora, kup zwykłą kartę prepaid, wtedy będziesz miał "zwykły internet".
brudnyharry
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 07 gru 2011, 19:32

Re: Internet radiowy/mobilny

Post autor: brudnyharry »

Przeglądając oferty tych mobilnych Internetów zauważyłem oferty od T-Mobile i Orange na tzw. Internet Domowy. Po wpisaniu adresu wyszło mi że mogę skorzystać (w przypadku T-Mobile) z oferty "Internet domowy 20" wedle której oferują Internet bez limitu danych, z prędkością 20 mb/s (tu się martwię) i dają takie same routery jak w przypadku Internetu Mobilnego. Czy jest to warte uwagi?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Internet radiowy/mobilny

Post autor: Qrzysio »

Nie różni się to niczym od internetu niedomowego. Może tylko ceną lub nazwą. To jest dokładnie to samo co każdy inny internet: karta SIM operatora + modem/router. Jeśli dają te same routery to nie ma żadnej różnicy.
Doczytaj jednak regulamin czy nie chodzi o to, że można używać tego internetu pod jednym adresem, bo pewnie takie jest założenie. Technologicznie jest to na pewno to samo.
brudnyharry
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 07 gru 2011, 19:32

Re: Internet radiowy/mobilny

Post autor: brudnyharry »

A jeszcze jedno pytanie mam. Jak to jest z tymi "lejkami". Czytam opinie że Orange lubi często ograniczać internet poniżej 5mb/s nawet po niewielkim zużyciu danych. Jak to jest z innymi firmami?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Internet radiowy/mobilny

Post autor: Qrzysio »

Nie wiem czy jest taka "procedura". Korzystam z Orange i nie doświadczyłem czegoś takiego, albo nie zorientowałem się. Jakie praktyki stosują inni operatorzy, niestety nie wiem. To raczej nie są oficjalne informacje, warto pytać na forach i dokładnie przeczytać warunki umowy.
soul_oka
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2015, 10:15

Re: Internet radiowy/mobilny

Post autor: soul_oka »

Lej dotyczy ofert z nielimitowanym internetem. Wtedy operator sam decyduje, kiedy jesteś dla nich uciążliwi i ogranicza Ci prędkość (czasem jest w umowie, po jakiej ilości danych możesz zostać ograniczony). Nie dotyczy to ofert, gdy masz wykupioną ilość GB. Ściągasz ile chcesz, aż się skończy. Niestety to największe ograniczenia mobilnego internetu. Nie nadaje się zbyt do streamingowych serwisów (netflix, hbo go itp.), bo znika momentalnie. Warto poszukać operatora, który nie ma takich ograniczeń. Ja od ponad roku korzystam z Stacji-Net (radiowy internet), były mieszane opinie na tym forum, ale odpukać, ja na razie nie miałem żadnych poważnych awarii. Wcześniej walczyłem z mobilnymi operatorami (Plus, Orange, T-mobile, Play), wiecznie brakowało mi GB, w Plusie wpadałem w lej, Orange chodził jak by nie chciał, a wieczorami w piątek wszystko stawało. Być może teraz się poprawiło, ale internet bez limitu danych, to zupełnie inna bajka.
ODPOWIEDZ