Ograniczenie prędkości na ulicy Ostrowskiej

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Ograniczenie prędkości na ulicy Ostrowskiej

Post autor: arrow »

Przy ulicy Ostrowskiej prowadzona jest wycinka drzew. W związku tym ustawiono znaki ograniczenie prędkości do 30 km / godz. oraz uwaga, roboty drogowe.
Mam w związku z tym kila pytań i uwag.
1. Prace są prowadzone od rana do godz. około 15-16. Dlaczego po tym czasie, na koniec pracy znak nie jest zasłaniany czarną folią? Przez resztę doby prace nie są prowadzone, a cały sznur samochodów musi się ślimaczyć, bo komuś się nie chciało zasłonić znaku po skończeniu prac.
2. Jadąc od strony miasta w kierunku Rzekunia, znak ograniczenie prędkości jest ustawiony gdzieś w okolicach ulicy Astrowej. Przy skrzyżowaniu z ulicą Graniczną znak jest zniesiony. Ale prace - dzisiaj - przejeżdżałem, widziałem, trwają na odcinku między Graniczną, a Przemysłową. Więc po co znak stoi w miejscu, gdzie obecnie nie ma prowadzonych prac, a tam gdzie są prace wycinkowe nie ma znaku (bo jest zniesiony przez skrzyżowanie)?

Taka sytuacja demoralizuje kierowców. Potem nie szanują znaków, myślą, że ten znak i tak stoi na wariata i jadą jak chcą.

Inny przypadek - wyjazd z ulicy Dzieci Polskich - przy dawnej Kurpiance. Są ustawione znaki - przygotowane do przyszłego remontu. Były zasłonięte czarną folią. Chyba komuś się nudziło - zdarł folię i obecnie widać znak Ślepa ulica, brak przejazdu. W rzeczywistości przejazd tą ulicą nie jest zamknięty, można swobodnie przejeżdżać. Może by to ktoś poprawił?
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Ograniczenie prędkości na ulicy Ostrowskiej

Post autor: Markus »

to raczej nie jest temat na forum a do Urzędu Miasta
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Ograniczenie prędkości na ulicy Ostrowskiej

Post autor: AZB666 »

To jest tam taki znak?
Może nie każdy go widział, ponieważ znak powinien znajdować się min. 2 metry od poziomu drogi, a przy ostrowskiej nie ma chodników i może jakiś pieszy może go swoim ciałem zasłonić kierowcy.

Sarkazm. Chcę tylko zwrócić uwagę, iż przy wielu robotach drogowych znaki są ustawiane nie właściwie i nikt ich nie egzekwuje.
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Ograniczenie prędkości na ulicy Ostrowskiej

Post autor: majster »

wszystkie nieprawidłowości można zgłaszać na portalu "https://localspot.pl/map " zaznaczając temat i opisując problem można również załączać zdjęcia tego problemu
ODPOWIEDZ