Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
ejdzej
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2019, 20:19

Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: ejdzej »

Witam, noszę się z zamiarem założenia instalacji LPG do mojego VW Passata FSI. Sprawa nie jest prosta bo silnik jest na bezpośrednim wtrysku benzyny. W pierwszym zakładzie w którym byłem w Ostrołęce powiedziano mi że się nie da tu założyć LPG, w kolejnym odesłano mnie do Wawy, w Piątnicy doradzono instalację BRC SDI, że ponoć się da i będzie działać. Czy ktoś z Was może korzystał z usług zakładu KUBUŚ A.Mroczkowski ul Włościańska 36 Piątnica? Będę wdzięczny za opinie ew. doradzenie instalacji lub zakładu. Pozdrawiam
kambal
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 08 cze 2007, 14:48

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: kambal »

Witam, bardzo dużo pozytywnych opini o montażu, doborze komponentów i ogólnej późniejszej obsłudze zbiera Pan Nowotczyński z Mławy. Ceny są raczej wygórowane ale nie znam osoby która narzekała na montaż u niego. Proponuje zadzwonić i napewno coś doradzi.
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: kormoran »

Proponuję podjechać do chłopaków montujących instalacje LPG za "Oskarem" po lewej jadąc do Wojciechowic. Oni powinni dotradzić co i gdzie.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: Bolek21 »

Ja ostatnio zakładałem gaz właśnie tam gdzie kolega wyżej poleca i jak na razie wszystko jest ok.
Wiem, że dobrymi specami są Grabowscy z Chmielewa. Gmina zaręby kościelne. Zadzwon, zapytaj się.
klawisz8
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:37

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: klawisz8 »

Jeżeli chodzi o warsztaty to tu masz wszystkie autoryzowane serisy http://lpg-brc.pl/index.php/siec-serwisow?name=podlaskie1 z tego co widzę KUBUŚ też jest więc dobrze świadczy. Jeżeli chodzi o instalację to rzeczywiście na tą chwilę do bezpośredniego wtrysku chyba nie znajdziesz nic lepszego od brc sdi
ejdzej
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2019, 20:19

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: ejdzej »

Dzięki za tak duży odzew. Podzwonię jeszcze po tych zakładach. O p. Nowotczyńskim znalazłem też informację na lpg-forum. Tam też doradzili mi instalację Prinsa tylko prawie 2 razy jest droższa. Zobaczę co mi zaproponuje. Patrzyłem też na stronie producentów i tam zakładów montujących jest naprawdę sporo, jednak mających autoryzację jest już mniej. Wynika z tego że to są pewnie te najlepsze.
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: Bart3kk »

Ja to bym tylko w Mławie zakładał, po tych magikach dookoła, to można sobie założyć instalację w starej skodzie albo audi 80, a nie do silnika FSI :lol: :lol: a poważnie czemu autor kupił auto z silnikiem FSI,a teraz chce gaz , średnio to wygląda. tańsze instalacje muszą mieć dotrysk benzyny , więc oprócz gazu trzeba doliczyć na 100 km jeszcze chyba około 2-3 l benzyny (więc jest to znikoma oszczędność), a te nowsze instalacje, które nie potrzebują dotrysku to już duże koszty.
ejdzej
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2019, 20:19

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: ejdzej »

Jak to się mówi "mądry Polak po szkodzie". Jak kupowałem auto to nie myślałem o montażu gazu. Dopiero niedawno taki pomysł przyszedł mi do głowy. I jak zacząłem drążyć temat to wyszło, że przy tym silniku to nie taka prosta sprawa. Co do oszczędności to z kalkulatora kosztów wychodzi mi mniej więcej 250-260 zl oszczędności na każdy przejechany 1000 km. Zakładając że zrobię rocznie ok 20 tys.km to montaż mi się zwróci po roku. Zakładam oczywiście dotrysk Pb na poziomie bardziej 3 -3,5l, więc nie wiem czy to znikome oszczędności:)
kambal
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 08 cze 2007, 14:48

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: kambal »

O znikomych oszczędnosciach przy LPG zawsze mówią Ci co nie jeżdżą na gazie. I do tego wymieniane jest dodatkowo, że przegląd droższy, że świece częsciej, że olej inny. LPG to paliwo jak PB czy ON. Każdy musi sobie przeliczyć czy mu się opłaca czy nie. Miałem BMW, wiedziałem że nie będę nim jeździł długo to jeździłem na PB mimo 3l pojemnosci, teraz jeżdzę autem z większym silnikiem i mógł bym jeździć na PB, tylko po co? Na instalacji nie warto oszczędzać, szczególnie jeśli chodzi o bezpośredni wtrysk. Dużo jeździsz, niech instalacja się zwraca i 2 lata, można wziąć na raty, coraz częsciej 0%. A jeśli założysz kiepską instalację to się tylko zrazisz do tego paliwa i będzie kolejna opinia że gaz to do zapalniczek.

Pozdrawiam
ejdzej
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2019, 20:19

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: ejdzej »

Z tego samego założenia wychodzę. Ostatecznie zdecydowałem się na BRC i ten zakład w Piątnicy. Termin po 20 sierpnia dopiero, ale w Mławie dopiero na koniec września. W innych zakładach mógłbym praktycznie od ręki zostawić auto, ale to trochę daje do myślenia.
soul_oka
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2015, 10:15

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: soul_oka »

Niestety Mława nie ściąga już kolektora przy montażu LPG, dlatego zrezygnowałem z ich usług. Popularność nie wyszła im na dobre. Zrezygnowałem również ze wszystkich w okolicy i znalazłem warsztat pod Otwockiem - Auto-Wojownicy.pl. Warsztat regularnie udziela się na forum lpg. Dokumentują cała swoją prace zdjęciami i wszystko ustalą na bierząco przez tel. Robią to długo ale z precyzją i estetyką. Koszt nie jest niski, czas oczekiwania w kolejce około miesiąca, sam montaż 3-4 dni, przy silniku 3 litry. Wszystko zabezpieczone farbą, uszczelnione i zrobiony przegląd całego auta, pod względem sprawności.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: cichy117 »

Daj sobie spokój z BRC i prinsem. Nie dość że droższe przy montażu i serwisowaniu to jakiekolwiek naprawy pogwarancyjne to kosmos. Poza tym dostęp do sterowników mają tylko autoryzowane warsztaty. Sama autoryzacja z kolei znaczy tyle, że warsztat bierze części od dystrybutora i przeszedł jakieś tam szkolenie. Nikt nie wnika w jakość montażu
klawisz8
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:37

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: klawisz8 »

Zakład w Piątnicy ma dobre opinie więc jeśli mu to dobrze zamontują to nie będzie miał żadnych problemów i nie będzie żałował z wyboru. Akurat instalacje BRC mają rekordowe przebiegi i nie bez powodu uważane są za najwytrwalsze.
ejdzej
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2019, 20:19

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: ejdzej »

A dlaczego mam sobie dać spokój? Chce po prostu mieć dobrą instalację i nie zaglądać pod maskę za często. A ceny jak robiłem rozeznanie to niewiele się różnią m-y sobą. No może z tą różnicą, że jak proponowano mi montaż z dnia na dzień to zawsze było duuużo taniej niż jak miałbym poczekać. Taka promocja niby:) Decyzji już nie zmienię,po urlopie odstawie auto na montaż.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: cichy117 »

Dlatego że polskie instalację nie są gorsze a ich obsługa jest o wieeele tańsza. Montaże faktycznie są w podobnych cenach, ale to nie wszystko. BRC rzeczywiście jest żywotną instalacją. Tak samo jak i nasze. Różnica jest taka że np. 1 wtrysk BRC można kupić najtaniej w sieci za ok. 220zł. W tym samym sklepie barracuda, która niczym im nie ustępuje kosztuje 74zł. A co jeśli jednak ten zakład nie okaże się tak fajny jak to piszą w internecie? Gdzie pojedziesz na poprawki jeśli nikt spoza sieci BRC nic z tym nie zrobi? Podrzuć jakieś zdjęcia po montażu
ejdzej
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2019, 20:19

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: ejdzej »

Nie zrozum mnie źle, nie twierdzę że nasze są gorsze. Nie jestem też jakimś specjalistą od tego, dlatego szukałem informacji, robiłem rekonesans po okolicy. Na razie jak pisałem jestem umówiony na montaż, jak odbiorę auto to postaram się porobić fotki i wrzucić na forum. A jakbym zakładał z góry że coś pójdzie nie tak i będę miał problemy to nie zdecydowałbym się na żadną instalację bez względu na narodowość i pochodzenie:)
klawisz8
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:37

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: klawisz8 »

Zgodzę się, że nie są gorsze ale kiedyś już przeglądałem tematy związane z wtryskami gazu i owszem BRC ma droższe wtryski ale wiele osób potwierdzało, że są w stanie zrobić 50% więcej km i tak na dobrą sprawę koszta eksploatacji wychodzą bardzo podobne. Dodatkowo w wielu przypadkach przeczyszczenie wtrysków pozwalało na ich dalsze użytkowanie. Oczywiście zdarzają się przypadki gdzie padają po 30 tys km nie zależnie od marki.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: cichy117 »

A ile to jest te 50% więcej? Ci którzy tak twierdzą nie mieli do czynienia z dobrymi polskimi wtryskami. Barracuda czy AC w03 (nie tylko) zrobią tyle samo co BRC, a są 4-5 razy tańsze
ejdzej
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2019, 20:19

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: ejdzej »

Wczoraj odebrałem auta. Instalacja BRC SDI 2.0. Jak na razie zrobiłem trasę ok 90 km, wszystko grało. Mam wrócić na sprawdzenie ustawień i ewentualne korekty po ok 1000 km, nie wiem czy tak się robi czy nie. Spalania na razie nie potrafię wyliczyć, pewnie po wyjechaniu ok 3-4 zbiorników będę mógł coś bliżej powiedzieć.
Załączniki
IMG_2783.jpg
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: cichy117 »

Wtryski powinny być jak najbliżej kolektora (jak najkrótsze i równe wężyki). Niestety w przypadku brc to jest niemożliwe.
Mam jednak nadzieję że będzie śmigać bezawaryjnie
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: Qrzysio »

Regulacja po 1000 km to standard, wszyscy tak robią.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: cichy117 »

Nie wszyscy. Większość udaje że reguluje
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: przeklinak »

A miał ktoś styczność z gazownikiem w Olszewo Borkach? Od kilku osób słyszałem dobre opinie o nim
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: cichy117 »

A w Borkach jest jakiś gazownik?
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Instalacja LPG jaka najlepsza? BRC czy jakaś inna?

Post autor: przeklinak »

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
ODPOWIEDZ