Internet w Laskowcu

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Wiszu
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2018, 13:13

Internet w Laskowcu

Post autor: Wiszu »

Witam, jaki internet w przyzwoitej prędkości polecilibyście w laskowcu?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Internet w laskowcu

Post autor: Qrzysio »

Sprawa nie jest prosta i jednoznaczna. Wymaga to testów.
Zainteresuj się częstotliwościami LTE, dowiedz co oznacza sieć 800 MhZ a co np. 2100 czy 2600 MHz.

Potem zajrzyj na mapę BTS czyli nadajników.

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=lte&bands=&center=53.090107%2C21.667613&zoom=13

Trudno obecnie jednoznacznie określić co będzie działać najlepiej. Play ma LTE /1800/2100/2600 MHz w pobliżu ul. Turskiego. Nie wiem czy sięgnie do Laskowca.

Orange i T-Mobile mają swoje nadajniki w Teodorowie (LTE 800 MHz) i Laskowcu (też LTE 800 MHz). Nie wiem czy wystarczy do dobrego działania internetu. Moim zdaniem będzie słabo, ale musisz to sam sprawdzić.

Zaopatrz się w dobrego smartfona w obsługę LTE i najlepiej LTE+. Zainstaluj takie aplikacje jak SpeedTest czy OpenSignal. Sprawdź prędkości i pingi na zewnątrz w p[pobliżu Twojego domu, sprawdź także jak utrzymuje się zasięg wewnątrz budynku.
Prawdopdobonie przy niewielkiej inwestycji, np założenie dodatkowej anteny na zewnątrz budynku, uzyskasz dobre prędkości, ale bez testów ciężko to stwierdzić.

U każdego operatora jest chyba opcja testowania internetu (w Orange chyba aż 100 GB transferu). Ewentualnie za drobną kwotę kup kartę SIM każdego operatora i zrób testy - o różnych porach (wieczorem jest więcej internautów i sieci mogą być zapchane czyli wolniej działać).

Wszelkie radiówki i inne rozwiązania w Laskowcu raczej nie są dostępne (nie słyszałem), dlatego skupiłem się tylko na internecie mobilnym od największych operatorów.
ODPOWIEDZ