Kabaret z mchu i paproci

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
brexit

Kabaret z mchu i paproci

Post autor: brexit »

Jakoś tak się dziwnie składa, że na tym portalu albo wcale , albo z opóźnieniem ukazują się artykuły opisujące zmagania prezydenta Kulika z rzeczywistością. Konkurencja jakoś nie ma z tym problemów. Żeby ułatwić czytelnikom tego portalu dostęp do rzetelnych informacji , niestety znowu będę zmuszony skorzystać z uprzejmości konkurencji.

Oto fragment tekstu z konkurencyjnego portalu :
Inwestycje pod szczególnym nadzorem

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik zaskoczył dziś wszystkich budowlańców w mieście. Każdy podmiot, który będzie prowadził roboty na terenie Ostrołęki w ramach inwestycji finansowanych ze środków miasta, będzie potrzebował... fotografa. Wszystko przez to, że prezydent chce każdego dnia oglądać zdjęcia z postępu prac.

- Podmioty odpowiedzialne za realizację inwestycji miejskich finansowanych ze środków miasta do codziennego raportowania przebiegu procesu budowlanego, poprzez wykonanie zdjęć miejsca realizacji inwestycji przed rozpoczęciem prac danego dnia, zdjęć dokumentujących wykonane prace w danym dniu, oraz informację wskazującą jaki zakres prac został wykonany (np. wykonano 50m2 chodnika itp.) - zarządził prezydent Łukasz Kulik.

Co dalej ze zdjęciami? Trzeba je przesłać tego samego dnia do godz. 23.00 na adres mailowy dyrektora Wydziału Inwestycji Radosława Parzycha. Ten następnego dnia wysyła zdjęcia prezydentowi Kulikowi oraz osobom odpowiedzialnym za nadzór nad daną inwestycją.
Pod rozwagę włodarzom Ostrołęki podsuwam takie pomysły :


Proponuję ,żeby każdego dnia każdy urzędnik w ratuszu robił zdjęcie biurka z dokumentami przed rozpoczęciem pracy i drugie zdjęcie po zakończeniu.
Wszystkie te zdjęcia powinien następnie wysłać do tej placówki :

http://www.sppchoroszcz.med.pl/

I dodatkowo w krzesłach i fotelach każdego z pracowników UM proponuję zainstalować czujniki , które będą rejestrowały czy siedzenie jest zajęte czy nie. Żeby nie było nadużyć, można pobrać od każdego z urzędników wzór linii papilarnych doopy i zwalniać blokadę fotela , tylko wtedy gdy wzór zeskanowanych linii jest zgodny ze wzorem linii urzędnika , który ma to miejsce przydzielone.

Można też zobligować pracowników szaletu miejskiego do robienia relacji zdjęciowej po każdorazowym użyciu kabiny.

Pracownicy zakładu zajmującego sie zielenią miejską mogliby kręcić w nocy filmy jak trawa rośnie.

Czy przypadkiem ktoś w ratuszu sobie zbyt małych slipek nie kupił , bo chyba go gumka ciśnie ?
Ale kabaret.......

leon8107
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2005, 9:27

Re: Kabaret z mchu i paproci

Post autor: leon8107 »

Witam
do autora tej treści niech tak nie broni tych co im się nic nie chce robić , jeżeli ktoś ma coś za uszami to się boi i pisze głupoty.
swoją drogą nieraz każdy z nas mieszkańców był "obsługiwany" w urzędzie i wie jak to wygląda i jakie nastawienie mają tam osoby pracujące z jakim "zapałem" pracują .
Proszę Pana prezydenta żeby zrobił porządki ze wszystkimi podwładnymi , żeby każdy pracownik miasta wiedział że jest dla mieszkańców a nie odwrotnie. Praca w Urzędzie to nie tylko picie kawy i ploteczki, a petent może postać za drzwiami i poczekać do jutra.

kolejak
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2010, 19:44

Re: Kabaret z mchu i paproci

Post autor: kolejak »

brexit :ass: gość któremu nawet żona nie jest w stanie dogodzić, co by nie zrobić to źle :crazy: :crazy: :crazy:

Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3282
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kabaret z mchu i paproci

Post autor: Qrzysio »

Brexit przestań kopiować obszerne fragmenty artykułów z innych witryn i wklejać na forum.

Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1504
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Kabaret z mchu i paproci

Post autor: Infom »

napiszę tak, pomysł z wysyłaniem zdjęć trochę bez sensu. Wystarczyłoby pilnować bardziej terminów i nakładać kary i te kary egzekwować lub pomniejszając wynagrodzenie w ostatniej transzy.
Nie wiem na ile to by było skuteczne, ale jeżeli nie było by to tak samo i zdjęcia z planów budowy tak samo nic nie dadzą.

kambal
starszy szeregowy
Posty: 89
Rejestracja: 08 cze 2007, 14:48

Re: Kabaret z mchu i paproci

Post autor: kambal »

A ja uważam, że nie sposób by prezydent czy ktoś z nadzoru codziennie objechał budowy, ale przejrzeć fotografie dadzą radę. Może dzięki temu zabezpieczenie i sposób prowadzenia prac zacznie wyglądać tak jak trzeba. Wykopy będą oznaczane, zwały ziemi równane na bieżąco i wszystko będzie wyglądało "do ludzi" a nie jak po wybuchu bomby. Ja wiem, że na koniec zawsze jest ładnie, ale w trakcie też może tylko trzeba tego pilnować.

Tapatik
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Kabaret z mchu i paproci

Post autor: Tapatik »

brexit pisze:
13 gru 2018, 19:24

<ciap>

Wszystkie te zdjęcia powinien następnie wysłać do tej placówki :

http://www.sppchoroszcz.med.pl/

<ciap>
A ja głupi cały czas myślałem, że Ty siedzisz w Anglii.

sylwor
plutonowy
Posty: 206
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Kabaret z mchu i paproci

Post autor: sylwor »

Tapatik pisze:
14 gru 2018, 21:49
A ja głupi cały czas myślałem, że Ty siedzisz w Anglii.
Ta Anglia to ściema.
Siedzi na bezrobociu w kraju a jako że z 500+ jest za mało to dorabia pisząc posty na zamówienie PiS-u

jermak
starszy szeregowy
Posty: 90
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Kabaret z mchu i paproci

Post autor: jermak »

Dokumentacja zdjęciowa jest jak najbardziej rozsądna i często stosowana przy większych inwestycjach, często jest nawet zapisywana w umowach.
Zwłaszcza przy pracach budowlanych wykonawcy czasem ukrywają pewne niedoróbki i obniżanie kosztów, mniejsze warstwy podsypki, cieńsze przewody, inny granulat, krótsze czasy wiązania betonu i tysiące innych rozwiązań.
Trudno co kilka kroków stawiać inspektora nadzoru na 24 godziny codziennie, a dokumentacja fotograficzna może być szybciej weryfikowana przez specjalistę na bieżąco, a po zakończeniu bywa podstawą reklamowania elementów inwestycji.
Widać niektórzy są na etapie robót pana Zenka w kuchni i łazience, a tu zonk, są inne rozwiązania.

brexit

Re: Kabaret z mchu i paproci

Post autor: brexit »

Jak podaje konkurencja, Sylwester Miejski w Ostrołęce kosztował prawie 80 tysięcy złotych. Do tego na wiosnę okaże sie , ile trzeba będzie zapłacić za naprawę murawy na płycie głównej.

Parkingi , które miały być bezpłatne okazuje się , że nie będą. A tak naprawdę to dopiero potem będzie rozważana taka możliwość.

Jak jest napisane w Waszym artykule, prezydent Kulik podjął współpracę osobą , która ma problemy z przedłożeniem świadectwa niekaralności.
Osoba ta nie ma rzekomo żadnych uprawnień do wykonywania audytu miejskich inwestycji.
Na dodatek współmałżonek tej osoby prowadzi firmę budowlaną, toczącą z miastem spory sądowe.
Ciekawa będzie sytuacja , gdy firma współmałżonka tej osoby wygra przetarg ogłoszony przez ratusz, a współmałżonek będzie miał miejskie zlecenia na wykonywanie "audytu".

To jest jakaś zupełna amatorszczyzna. Czy był przeprowadzony jakiś konkurs , przetarg na wyłonienie audytora ?
Dlaczego miasto nie może zatrudnić na etacie osoby , która ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczdenie ?
Czy Łukasz Kulik dlatego zleca zrobienie audytu , zamiast zatrudnić audytora na etacie bo miał świadomość ,że audytor nie dostarczy zaświadczenia o niekaralności ?


Kadencja trwa dopiero dwa miesiące, a wpadka goni wpadkę. Jak na razie to dobrze idzie tylko pochłanianie paluszków na sesji rady miasta.

Może prezydent i wiceprezydent zaczną chodzić razem na długie spacery. Może być pod rączkę.Wtedy będą mieli miej czasu na rządzenie miastem. A to wyjdzie na dobre i im i mieszkańcom.

Co to jest szczyt bezczelności ? Zagłosować na Kulika i przeprowadzić się do Łomży.

ODPOWIEDZ