Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
obcy w mieście
szeregowy

Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: obcy w mieście » 12 mar 2017, 15:26

Potrzebuję dobrego elektryka do Vectry C. Problem: bardzo duży pobór prądu w zamkniętym aucie (nie mniej niż 9A). Sprawdzałem miernikiem na odpiętej klemie wszystkie odbiorniki prądu wypinając po kolei bezpieczniki i odczytując pomiar. Na żadnym nie było spadku. To samo przekaźniki. Więc pozostaje chyba alternator lub rozrusznik ,chociaż ten kręci normalnie bez żadnych anomalii. Może ktoś ma namiary na elektryków z serwisu Opla którzy dorabiają po godzinach. będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi. Pzdr.

typek
kapral

Re: Dobry elektryk do Vectra C - coś kradniie prąd z baterii.

Post autor: typek » 12 mar 2017, 22:08

Alternator i rozrusznik czy nie bierze też można sprawdzić, odkręcić kabel + przy nich (lub przy aku) i zmierzyć ile wtedy bez alt. i roz. auto bierze prądu z aku. To są grube kable.

obcy w mieście
szeregowy

Post autor: obcy w mieście » 13 mar 2017, 0:02

Już to przerobiłem wczoraj w południe. Odkręciłem gruby przewód od alternatora dokręcony z boku klemy "plus" i wpiąłem miernik pomędzy biegun "minus" na aku i klemę minusową. Wynik ten sam prąd na starcie 16 A szybko spadający ale tylko do około 9,15A. A może powinienem wpiąć miernik między biegun plusowy a ten odkrėcony przewód? Jestem raczej zielony w tych sprawach.

cichy117
młodszy chorąży

Post autor: cichy117 » 13 mar 2017, 17:13

Źle podpinasz. Jeśli odkręciłeś przewód idący od alternatora to między niego a klemę + wpinasz miernik ustawiony na 10A z przepiętym czerwonym przewodem. Jeśli nie ogarniesz to mogę na to spojrzeć

typek
kapral

Post autor: typek » 13 mar 2017, 18:31

Czyli odpięcie alt. nic nie zmienia. Został rozrusznik lub reszta podpięta do + AKU.

cichy117
młodszy chorąży

Post autor: cichy117 » 13 mar 2017, 18:48

A co ma zmienić jak źle podpina miernik?

obcy w mieście
szeregowy

Post autor: obcy w mieście » 14 mar 2017, 3:37

Dzięki za podpowiedzi dopiero wróciłem z trasy zajrzę pod maskę w dzień. Właśnie o to mi chodziło czy dobrze się wziąłem ( teraz wiem że źle). Szukałem na to odpowiedzi wcześniej na forum vectry ale nie doczekałem się odpowiedzi. A może ktoś zna konkretnego elektryka...

typek
kapral

Post autor: typek » 14 mar 2017, 6:35

Miernik można i w ten sposób podpiąć, wtedy się mierzy prąd bez alt., tak jest nawet bezpieczniej, bo zwarcia miernikiem do masy nie zrobi. Teraz odłącz kabel do rozrusznika (jeśli odpinasz od strony rozrusznika, wykonuj to przy zdjętej klemie i zaizoluj odłączony kabel) i zmierz w "swój" sposób, jaki masz prąd. Jeśli jest tak samo duży, to szukaj dalej.

obcy w mieście
szeregowy

Post autor: obcy w mieście » 14 mar 2017, 14:35

Witam. dzięki za dotychczasowe podpowiedzi ale muszę jednak szukać fachowca. Miłego tyłek może i dobrze sądzisz ale dostać się do rozruchu czy alternatory można w warunkach warsztatowych a nie na parkingu. Pod silnikiem jest szczelna osłona na chyba18-stu śrubach a z góry nic nie widać. Na tę chwilę czuję że najprawdopodobniej będzie to coś z alternatorem chociaż ładowanie jest prawidłowe. Może jakieś diody puszczają prąd może regulator napięcia? W aucie nie ma nic dokładanego wyposażenie oryginalne zresztą testowałem kolejno wypinając bezpieczniki i nic nie wskazuje że to jakiś odbiornik. W każdym razie ponawiam pytanie i dobrego elektryka najlepiej prywatnie po godzinach bo warsztaty jakoś im nie ufam.

