Szlaki Miłosierdzia

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 595
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Szlaki Miłosierdzia

Post autor: Werbia »

Pozwolenie na zakładanie muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu w par. pw. św. Wojciecha B.M. w Ostrołęce lub gdziekolwiek w Polsce lub poza jej granicami dostałam dzięki poparciu Episkopatu Polski. Gorzej, że trudniej jest liczyć na poparcie lokalnego duszpasterstwa, lokalne wspólnoty charyzmatyczne, lokalne władze ... ... ...

... i nikt też jakoś się latami w Ostrołęce nie przejmował tym, że proboszcz z fary doraźnie i nieoficjalnie prowadził duszpasterstwo prawosławnych rekonstruktorów zwycięstwa rosyjskiej armii pod Ostrołęką a proboszcz w Wojciechowic ze względu na pocerkiewną specyfikę kościoła parafialnego zawsze był nieoficjalnym naturalnym duszpasterzem wiernych prawosławia przejeżdżających przez Ostrołękę. I nikt nigdy nie wnikał czy to byli wierni patriarchatu Moskiewskiego, Kijowskiego, Konstynopolitańskiego czy prawosławni autokefaliczni ... ... ... bo ważniejsze było rozgrzeszanie, udzielanie sakramentów. Ale ostatnie czasy pokazują, że prawosławie dzisiaj bywa tak samo piękne, co i niebezpieczne.

Od kilku lat mieszkam w Warszawie a duchowość tego miasta to istny kwietyzm i chyba nic poza Świątynią Opatrzności Bożej nie jest warte tego, żeby promieniowało stąd duchowo na całą Polskę. Na całą Polskę promieniuje także kult Miłosierdzia Bożego z Łagiewnik, ale czy to wystarczy ... ... ... Może warto przypomnieć sobie szlaki Miłosierdzia Bożego bł. ks. Michała Sopoćki z Białegostoku do Warszawy? Wielokrotnie przemierzał tą trasę i pewnie raz prowadziła przez Wyszków a innym razem przez Wojciechowice i Ostrołękę. Zapewne nieoficjalne informacje na temat podróży ks. Sopoćki krążą jeszcze gdzieś wśród leciwych duszpasterzy. Trzeba jednak pamiętać, że kult Miłosierdzia Bożego był przez wiele lat w Polsce zakazany. Ale przecież nie bez powodu ks. Józef Kaczyński ufundował do kościoła w Wojciechowicach witraż Matki Bożej z Ostrej Bramy.

Ostrołęka pewnie bez własnej wiedzy i zgody była ważnym punktem na Szlaku Miłosierdzia Bożego i bł. ks. Michała Sopoćki ale bez zgody i zaangażowania jej mieszkańców nawet ja nie będę tutaj muzeum Miłosierdzia Bożego zakładała ... tym bardziej, że z księżmi bardzo trudno się współpracuje a ks. Jacek Czplicki, który całym sercem wspierał rozwój przykościelnego muzealnictwa w Ostrołęce został proboszczem par. Miłosierdzia Bożego w Łomży i na jakąkolwiek inną działalność niż parafialna pewnie nie będzie miał już czasu.

W tej sytuacji zostaje mi tylko polecić ewentualnie zainteresowanym litanię do bł. ks. Michała Sopoćki
http://milosierdzie.archibial.pl/bl_ks_michal_sopocko/litania-do-bl-ks-michala-sopocki/
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 595
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Szlaki Miłosierdzia

Post autor: Werbia »

- A jak odmówicie już litanię do bł. ks. Michała Sopoćki https://www.youtube.com/watch?v=tKwY5JChJQk to w wolnej chwili polecam Wam z youtube też archiwalną konferencję ks. Węgrzyniaka o drabinie i mrówce https://www.youtube.com/watch?v=LRsW8mrcXB0

udanej niedzieli :)
ODPOWIEDZ