Hotel pielęgniarek

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Hotel pielęgniarek

Post autor: Tapatik »

Czy hotel pielęgniarek jest wykorzystywany?

Pytam się pod kątem uchodźców z Ukrainy, którzy w tę zimę mogą do nas przyjechać.
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Hotel pielęgniarek

Post autor: justusz »

pytasz? Moze bys zapytał o mozliwośc zakwaterowania samotnej matki która w Gdańsku mieszkaław namiocie z 2 letnim dzieckiem. W Ostrołece jest pewnie wiele ludzi w podobnej sytuacji zyciowej... Ale dla nich przeciez tylko prokurator w ofercie.
jermak
kapral
Posty: 136
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Hotel pielęgniarek

Post autor: jermak »

Tu zgadzam się z justusem, pomijam dwujęzyczne napisy w urzędach i sklepach, ale nawet menelownia teraz częściej nadaje po ukraińsku.
Pomagać trzeba, ale nie tak bardzo kosztem własnych obywateli.
mroczny mrówkojad
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2022, 20:10

Re: Hotel pielęgniarek

Post autor: mroczny mrówkojad »

Prawie rok tego amoku to zdecydowanie za dużo. Ciekawi mnie ile procent z tych tak zwanych uchodźców pochodzi z terenu gdzie toczą się jakiekolwiek działania wojenne. Podejrzewam, że nie więcej niż 5% , może 10 %.

Ja się tym ludziom nie dziwię. Z kraju , który był bankrutem już kilka lat temu mają szansę się wydostać na super warunkach , to z tej szansy korzystają.

A Polska wpuszczała wszystkich jak leci-bez jakiejkolwiek kontroli. Nie sprawdzano stanu zdrowia tych osób. Nie sprawdzano niczego.
Ciekawe ile z tych osób jest zadaniowanych ? Ile to agentura ukraińska, a ile rosyjska ?

A kolega Tapatik jak taki empatyczny , to nikt mu nie zabrania na własny koszt pomagać. Ale komuszki tak mają. Żeby sfinansować własne fanaberie wsadzają swoje brudne łapska do cudzych kieszeni.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 666
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Hotel pielęgniarek

Post autor: Werbia »

- Są tacy ludzie, którzy powodują, że świat jest twardy jak kamień i są tacy, dzięki którym świat staje się miękki jak aksamit. - Bądźmy jak aksamit! :)
https://werbia.blog.deon.pl
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Hotel pielęgniarek

Post autor: Tapatik »

justusz pisze: 29 lis 2022, 7:02 pytasz? Moze bys zapytał o mozliwośc zakwaterowania samotnej matki która w Gdańsku mieszkaław namiocie z 2 letnim dzieckiem. W Ostrołece jest pewnie wiele ludzi w podobnej sytuacji zyciowej... Ale dla nich przeciez tylko prokurator w ofercie.
W Polsce są domy samotnej matki. Ta kobieta mogła do takiego miejsca iść. Zamiast tego wybrała namiot.

jermak pisze: 01 gru 2022, 23:59 Tu zgadzam się z justusem, pomijam dwujęzyczne napisy w urzędach i sklepach, ale nawet menelownia teraz częściej nadaje po ukraińsku.
Pomagać trzeba, ale nie tak bardzo kosztem własnych obywateli.
Jakich obywateli? W hotelu pielęgniarek nikt nie mieszka, stoi pusty.
mroczny mrówkojad pisze: 06 gru 2022, 16:59 Prawie rok tego amoku to zdecydowanie za dużo. Ciekawi mnie ile procent z tych tak zwanych uchodźców pochodzi z terenu gdzie toczą się jakiekolwiek działania wojenne. Podejrzewam, że nie więcej niż 5% , może 10 %.
Rok tego amoku? A przez kogo ten amok jest spowodowany?
Działania wojenne toczą się na terenie całej Ukrainy. To nie jest tylko linia frontu, to są także miasta, które są bombardowane.
mroczny mrówkojad pisze: 06 gru 2022, 16:59 Ja się tym ludziom nie dziwię. Z kraju , który był bankrutem już kilka lat temu mają szansę się wydostać na super warunkach , to z tej szansy korzystają.
Opuszczają swój kraj, ponieważ tam spadają bomby.
Ukraina przed wojną nie była bankrutem, była w kieposkiej sytuacji ekonomicznej, ale dało się żyć.
mroczny mrówkojad pisze: 06 gru 2022, 16:59 A Polska wpuszczała wszystkich jak leci-bez jakiejkolwiek kontroli. Nie sprawdzano stanu zdrowia tych osób. Nie sprawdzano niczego.
Chodziło o to, aby jak najwięcej osób mogło uciec przed zagrożeniem. I nie jest prawdą, że nie było kontroli, bo wymagano od nich dokumentów.
mroczny mrówkojad pisze: 06 gru 2022, 16:59 Ciekawe ile z tych osób jest zadaniowanych ? Ile to agentura ukraińska, a ile rosyjska ?
W języku polskim nie ma takiego określenia.
mroczny mrówkojad pisze: 06 gru 2022, 16:59 A kolega Tapatik jak taki empatyczny , to nikt mu nie zabrania na własny koszt pomagać. Ale komuszki tak mają. Żeby sfinansować własne fanaberie wsadzają swoje brudne łapska do cudzych kieszeni.
Ależ ja pomagam i na własny koszt, dlaczego sugerujesz, że nie pomagam?
Cała Polska pomaga. Jak wysłaliśmy na Ukrainę własne czołgi, to za te czołgi zapłacioło całe nasze społęczeństwo w postaci podatków.
Trzeba być chyba onucą, aby tego nie widzieć.
ODPOWIEDZ