obcy w mieście
szeregowy

Post autor: obcy w mieście » 14 mar 2017, 14:37

Sorry z tym tyłkiem ale piszę z telefonu a ten słownik jest naprawdę popier...... nie zauważyłem tych głupot. Czy tu nie można edytować postów do poprawki?

cichy117
młodszy chorąży

Post autor: cichy117 » 14 mar 2017, 20:36

Jaki masz silnik? Warsztatu jako takiego nie mam, ale trochę rzeczy ogarniam. Jestem też na forum vectry

obcy w mieście
szeregowy

Post autor: obcy w mieście » 14 mar 2017, 20:43

Z19DTH, sprawdzałem po południu obciążenie między klemą plażową i między kablem plus z alternatora. Wynosiło ok 0,5 A ale to było chwilą po zamknięciu auta a podobno moduł komfortu może być aktywny co najmniej 15 minut po zgaszeniu. Pomiędzy klemą minusa a biegunem minus płynął prąd i wartości ok.8.5 A ok.1 minuty po zamknięciu auta.

obcy w mieście
szeregowy

Post autor: obcy w mieście » 14 mar 2017, 20:45

Na piątek umówiłem się wstępnie na diagnostykę i elektryka w Rzekuniu. Nazywają gi "diabełek" czy jakoś tak.

cichy117
młodszy chorąży

Post autor: cichy117 » 15 mar 2017, 10:02

Spróbuj innym miernikiem bo trochę mało prawdopodobne aby trochę szło na altek a reszta na instalacje. Alternator nie powinien brać nawet 0.5A. Odpinałeś pompę wspomagania?

obcy w mieście
szeregowy

Post autor: obcy w mieście » 15 mar 2017, 10:41

Raczej trudno pod blokiem demontować całe auto. Robiłem to co możliwe bez demontażu całej komory silnika. Jak masz VC to wiesz że bez podnośnika czy chociaż kanału nic praktycznie nie zdziałasz. A tu wszędzie wszyscy zajęci , umawiać się trzeba co najmniej tydzień naprzód. Jak pisałem w piątek pojadę do elektryka może znajdzie przyczynę.

cichy117
młodszy chorąży

Post autor: cichy117 » 15 mar 2017, 16:26

Miałem vb v6 i po tamtym już umiem zrobić prawie wszystko bez podnośnika. U ciebie można powiedzieć że jest dużo miejsca. Wykręć jeszcze bezpiecznik pompy wspomagania. Obok akumulatora masz taką blaszkę na 2 nakrętki m6

obcy w mieście
szeregowy

Post autor: obcy w mieście » 17 mar 2017, 17:16

Witam. Auto już zrobione. Diagnoza trwała jakieś trzy minuty. Cudotwórcą okazał się elektryk samochodowy w Rzekuniu. 500 metrów po prawej od przejazdu za jakimś takim małym kioskiem. Winowajca ; moduł świec żarowych latem jest praktycznie bezużyteczny, ale zamówiłem już oryginał BERU za 230 zeta ,będzie jutro rano wystarczy go sobie wpiąć i po sprawie. Powiem wam jedno ; odwiedziłem paru różnych majstrów i to co mi proponowali to jest jakiś kosmos, ci ludzie nawet do pięt nie dorastają temu gościowi z Rzekunia. Na końcu Rzekunia po lewej jest jeszcze jeden majster od alternatorów i rozruszników ktoś na O-ce nawet mi go polecał ale kolega z pracy szybko mi go odradził, bo jak mówił był u niego z podobnym problemem (lewy prąd) to gość powiedział mu że on naprawia rozruszniki i alternatory a nie zajmuje się szukaniem prądów. I to ma być elektryk? Właśnie dlatego lepiej szukać tydzień kogoś konkretnego niż postawić auto jakiemuś pierwszemu z brzegu pseudo znawcy żeby wywalił ci pół fury i wpędził w spiralę wydatków. Temat do zamknięcia. Dziękuję za pomoc forumowiczom. Pzdr.

Awatar użytkownika
przeklinak
starszy chorąży sztabowy

Post autor: przeklinak » 21 mar 2017, 12:38

"diabły" nie od dziś wiadomo że robią dobrze, rzetelnie - moim zdaniem, a do tego nie za wygórowane stawki
podobno teraz też jednego z nich syn pomaga jak trzeba pod clip auto podpiąć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja”