8 godzin wsparcia

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
szukam_88
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2008, 19:11

8 godzin wsparcia

Post autor: szukam_88 »

Dzień dobry!
Dokładnie 8 godzin potrzebował Team Litewka by zebrać kwotę niezbędną na remont schrroniska Canis w Kruszewie. Na pewno wielu osobom widzącym przebieg zrzutki, łza się w oku kręciła. Zbiórkę do sukcesu poprowadził radny z Sosnowca (tego słynnego Sosnowca na Śląsku), za co wielkie wyrazy uznania, bo u lokalnych radnych cisza...
Owe schronisko to obiekt, który zapewnia opiekę wszystkim biedom z miasta i okolicznych gmin, bezpieczną przystań. Schronisko niestety jest przepełnione i nie tylko pęką w szwach ale też i dosłownie. Zebrane pieniądze pójdą na remont, na poprawę warunków.
Może teraz lokalni radni, miasto Ostrołęka, a może gminy, wspomogą. Na pewno przyda się pomoc techniczna, na pewno możnaby wyremontować więcej. A może trzeba czegoś zupełnie innego? Schronisko leży z dala od głównych dróg w powiecie. Ludzie przyjeżdżają by wyprowadzić psy na spacer lub by je adoptować we własnym zakresie. A gdyby tak w weekend dojazd zapewnił autobus z miejskiej floty? Wyjazd o 9:30, powrót o 12 i później jeszcze jeden kurs jeśli inicjatywa miałaby wzięcie. Bo nie każdy ma czym jechać. Może dzięki temu byłoby więcej szans na dom dla podopiecznych? Może chociaż tyle lokalni urzędnicy mogą zrobić?

Pozdrawiam w ten piękny poranek.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 655
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: 8 godzin wsparcia

Post autor: Werbia »

Masz fajne pomysły i dobre serce, ale .... tego typu apele do "lokalnych urzędników" lepiej byłoby adresować bezpośrednio lub bardziej konkretnie. A przypuszczam że o pomoc dla tego schroniska dawno wydeptano ścieżkę do radnych gminy Goworowo i do radnych Powiatu Ostrołęckiego, ale skoro zbiórkę prowadził radny z Sosnowca to najwyraźniej trzeba liczyć po prostu na dobre odruchy ludzkich serc; na tych którym nieobojętny jest los bezpańskich psów, gdziekolwiek .... ... ...
https://werbia.blog.deon.pl
szukam_88
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2008, 19:11

Re: 8 godzin wsparcia

Post autor: szukam_88 »

Na pewno pomysł transportu rzucę w samym schronisku, ale liczę też, że ten post przeczyta ktoś z większymi możliwościami lub sam portal jakoś wspomoże inicjatywę. Ważne też by kurs miał obłożenie, więc trzeba byłoby zrobić jakieś rozeznanie czy są na to osoby zainteresowane. Sam jeżdżę autem, ale gdyby był autobus wolałbym nawet dać kilka złotych za bilet i być pasażerem.
ODPOWIEDZ