Lektury i sprawdziany w SP nr 2

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
ZRK
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2018, 16:12

Lektury i sprawdziany w SP nr 2

Post autor: ZRK »

Witam.
Ostatnio wchodząc w librusa zauważyłem że nagle pojawiło się mnóstwo kartkówek i sprawdzianów ,mamy dopiero dwa tygodnie nauki .Coś mi się wydaje że jak cała reforma ,tak i materiał jest na sztukę skonstruowany .Przerobić szybko , zrobić sprawdzian i ocenę postawić ,a w głowie dziecka nic nie zostanie po chwili.Moim zdaniem chyba za szybko na sprawdziany ,co oni zdążyli przerobić .Jeszcze jedna sprawa , czy ktoś z rodziców kojarzy sprawę lektury szkolnej "Mały Książe". Biblioteka nie zaczęła wypożyczać jeszcze książek ,a dzieciom kazano sobie samemu znaleźć książki lub kupić ,podobno te co nie zdołały nigdzie sobie wypożyczyć ,ani kupić dostały jedynki.Szkoła ma obowiązek dać dzieciom lektury , nie powinno się stawiać jedynek ,jeśli samemu się nie wywiązuje z powinności.Zaraz się odezwą osoby że to nic wielkiego i nie kupili ci co 500+ mają ,proszę sobie darować takie wpisy.Ja dziecku załatwiłem książkę ,tylko wydaje mi się że tak nie powinno być.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: S.P. 2 LEKTURY I SPRAWDZIANY

Post autor: Infom »

... ale na co liczysz? ze inny mądrzejszy rodzic pójdzie za Ciebie do dyrekcji i powie co mu nie pasuję?
Zamiast wylewać na forach swoje niezadowolenie to uderzyć do źródła i tam skargi zostawiać!
Kiedyś nie było internetu, a były zebrania, wywiadówki itp toczyła normalna się rozmowa nie za ekranami monitorów!
ODPOWIEDZ