lokalny projekt

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 519
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

lokalny projekt

Post autor: Werbia »

Stowarzyszenie Muzealników Polskich oraz Stowarzyszenie Muzeów i Skarbów Kościelnych dysponują moim projektem dot. współpracy władz kościelnych ze świeckimi władzami lokalnymi - ale przede wszystkim próbującym odpowiedzieć na potrzeby miejscowej społeczności.

W Archidiecezji Lubelskiej jest otwarty proces beatyfikacyjny męczenników komunizmu - nawet tych, których polski parlament parę lat temu okrzyknął żołnierzami wyklętymi. Uważam, że jest tylko kwestią czasu, kiedy ten zbiorowy proces beatyfikacyjny zostanie zakończony. A wówczas całe przedsięwzięcie na Traugutta, któremu ostatnio w Ostrołęce chyba dyrektoruje poprzedni prezydent Ostrołęki, obudzi się z przysłowiową ręką w nocniku.

Projekt zawiera 3 elementy: 1. dotyczy przebudowania pustostanu po byłej pływalni miejskiej na ul. Piłsudskiego na kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa- takie kościoły jak fara i ostrołęcki klasztor są obiektami zabytkowymi, co oznacza także, że bardzo starymi i ich eksploatacja oraz remonty i konserwacje wymagają niesamowitych nakładów finansowych, za które można by pobudować niejeden nowy kościół, dlatego też władze kościele chyba nie miałyby nic przeciwko temu, żeby oba te budynki trochę odciążyć pod względem eksploatacyjnym i pobudować w ich pobliżu nowy kościół – gdyby taki pobudowano na placu kościelnym, na którym jest dworzec pks – nie dość, że zabrano by ludziom dworzec to chyba zostałoby trochę za mało miejsca na parkingi.

2. element dotyczy założenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu w par. pw. św. Wojciecha w pustostanie przy Al. I Armii Wojska Polskiego 23 – Księża Pallotyni dysponują pamiątkami po opracowywaniu teologicznym „Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej i mogą je na cele muzealne prowadzonej w Ostrołęce parafii przekazać. Ale na założenie i prowadzenie takiego muzeum niezbędne są środki finansowe, którymi Kościół nie dysponuje, ale przecież katolicy płacą podatki, z których finansowana jest kultura w Polsce i funduszami na taką działalność ze środków publicznych dysponują takie instytucje jak Urzędy Miasta, Urzędy Marszałkowskie czy Ministerstwo Kultury. O ile mi wiadomo do tej pory żadna z tych instytucji umowy na działalność muzealną z par. pw. św. Wojciecha B.M. w Ostrołęce nie podpisała.

3. element dotyczy przekształcenia Muzeum Żołnierzy Wyklętych na ul Traugutta na jakiś żeński klasztor, chociaż nie wiem czy ks. biskup w ogóle znajdzie jakieś zakonnice, które zgodzą się tam zamieszkać i modlić, chyba że jakieś wielkie pokutnice … … …

Może warto przy okazji ten przedstawiony Stowarzyszeniu Muzealników Polskich i Stowarzyszeniu Muzeów i Skarbów Kościelnych projekt poszerzyć jeszcze o 4. element dotyczący przekształcenia tego nadziemnego przejścia z parku do muzeum na Traugutta w jakieś schody pokutne …. …. …. …. czy co?

Ale projekty, jak to projekty, jedne mają poparcie i są realizowane, inne muszą dojrzeć i poczekać na swój czas, a jeszcze inne wcześniej czy później trafiają na śmietnik historii .... ... ... a na taki nawet żadnego konkursu nie ma .... .... ...

- Gdybyście mieli jakieś pytania, bardzo proszę o komentarze, postaram się na nie odpowiedzieć.
Człowiek jest odpowiedzialny za wszystkich, których kocha i za to, że nie kocha wszystkich.
Markqus
starszy kapral
Posty: 186
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: lokalny projekt

Post autor: Markqus »

Jest tylko jeden tyci kłopocik , wszystkie budynki maja właścicieli , a oni maja w d.....e Twoje lokalne projekty.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 519
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: lokalny projekt

Post autor: Werbia »

- Skoro tak twierdzisz .... .... ... pewnie tylko księża, muzealnicy i kustosze wiedzą jak trudno jest utrzymać w należytym i użytkowym stanie 325 letni budynek sakralny, z niepokojem spoglądając w przyszłość. - Pozostaje też kwestia pamiątek po opracowywaniu teologicznym "Dzienniczka" św. Faustyny Kowalskiej, .... .... .... mnie by się przydały, ale skoro poza mną nikt w Polsce ich nie chce, to przecież Kościół zawsze może je upchnąć gdzieś w archiwach watykańskich ... ... ...
Człowiek jest odpowiedzialny za wszystkich, których kocha i za to, że nie kocha wszystkich.
ODPOWIEDZ