Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy

Post autor: arrow »

Czy w Ostrołęce jakiś warsztat / mechanik wykonuje wymianę uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy?

Pytałem już w dwóch warsztatach. W jednym w ogóle nie robią. W drugim - powiedzieli, że mogą zrobić, ale ze zdjęciem głowicy za około 2-3 tysiące zł.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy

Post autor: mondeo »

Mało kto się takich robót podejmuje bo to rzadko uszczelniacze są problemem. Spytaj się o remont kapitalny + zrobią ci te uszczelniacze, cena w zależności od silnika. Ale taniej wychodzi kupić dobry używany silnik z rozbitego auta i go przełożyć. najlepiej z brytyjczyka.
Marlena
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2020, 10:44

Re: Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy

Post autor: Marlena »

w jakim pojeździe - podaj markę pojazdu, model, rok, moc i pojemność, bo nie w każdym aucie jest możliwość wymiany bez zdejmowania głowicy.
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Re: Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy

Post autor: arrow »

Dziękuję za odpowiedź.
Samochód Opel Zafira B, silnik 1,6 benzyna, 2006r. Widziałem kiedyś filmik jak w podobnym silniku - chyba w Oplu Astrze ktoś zmieniał same uszczelniacze bez zdejmowania głowicy.
W jednym z warsztatów sugerowano mi, że w Oplach często wystarczy wymienić uszczelniacze i to znacząco zmniejsza spalanie oleju.
ave19
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2018, 10:41

Re: Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy

Post autor: ave19 »

Witam, miałem też Opla tylko,że Zafirę A i pomogła tylko wymiana pierścieni. Polecam u Jarka w Łęgu Starościńskim jak dla mnie to chyba najtańszy mechanik.POZDRAWIAM.
ODPOWIEDZ