trochę polityki

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 618
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

trochę polityki

Post autor: Werbia »

Jest niedziela więc wszyscy obywaletle obcego państwa ze stolicą w Watykanie zapewne także i w Ostrołęce pójdą do kściołów na mszę. A w chwili wolnego czasu polecam posłuchanie wykładu biskupa Michała Janochy o polonicach w zbiorach watykańskich. https://www.youtube.com/watch?v=biL9V5sr9Mk Takiej wystawy nie mogło zorganizować Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, ponieważ nie ma na to ani wystarczających środków finansowych i lokalowych, ani dobrej umowy na działalność muzealną.

Gro najwartościowszych polskich zabytków i arcydzieł to zabytki sakralne - nie tylko w Ostrołęce .... .... ... natomiast z korespondencji, którą prowadziłam z Ministerstwem Kultury wynika, że polityka Państwa Polskiego w zakresie muzealnictwa nie dąży do współpracy z Kościołem w zakresie muzealnictwa, ale do przejmowania dóbr sakralnych. - Na takich zasadach, to Kościół równie dobrze mógłby je pooddawać do chińskiego supermarketu .... .... .... Urzędy Miast czy Urzędy Marszałkowskie wydają się bardziej otwarte na podpisywanie umów na działalnośc muzealną z Kościołem, ale przykład idzie z góry, i dopóki MKIDN będzie widziało tylko wartościowe rzeczy w Kościele - a nie będzie widziało żadnych wartości, nic się w tej materii nie zmieni.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 618
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: trochę polityki

Post autor: Werbia »

Skoro nikt tego posta przez tydzień nie skomentował, to może ja jeszcze coś od siebie dodam. - Dla mnie najbardziej wyrazistym znakiem upadku komunizmu w polskim muzealnictwie i owocem wieloletnich modlitw pracowników ochrony eksponatów muzealnych oraz aktów strzelistych nielicznych koneserów sztuki będzie pojawienie się choć jednego klęcznika w Galerii Sztuki Średniowiecznej w Muzeum Narodowym w Warszawie: https://www.mnw.art.pl/o-muzeum/galer/g ... owiecznej/

- A Bywalcom tego Formum także życze miłej niedzieli i owocnych modlitw. :)
ODPOWIEDZ