Reaktor w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
asja
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2014, 8:37

Reaktor w Ostrołęce

Post autor: asja »

Ostrołęka coraz bardziej jest plągą wszystkich najgorszych programów polskich jakie można zrealizować w tym mieście. Celuloza, przetwórnię śmieci a teraz reaktor jądrowy. Już teraz ludzie a najbardziej dzieci narażone są na wyziewy celulozy i chorują. Jak wdroży się następne porojone pomysły to najlepiej wywłaszczcie nas wszystkich i będzie pole do działania :(
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 305
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Reaktor w Ostrołęce

Post autor: Tapatik »

Czego chcesz konkretnie od reaktora jądrowego?
Kficze
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 27 mar 2018, 9:32

Re: Reaktor w Ostrołęce

Post autor: Kficze »

Wolę elektrownie atomową emitującą parę wodna, niż codziennie palone tony węgla. Dym ze spalenia węgla niby oczyszczany ale nie całościowo, a odpady radioaktywne są ściśle chronione i bezpiecznie składowane.
MISIO
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 09 paź 2008, 11:06

Re: Reaktor w Ostrołęce

Post autor: MISIO »

Kolego lub koleżanko nie nakręcaj się bo szkoda twoich nerwów :) Przeżyliśmy nową elektrownię węglowa, później przeżyliśmy gazową to i przeżyjemy atomową :) Ten rząd niczego nie potrafił skończyć więc ta też im się nie uda. Powołają kolejna spółkę, kto ma zarobić ten zarobi a elektrownia nie powstanie. To nie jest kopanie rowu na plaży. Przypominam o tym, że bardzo fajnie się jeździ to estakadzie którą u nas budował Morawiecki przed poprzedniki wyborami. . W tym roku też są wybory więc będą cuda na kiju.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 305
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Reaktor w Ostrołęce

Post autor: Tapatik »

Ja wiem, że to kiełbasa wyborcza, ale należy się zastanowić, czy na dłuższą metę taka elektrownia przyniesie Ostrołęce korzyści.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 631
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

RE:

Post autor: Werbia »

Od kilku lat próbuję ludzi przekonać, że w takim zagłębiu żywotnego katolicyzmu, jakim jest Ostrołęka Pan Bóg z pewnością chciałby założyć klasztor (wydaje mi się, że karmelitański - ale ten charyzmat powinna rozeznać Władza Kościelna - a chyba najbardziej kompetentną osobą w tej kwestii jest ks. proboszcz z ostrołęckiej fary), jakieś kościelne muzeum ( Kościół Hierarchiczny uznał, że muzeum poświęcone Bożemu Miłosierdziu i zgodził się zdeponować w Ostrołęce eksponaty związane z opracowywaniem teologicznym "Dzienniczka" św. Faustyny) i chyba kościół pw. św. Jana Pawła II w miejscu byłej pływalni miejskiej- ale to też powinna rozeznać Władza Kościelna - w tym przypadku proboszcz par. pw. św. Antoniego.

- Ale realia pokazują, że współpraca ludzi z Bogiem a co za tym idzie władzy świeckiej z kościelną w tym mieście już chyba gorzej wyglądać nie może ... ... ... jakoś nikomu nie przychodzi tutaj do głowy, że religijność także może być źródłem dochodów i dobrobytu - a przecież z ludzkiej pobożności utrzymuje się wiele osób duchownych i świeckich na świecie .... .... ....
https://werbia.blog.deon.pl
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Reaktor w Ostrołęce

Post autor: majster »

Czy Ostrołęce nawet te uwielbiane zachodnie firmy przynoszą jakieś korzyści ,jedne wydzielają zapachy a wszystkie transferują zyski do macierzystych krajów - bo nie ma grabi które ''grabią od siebie'' .Koncern który głownie zarabia za granica , a jest nasz Polski jest postrzegany jako ograbiający polaków .Jest tylu konkurentów tego koncernu sprzedających produkty w tych samych cenach ,a nawet drożej ale to nasze rodzime są złe bo zysk idzie do budżetu i dla nas a nie za granicę.Mało kto pamięta ,że za nasze zniszczenia wojenne odszkodowania poszły w ''jedynie słusznym kierunku ''w którym zmuszeni byliśmy iść ponad 50lat a chcemy zarobków zachodnich na które musieliśmy pracować w czasie wojny.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 305
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Reaktor w Ostrołęce

Post autor: Tapatik »

Ale elektrownia w Ostrołęce byłaby budowana przez polską firmę.
Poza tym przy obecnej globalizacji wczoraj firma była niemiecka, dziś jest polska, jutro będzie francuska.
Dla nas ważne jest, żeby ta firma była w Ostrołęce i że zatrudnia mieszkańców od nas.
ODPOWIEDZ